English (US) English (UK) Español Italiano Deutsch Français Nederlands русский עִברִית العربية 中文
%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle

Bodrum - Hisarönü - Bodrum

Kabin Kiralama - Geleneksel Gulet

7 Gece
Tam Pansiyon
Mürettebatlı
Paylaşımlı
Evcil Hayvan
Yetişkin 12+
Gün 1
Bodrum

Biniş 15: 30'da Bodrum Limanı'nda başlamaktadır. İlk gün, guletimiz akşam yemeği için Bodrum Limanı'na demirlenecek ve burada bir gece kalacaktır. Erken gelen konuklar valizlerini ofisimizde bırakabilirler. Bodrum'un, 12. yüzyıldan kalma bir geçmişi vardır. Şehir denir

Gün 2
Mersincik Koyu

Kahvaltıdan sonra, seyir programı ve gulet hakkında bilgilendirileceksiniz. Ardından sabah erkenden Mersincik Koyu'na doğru yola çıkmaya başlayacağız. Datça'nın güney tarafında, ormanlarla çevrili, muhteşem Mersincik Koyu'dur. Sarı kumlu plajları ve en berrak mavi suları ile burası, bölgedeki en gözde durak yerlerinden biri. Yerliler buna Mersincik Limanı diyor ve yelken yapmaktan kısa bir süre alırken bu sulara dalmanın tadını çıkaracaksınız.

Palamutbükü

Buna yolculuk, Hisarönü Körfezi'ndeki en batı ankrajı. Palamutbükü, pırıl pırıl temiz denizi, taze balıkları ve yerel olarak üretilen lezzetli yerel olarak yetiştirilen bademleri ile ünlüdür. Bu muhteşem sessiz şehir, en çok istenen uzun ve sessiz plajlara, yeşil caddelere ve duvarlarla çevrili bahçelere ev sahipliği yapar. Bir peri masalı kasabası gibi, deniz kıyısında yürürken ve Ege'deki en temiz sulardan bazılarına bakarken hayat buluyor. Aslında, denizin içinde iyi yürüyebilir, suların tepesine indiğinde bile ayaklarınızdaki her taşı ve balığı görebilirsin.

Gün 3
Aktur Koyu

Kahvaltıdan sonra Aktur Koyu'na gidilir. Datça Yarımadası'ndaki Aktur Koyu, Türkiye'nin en iyi körfezi olarak inanılmaz bir itibar kazanmıştır. Bu bir başarıdır ve indirimli olmamalıdır. Aktur, Datça ve Kurucabuk arasında yer almaktadır ve yarımadanın en dar kısmıdır. İnce bir kara dilimiyle körfezde tutulan iki küre su.
550BC'deki Pers ordusu (Xerxes ve 300) bir tünel inşa etti, böylece filolara saldıran yeteneklerini hızlandırmak için doğrudan Gökova Körfezi'ne bağlanabilirdi. Bugün Aktur Koyu, birçoğunun taklit etmeye çalıştığı bir güzellik vizyonudur, belki de bu yüzden bu kadar çok ödüllendirildi.

Bencik Koyu

Bencik Koyu minyatür bir fiyortu andırıyor. Giriş, iç kısımda yaklaşık 1.5 deniz mili boyunca uzanır ve her iki tarafında da dik ormanlık yamaçlara sahiptir. Bencik, Hisarönü Körfezi'ni Gökova Körfezi'nden ayıran yarımadanın en dar kısmında yer almaktadır. Bu bölgedeki çapraz rüzgarlar yelken için mükemmel.

Gün 4
Emel Sayin Koyu

Kahvaltıdan sonra Emel Sayin Koyu'na demirlenir. Burada yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. Ünlü Türk şarkıcı adını alan Emil Sayin körfezi, etrafındaki araziyi kaplayan kalın çam ağaçlarıyla zıtlık veren, kristal berraklığında bir akuamarin koyudur. Koy onun güzel mavi gözleri ile seçildi ve güzel bir serin yüzmek ve brunch için unutulmaz bir yer.

Orhaniye Koyu

Öğle yemeği için Orhaniye'ye demirleyeceğiz. Orhaniye, Marmaris yakınlarındaki Bozburun yarımadasında olup, Türkiye'nin en çekici plajlarından biri olan Kızkumu plajına ev sahipliği yapmaktadır. Orhaniye, size kara gecenin ünlü kalesine ve ayrıca derin kültürel miraslarla dolu hoş bir köye erişim sağlar. Köy ayrıca uzak ve geniş turistleri çeken inanılmaz yiyecek çeşitliliği ile ünlüdür. Liman her zaman meşgul ve koy her zaman bu birinci sınıf tesisten gelen ve giden yatlarla doludur.

Selimiye Koyu

Nihai varış noktamız akşam yemeği yiyip geceyi geçireceğimiz Selimiye olacak. Selimiye köyü zaman içinde donmuş gibi görünüyor. Hisarönü Körfezi'nde Selimiye köyü yatıyor. Zaten bu şaşırtıcı yeri öven kelimelerin panteonuna ne eklenebilir? En belirgin ve belirgin doğal olaylardan biri, köylerin renginin koyu kırmızıya dönüştüğü gün batımı sırasında ortaya çıkar. Köyün güneyinde eski bir Hellenistik kale var ve açık denizde 100 metre kadar yer alan bir mezar var. Türbe yüzyıllardır nakliye için bir rehber olmuştur. Selimiye, bir deniz feneri, tiyatro ve manastırın yanı sıra, tertemiz suları ve muhteşem yerel mutfağı sunar. Köy aynı zamanda bir tarım kentidir ve yerel ürünler, taze yakalanan deniz ürünlerinin yanında toplanıp servis edilmektedir. Hepsi harika bir yerel şarabın yanında hazırlanır ve sunulur.

Gün 5
Dirsekbükü

Hisonaru Körfezi ve Ege Denizi arasında yer alan Dirsekbuku. Bu alanda çok sayıda korunaklı koy ve saklı koy vardır ve Bodrum'dan Marmaris'e yelken açarken bir duraklama yapmak için harika bir mekandır.
Yüzmek için denize girmek ve demirlemek için çok sayıda küçük ada var ya da sadece mükemmel bir manzara eşliğinde dinlenerek vakit geçirmek.

Bozburun

Bozburun, Türkiye kıyılarında sünger dalışı merkezi olarak kullanılıyor, ancak günümüzde buradaki yerel halk, tipik geniş kirişli ahşap guletler inşa ederek daha az tehlikeli bir şekilde hayatlarını kazanıyor. Bu sakin bir liman kasabasıdır ve ona ulaşmanın yolu kasaba kadar güzeldir.

Gün 6
Datça

Datça'ya gideceğiz. Gulcaya yiyecek ve su Datça Limanı'ndan temin edilecektir. Datça, Ege Denizi'nden İonia'nın güney sahiline, 7. yüzyılda gelen Dorlar tarafından kurulmuştur. Ada nemden arındırılmış ve bol oksijenli temiz havaya sahiptir. Datça'dan söz ederken Yunan tarihçisi Strabon haklıydı

Knidos (Cnidus)

Akşam yemeği ve geceleme için Cnidus'a gideceğiz. Cnidus, bilim, sanat ve mimarlık alanlarında gelişmiş bir şehirdi. Çok popüler bir gökbilimci ve matematik profesörü olan Eudoxos, popüler bir ressam olan Dr. Euryphon, Polygontos, dönemin en ünlü heykeltıraşları Skopas ve Faros'un Bryaksis'i, dünyanın yedi harikasından İskender deniz fenerinin mimarı Sostrates Pers kralının hayatını felaketten kurtaran doktor Ktesias bu adada yaşıyordu. Euryphon ve öğrencileri Cnidus'taki en büyük ikinci tıp bilimi okulunu kurdu. Ada, Eudoksos tarafından dikilen zamanının en büyük güneş saatine de ev sahipliği yapıyor. Knidos Afrodit'in evi idi.

Gün 7
Poyraz Körfezi

Çeşitlilik arayan dalgıçlar ve snorkelcular, birçok farklı deniz yaşamının hayatta kalma mücadelesinde bir arada bulunduğu Poyraz Koyu bölgesini seveceklerdir. Burada ahtapot, moray yılan balığı, deniz yıldızı ve birçok farklı boyut ve türde balık, ayrıca eski zamanların muhteşem kaya oluşumları ve fragmanlarını bulacaksınız.

Akvaryum Koyu (Adabogazi)

Akvaryum Koyu, uzun kumsalları ve akuamarin suları ile el değmemiş bir koydur. Bitez ve Gümbet arasındaki bu muhteşem koy, Mavi Yolculuk yolculuğunuz sırasında harika bir soluklanma sağlar. Körfez bölgesindeki keşfedilebilir bir koyda dinlendirici bir soluklanmanın tadını çıkarın ve bu muhteşem sularda ördek ve kazların size eşlik ettiğini görün. Akşam yemeği ve geceleme Akvaryum Koyu olacaktır.

Gün 8
Bodrum Konuklar, doyurucu bir kahvaltının ardından saat 10: 30'a kadar turun değerli hatıralarıyla guleti terk edecektir.

Fiyat Teklifi Al