Lütfen giriş yapın

Bu özellik için kayıt olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

Bodrum - Yunan Adaları - Bodrum (Richmond Vi Yatı İle)

Mavi Tur - Kabin Kiralama Bodrum - Yunan Adaları - Bodrum (Richmond Vi Yatı İle) Kabin Kiralama Tur Programı
Gün 1 - Bodrum
Bodrum - Yunan Adaları - Bodrum (Richmond Vi Yatı İle) - Gün 1 Bodrum Limanı'nda saat 15:30'dan itibaren teknelerinize yerleşebilirsiniz.. Misafirlerimizin seyahat saatleri farklılık gösterdiği için ilk geceleme Bodrum Limanı'nda yapılmaktadır. Bu sebeple mavi turun ilk günü 15:30 itibari ile herhangi bir saate tura katılabilirsiniz.

Bodrum mavi tur için en ideal bir başlangıç noktalarından biridir. Gökova Körfezi Avrupa'nın en iyi deniz gezisi alanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Bol güneşi, berrak suları, sürekli mavi gökyüzü, uygun demirleme alanları ve dost canlısı insanlarıyla, bu sahil birçok çeşitlilik sunmaktadır. Sahil şeridindeki yerleşim alanlarında ve köylerde doğal güzelliği bozulmamış birçok yer vardır.

Bodrum, Türkiye’nin güney batı Ege Bölgesi’nde bulunan Muğla İli’nin bir liman şehridir. Gökova Körfezi’ne girişleri kontrol eden Bodrum Yarımadası’nın güney kıyısında bulunmaktadır. Bu şehir antik zamanlarda “Karya-Halikarnas” olarak adlandırılmıştır ve Antik Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri olarak içerisinde bulunan Mausolus Mozolesi’yle ünlüdür. Haçlılar tarafından 15. yüzyılda inşa edilen Bodrum Kalesi limana ve marinaya tepeden bakmaktadır. Bu kalede bir Sualtı Arkeolojisi Müzesi bulunmaktadır ve yıl boyunca birçok kültürel festivallere ev sahipliği yapmaktadır.

Bodrum aynı zamanda dillere destan gece hayatı, meşhur bar ve klüpleri, benzerini zor bulacağınız kalitede balık restorantları ile de ünlüdür. İlk gece Bodrum'un bu güzeliklerini yaşamak için sizin için harika bir fırsat olabilir.
Koy Fotoğrafları > Bodrum
Gün 2 - Kos Island
Bodrum - Yunan Adaları - Bodrum (Richmond Vi Yatı İle) - Gün 2 Kos (İstanköy) Adası gerçekten görülmeye değer bir yerdir. Kos tıbbın babası Hipokrat'ı dünyaya kazandıran adadır. Oniki Ada'nın üçüncü büyük adası olan Kos, palmiye ağaçları ile kaplı mükemmel bir altyapı ve geniş yollar ile çok yeşil bir adadır. Kos Adası'na yapacağınız ziyaret sırasında, çok sayıda ve önemli olan kentin antik kalıntılarını, "Asklipios" kalıntılarını, "Şövalyeler Kalesi"ni ve büyük Hipokrat ağacını (gövde çapı 11,5 metre!) kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Yunanistan'ın Oniki Ada'sındaki adaların en güzel plajlarından bazılarını Kosa'ta bulabilirsiniz. Şehir içindeki ve çevresindeki çok sayıda arkeolojik siteler ile Kos yürüyüş veya bisiklet için ideal bir yerdir. Kos Adası'nda akşam yemeği ve geceleme olacaktır.
Koy Fotoğrafları > Kos Island
Gün 3 - Leros Island , Pserimos Island
Bodrum - Yunan Adaları - Bodrum (Richmond Vi Yatı İle) - Gün 3 Sabah erken saatlerde Pserimos Adası'na hareket edilir.

Pserimos Adası, İstanköy ve Kilimli arasında yer alan bir adacıktır ve İstanköy'ün yaklaşık altı deniz mili kuzeyinde yer alır ve Türk kıyılarına yakındır. Toplam alanı sadece 15 km karedir ve balıkçılık ve turizmle geçinen yaklaşık 100 kişilik bir avuç kadar sürekli ikamet eden bir nüsusu vardır. Yaz boyunca her gün gelen küçük gezi tekneleriyle veya özel turist gemileriyle İstanköy veya Kilimli'den gelen turistler için burası popüler bir yerdir. İstanköy veya Kilimli'nin düzenli plajlarından kaçmak isteyenler için Pserimos Adası iyi bir kısa gezi yeri olacaktır, ancak plajı büyük olmasına rağmen günlük gezi teknelerinin hepsi geldiği zaman kalabalık olabilir. Plajı geniş, derin, çok kumlu ve derin koyda iyi korunmuş sığ suları vardır ve sahili ise günlük ticareti çeken taverna ve kafelerle kaplıdır. Tekne bağlama için küçük bir liman bulunmaktadır. Kayalık ağaçsız tepeler üzerinde küçük koylara giden yollar olsa da, tek kumlu plajının yanı sıra görülecek çok fazla birşey yoktur.

Leros, sessiz bir tatil için çok uygun bir ortamı olan ideal bir adadır. Davetkar koyları ve güzel kumlu plajlarıyla daima yeşil olan İleryoz adası huzur verici manzarasıyla ziyaretçilerini rahatlatır. Çok turistik olmayan esas Lakki limanı Yunanistan’daki Art Deco mimarisinin en iyi örneklerinden biridir. Burası 1923’te Mussolini’nin mimarları tarafından tasarlanmıştır ve diktatörün isteklerine aykırı olmasına rağmen, şehir merkezi daha sonra Platanos köyünün yukarısına taşınmıştır. Adanın geri kalanı muhteşem plajları ve büyük koylarıyla yeşildir. Leros Adası, Türkiye kıyılarına ve diğer Oniki adaya deniz yolculuğu yapacaklar için ideal bir merkezd

Akşam yemeği ve geceleme Leros Adası'nda.
Gün 4 - Patmos Island
Bodrum - Yunan Adaları - Bodrum (Richmond Vi Yatı İle) - Gün 4 St. John’un İncili’nin Son Bölümleri’nin yazıldığı yer olan ve Ege’nin Kudüs’ü olarak bilinen Patmos (Batnaz) adası Hıristiyanların kutsal adasıdır. Bu Oniki ada grubu içindeki adayı ziyaret edenler iki gruba ayrılmaktadır, birinci grup adaya hala buranın dini öneminden dolayı gelmektedir, diğer yarısı ise güzel plajların, sessizliğin ve adanın ve insanlarının eşsiz özelliklerinin keyfini çıkarmaya gelmektedirler. Patmos adası geceleri sessiz bir yerdir, gündüzleri ise birçok tur gemisinin uğranılacak bir liman olarak kabul ettiği yoğun bir yerdir. Patmos büyük plajları ve eşsiz manzarası olan, bu zamana kadar turizmin az olduğu ancak şu anda adım adım arttığı muhteşem bir adadır. İsa'nın Son Akşam Yemeği’nin sahnelenmesini de görme şansını yakalayacağınız eşsiz Paskalya kutlamalarını (Rum Ortodoks Paskalyası) kaçırmayın. Ayrıca, Hora veya Chora’nın dar sokaklarında bir akşam yürüyüşü yapın ve Kastelli tepesinden güneşin batışını izleyin.

Akşam yemeği ve geceleme Patmos Adası'nda.
Koy Fotoğrafları > Patmos Island
Gün 5 - Lipsi Island
Bodrum - Yunan Adaları - Bodrum (Richmond Vi Yatı İle) - Gün 5 Beyaz badanalı evleri ve mavi kubbeli küçük kiliseleri olan Lipsi Adası küçük bir adadır. Burada hemen hemen hiç araba yok ve yöre halkının büyük bir kısmı adanın limanında yaşamaktadır. Lipsi, küçük limanda bulunan birçok kafeden birinde bu gece hizmetinize sunulacak olan ahtapotların rıhtımlarda balıkçılar tarafından avlamasını gün boyunca izleyebileceğiniz güzel ve otantik bir adadır.

Akşam Yemeği ve Geceleme Lipsi Adasında.
Koy Fotoğrafları > Lipsi Island
Gün 6 - Kalymnos Island
Bodrum - Yunan Adaları - Bodrum (Richmond Vi Yatı İle) - Gün 6 Kalimnos adası, dünyanın en iyi bazı süngercilerinin adası olarak bilinir. Kalimnos gelişen bir turizm merkezi olsa da, bu gün bile çalışan sünger avcıları görebilirsiniz ve hala daha adalıların geleneksel yaşam tarzlarını tadabilirsiniz. Oniki ada içerisinde bulunan bu güzel Kalimnos adasında güzel yürüyüşler yapabilir, güzel koylarda yüzebilir ve güzel yeşil bir vadiye gizlenmiş olan otantik Vathi köyü gibi bozulmamış manzaraları ve güzel plajları keşfedebilirsiniz. Dağlık yer şekillerinden dolayı Kalimnos dağcılık için en uygun yerlerden biridir. Ayrıca, çoğu Kalimnos plajında su sporları imkanı bulunmaktadır. Küçük bir ada olan Telendos üzerinden güneşin o muhteşem doğuşu kaçırılmamalıdır, çünkü bu manzara Santorini’dekiyle eşittir!
Koy Fotoğrafları > Kalymnos Island
Gün 7 - Akvaryum Bay , Aspat , Turgutreis
Bodrum - Yunan Adaları - Bodrum (Richmond Vi Yatı İle) - Gün 7 Karaincir, tüm aile için muhteşem olan yumuşak altın kumsaldan oluşan 500 metrelik bir alandır. Huzurlu mavi suları davetkarca sakin ve aynı zamanda muz teknelerinden su bisikletlerine kadar bir dizi su sporu etkinliği sunmaktadır. Ayrıca, satıcıların birinden aldığınız serinletici bri çeceğinizi yudumlarken, aynı zamanda hazır bulunan birçok şezlongdan birinde plaj çevresindeki rahatlatıcı atmosferi içinize çekebilirsiniz.

Sonrasında akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanın'a doğru hareket edilir.
Gün 8 - Bodrum
Bodrum - Yunan Adaları - Bodrum (Richmond Vi Yatı İle) - Gün 8 8'inci gün kahvaltının ardından saat 10:30'da mavi turumuz sona erer.
Koy Fotoğrafları > Bodrum
 • İletişim
 • Talep Formu
 • E-posta gönderin
 • Bizi arayın
 • Biz sizi arayalım
 • Canlı Destek
 • Türkiye de yat kiralama ve mavi tur konusunda 10 yılı aşkın tecrübemiz ve uluslararası referanslarımızla sektörün en çok tercih edilen firmalarından biri oluşumuzla gurur duyuyoruz. Uzman personelimiz hayalinizdeki mavi turu gerçekleştirmek için size her konuda yardıma hazır.
 • SIRRIBIR OKUMUS
  Genel Müdür

 • Sizin için en iyi gulet yatı bulmanız için lütfen bize isteklerinizi bildiriniz
 • Talep Formu
 • Destek Ekibi
 • S.OkumusS.Okumus
  Founder & CEO
  soguletyacht.net

 • I.OkumusI.Okumus
  Müşteri İlişkileri
  ioguletyacht.net

 • E.KantarmisE.Kantarmis
  Operasyon Müdürü
  ekguletyacht.net

 • E.AriE.Ari
  Satış Müdürü
  eaguletyacht.net

 • A.KantarmisA.Kantarmis
  Satış Danışmanı
  akguletyacht.net

 • K.Cemal DikK.Cemal Dik
  Satış Danışmanı
  kdguletyacht.net

 • S.Ates DogangunS.Ates Dogangun
  Muhasebe Müdürü
  saguletyacht.net

 • O.PorkarO.Porkar
  IT Müdür
  opguletyacht.net

 • F.CelikF.Celik
  Ofis Asistanı
  fcguletyacht.net