CORONAVIRUS (COVID-19): OFİS VE SEZON - AÇILIŞ DUYURUSUGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

CORONAVIRUS (COVID-19): OFİS VE MEVSİM AÇILIŞ DUYURUSU

Coronavirus pandemisine bağlı olarak faaliyetlerimizin geçici olarak kesilmesinden sonra, tüm ofislerimizin şu anda açık olduğunu bildirmekten memnuniyet duyuyoruz.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı - Denizcilik Genel Müdürlüğü tarafından onaylanan yetkinin ardından; tüm faaliyetlerimizi sürdürdüğümüzü ve 1 Haziran 2020`den itibaren teknelerimizdeki tüm müşterilerimizi resmi olarak karşılamaya başlayacağımızı ve 27 Mayıs 2020 mektubuna uygun olarak, ihtiyati tedbirlerin ticari yatlar için geçerli olmak üzere:

TİCARİ YATLAR VE İLKEL YAPILI AHŞAP GEMİLER TEDBİRLER:

1- 1 Haziran - 1 Temmuz 2020 tarihleri arasında ticari yatların faaliyetleri, turun kapalı grupla (aile, yakın akraba ve arkadaşlar) yapılması durumunda mevcut kapasiteleriyle, farklı kişilerden oluşan grupla yapılması durumunda ise sosyal mesafe planına uygun olarak yürütülür.

2- Teknelerin düzenli dezenfeksiyonu yapılmalı, her tur değişimi öncesinde tam dezenfeksiyon sağlanmalı ve bu işlemin belgelendirilmesi, Seyir İzin Belgesi alınması esnasında liman başkanlığınca kontrol edilir.

3- Mürettebat ve farklı kişilerden oluşan grupla tur yapılması durumunda bu kişiler tarafından maske, eldiven vb. kişisel koruyucu ekipman kullanılır. (Birlikte seyahat eden, birlikte konaklayan ve aynı aileden olan kişilerde aranmaz.)

4- Yat ortak kullanım alanına el dezenfektanı konulur.

5- Tekne girişlerinde, misafirler temassız ateş ölçümü uygulamaları ve el dezenfeksiyon imkânı ile karşılanır. Talep edilmesi halinde misafirlere verilmek üzere, maske ve eldiven gibi kişisel koruyucu ekipman bulundurulur. Personele tur öncesinde ve gerekli hallerde ateş ölçümü yapılır.

6- İşletmeler tarafından, yatçı, misafir ve müşterilerden son 14 gün içerisinde bulunduğu yerlerin, varsa kronik rahatsızlıkları, COVID-19 geçirip geçirmediklerine ilişkin bilgilendirme istenilir ve kayıtları muhafaza edilir.

7- Tur başladıktan sonra tur süresince yatlara, diğer teknelerden ve karadan misafir kabul edilmez.

8- Hastalık belirtileri gösteren müşteri ve personele uygulanacak işlemler Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı COVID-19 rehberine göre yürütülür. Konaklamalı deniz turizmi araçları için; hastalık şüphesi gösteren misafir veya personel belirlenmesi halinde, yetkililere haber verilir, sağlık kuruluşu tarafından hasta devir alınıncaya kadar izole edilir, hizmetleri güvenlik tedbiri alınmış personelce sağlanır, COVID-19 teşhisi konmuş ise hizmetin sona ermesinden sonra kişinin temas ettiği bütün alanlar standartlara uygun malzeme ile dezenfekte edilir ve havalandırılması sağlanır. Tekneler tamamen dezenfekte edilmeden yeni sefere çıkarılmaz.

9- Tekne girişinde veya dış cephesinde ve misafir ile personelin kolayca görebileceği genel kullanım alanlarında, uygulanan ve uyulması gereken COVID-19 tedbirleri ve kurallarına ilişkin yazılı ve görsel bilgilendirme panoları düzenlenir.

10- Yeme içme hizmetleri mümkünse kapalı paketli olarak hijyen koşulları çerçevesinde servis edilir. Bu duruma servis malzemeleri (çatal, kaşık, bıçak, tabak, bardak vs.) çevreye en az zarar verecek şekilde üretilmiş tek kullanımlık ürünler kullanılarak yapılır, tur sonunda bunların geri dönüşüm atık ünitelerine boşaltılması sağlanır. Tek kullanımlık ürünlerin kullanılmaması durumunda, servis malzemeleri bulaşık makinasında yıkanır. Mutfak dışında aracın başka bir bölümünde mangal vb. Yemek pişirme alanı oluşturulamaz.

11- İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bilim Kurulu ve kamu kurum ve kuruluşlarının uygun göreceği diğer tedbirler alınır.

Ayrıca ve yukarıda belirtildiği gibi desteklenen tüm güvenlik ve hijyen standartları, önlemleri ve koşullarına ek olarak, rezervasyon politikamızı da aşağıdaki gibi güncellediğimizi size bildiririz:

Coronavirus Pandemisi gelecek sezonlarda tekrarlanırsa veya tekrar yayılırsa, 01 Haziran 2020 tarihi itibarı ile yapılan rezervasyonlar için ödenen tüm kaporalar iade edilebilir veya başka bir tarihte ücretsiz olarak yeniden planlanabilir.

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.