English (US) English (UK) Español Italiano Deutsch Français Nederlands русский עִברִית العربية 中文
%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle

Bodrum - Güney Yunan Adaları Lüks

Kabin Kiralama - Lüks Gulet

7 Gece
Herşey Dahil
Mürettebatlı
A/C
Paylaşımlı
Evcil Hayvan
Gün 1
Bodrum

Yat Limanı, 15: 30'da Bodrum Limanı'ndan başlamaktadır. Kaptanınız ve ekibiniz gemide sizi bekliyor olacak. Valizlerinizi yatınıza bıraktıktan sonra, bu harika şehri ziyaret etmek ve Bodrum'un ilk tadını çıkarmak için mükemmel bir zaman. Bodrum, altın gün batımları ve masmavi suları ile çevrili bir mücevherdir. Tüm yerel mutfağa, kültürel etkinliklere katılmalı ve Halikarnas'taki Mozolesi'nin taşlarından inşa edilen ünlü Bodrum Kalesi'nin dışındaki sahili ziyaret etmelisiniz. Muhteşem bir sualtı arkeoloji müzesine ev sahipliği yapıyor ve Bodrum'da ne zaman mutlaka görülmesi gerekiyor. İlk geceyi Bodrum limanında geçirin veya Kos'a doğru yola çıkın.

Gün 2
Kos Adası

Sabah erkenden Kos'a hareket edin ve eski şehir ile
Haçlı Seferi tarafından gözden kaçırılan Kos Limanı'na varın

Nisyros Adası

Öğleden sonra Nisyros'a yolculuk. Oniki ada grubunun merkezinde, Nisyros adasını bulacaksınız. Bu küçük ada volkanik fakat bitki örtüsüyle doludur ve zengin bir tarihe ve kültüre sahiptir. Yaklaşık 1.000 kişi yaşıyor ve merkezde hala Stefanos krateri adı verilen aktif bir volkan var. Mandraki kasabası güzel bir limana sahiptir ve bu pitoresk köy, bu adanın doğal güzelliğini ziyaret eden turistlerle doludur. Demirlemek için birçok küçük koy var ya da sadece Mandraki'yi ziyaret edebilir ve açık mavi gökyüzü ve ılık kahverengi dağın tepesinde yer alan mavi pencereli badanalı evlerin tadını çıkarabilirsiniz.
Akşam yemeği ve geceleme Nisyros Adası'nda olacak.

Gün 3
Tilos Adası

Onikiada'daki Kos ve Rodos arasında küçük Tilos adası yatıyor. İki dev arasında yer alan bu sevimli nokta, iki komşusundan daha sessiz. Başlamak için ana şehir, limanın sizi birkaç tesisle karşılayacağı Livida'dır. Yakında Mikro Chorio adında bir hayalet kasaba var ve kıyı şeridindeki plajlar nispeten sessiz ve çiğ.

Gün 4
Ano Symi (Symi Adası)

Simi Adası büyüleyici ve gerçekten romantik bir destinasyondan daha az bir şey değildir. Çarpıcı neoklasik konaklar, cephelerini çeşitli renklerle boyanmış cepheleriyle yamaçtan aşağıya doğru su kenarlarını süsleyen ana limanı karakterize eder. Mitolojiye dayanan zengin gelenekler bugün hala gelişen, Simi'nin güzelliği ve atmosferi gerçekten olağanüstü Neoklasik konaklar ve terk edilmiş kaptanlar evleri, parke taşı avluları ve çakıl taşlı mozaikler adaya soylu bir hava verirken, begonvil çiçekleri romantiklere parlak bir dokunuş ka


Adanın eski ticari caddesine açılan 500 taş basamağa tırmanın. Köyün iki tarafını birbirine bağlayan, Aşk Köprüsü olarak bilinen taş köprü olan Kalderimi'nin etrafında yürüyün ve Simi'nin eski gemi geleneklerini koruyan küçük Harani tersanesinde ünlü Simi gemi yapımcılarını gözlemleyin. ve Başmelek Mikail'deki Panormitis Manastırı'nın Bizans freskleriyle huzurlu ortamı. Limana girmeden önce, St. George Koyu'nda yüzme molasının tadını çıkarın.

Gün 5
Bozburun

Simi limanından yola çıkıp Bozburun balıkçı köyünde Türkiye'ye yeniden girerek Hisarönü Körfezi'ne doğru yola çıkın. Küçük ama modern bir yat limanına ev sahipliği yapmaktadır ve kasaba gemi yapım endüstrisi ile ünlüdür. Dünyanın en güzel ahşap teknelerinin ve Guletlerin üretildiği yer burasıdır. Bu sakin bir liman kasabasıdır ve ona ulaşmanın yolu kasaba kadar güzeldir. Sonra kuzeye, Datça yarımadasının yarısına kadar küçük kumsallı gizli bir koy olan Çiftlik Koyu'na gideceğiz.

Datça

Akşamın erken saatlerinde, Datça'nın pitoresk beldesine yelken açıldı. Güzel kafeler ve dükkanlar sunan kasabada bir yürüyüş yapmanın tadını çıkarın. Doğal güzelliği ve iklimi ile tanınan bu kasaba, 50 ila 100 yıl önceki kırsal Türkiye'nin yaşamına bir pencere açıyor. Köy yaşamı hala tarım, balıkçılık ve geleneksel ahşap gulet yatlarının inşasına dayanmaktadır. Çam, meşe ve mersin dolu dağlar sakin bir plaja ve iki doğal limana atlarlar.

Gün 6
Knidos (Cnidus)

Akdeniz ve Ege denizlerinin buluşma noktası olan Knidos'a yelken açın. Knidos, antik dönemde Afrodit kültünün burada başladığı ünlüdür. Datça yarımadasının sonunda yer alan bu Dorian şehri, Akropolis'e yükselen teraslar üzerine inşa edilmiştir. Yarımadanın sokağında, iki tarafında bir limanı vardı ve Arkaik, Klasik, Hellenistik ve Roma dönemlerinde gelişmiştir. Alan, 1857 yılında C. T. Newton ve 1967'den itibaren Iris Love tarafından kazılmıştır. MÖ 4. yüzyılda bir sanat ve kültür merkezi olarak tanınan Knidos, Halikarnas'ın aynı zamanda Küçük Asya'daki 6 Dor kolonisinden biri olarak kurulmasını sağlamıştır. Hiç şüphesiz, daha saf bir Yunan karakteri tutuyor gibi görünüyor çünkü manzaralarını deniz kıyısında tutuyor ve iç mekana çok az temas ediyordu. MÖ 360'larda kent, yarımadanın rüzgârlı ucunda yeniden inşa edildi, Küçük Asya'nın dış köşesindeki iyi bir limanın Ege - Doğu Akdeniz transit rotalarındaki gemiler için popüler bir çağrı limanı olacağı gerçeğine dayanarak bankacılık yaptı. Yeni bölgede kıyıya bakan kayalık ada ana caddeye bir geçitle bağlandı, isthmus'un her iki tarafında da 2 derin liman oluşturuldu: biri Ege'de diğeri Akdeniz'de. Ada kesimi yerleşim bölgelerini düzenledi, bir dizi sütunlu yürüyüş yolu, arazideki katlarda yükseldi.

Mersincik Koyu

Buradan Gökova Körfezi'ndeki Mersincik'e yelken açın; yüksek dağlarla ve ormanlarla çevrili çarpıcı bir koy, berrak suları ve inzivaya geceyi geçirmek için favori bir yer haline getirmektedir. Datça'nın güney tarafında, ormanlarla çevrili, muhteşem Mersincik Koyu'dur. Sarı kumlu plajları ve en berrak mavi suları ile burası, bölgedeki en gözde durak yerlerinden biri. Yerliler buna Mersincik Limanı diyor ve yelken yapmaktan kısa bir süre alırken bu sulara dalmanın tadını çıkaracaksınız.

Gün 7
Kisebuku (Alakisla Buku)

Kise Buku (yerel olarak Alakisla Buku olarak bilinir), Orak Adası'ndan sadece 3 mil uzakta bulunan bir koy olup, bölgede bulunan eski bir kilisenin kalıntılarının adını almıştır. Bu büyük bir koy ve Blue Cruises için bir zorunluluktur. Burada, Yalıköy, Akarca, Çatal, Yazlık, Hamam ve Sarnıç gibi koylardaki kilisenin kalıntıları da dahil olmak üzere yerel cazibe merkezlerinin tadını çıkarma şansı bulacaksınız. Tüm alan Oleander ağaçlarıyla çevrilidir ve yokuş yukarıdan koyu manzarasının olması hayranlık uyandırıcıdır. Yürüyüşün ve keşifin tadını çıkardıktan sonra, yatta dinlenmeye çekilmeden önce denizin serin sularının tadını çıkarmak için biraz zaman ayırın.

Orak Adası

Deniz yaşamı için en iyi yerlerden biri Orak Adası. Bu sevimli ada, Bodrum'dan sadece 10 mil ileridedir ve berrak suları, sizi deniz sakinleri arasında dalmaya ve yüzmeye davet eder. Orak, çok sayıda tenha koyları olan birçok iyi demirleme noktasına sahiptir.

Akvaryum Koyu (Adabogazi)

Akvaryum Koyu, uzun kumsalları ve akuamarin suları ile el değmemiş bir koydur. Bitez ve Gümbet arasındaki bu muhteşem koy, Mavi Yolculuk yolculuğunuz sırasında harika bir soluklanma sağlar. Körfez bölgesindeki keşfedilebilir bir koyda dinlendirici bir soluklanmanın tadını çıkarın ve bu muhteşem sularda ördek ve kazların size eşlik ettiğini izleyin. Akşam yemeği ve geceleme Akvaryum Koyu olacaktır.

Gün 8
Bodrum Konukların kahvaltıdan sonra 10: 30'a kadar tekneden ayrılmaları rica olunur.

Fiyat Teklifi Al