English (US) English (UK) Español Italiano Deutsch Français Nederlands русский עִברִית العربية 中文
%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle

Kemer - Kekova

Kabin Kiralama - Klasik Gulet

7 Gece
Tam Pansiyon
Mürettebatlı
A/C
Paylaşımlı
Evcil Hayvan
Yetişkin 12+
Gün 1
Kemer

Kemer, saat 15: 30'da başlayacaktır. Servis akşam yemeği ile başlar ve geceleme Kemer'de veya koyda yapılır. Kemer adı “kemer” anlamına gelir ve yerleşime verilmiştir; çünkü içinden geçen nehir, denize doğru uzanır, kemer gibi görünür. Bu giderek yoğunlaşan bu kasabadaki barları, kafeleri ve restoranları bulmak için vaktiniz ve iyi yatma kapasitesine sahip hoş bir yat limanı olacak.

Gün 2
Olympos

Kahvaltıdan sonra, seyir programı ve tekne hakkında bilgilendirileceksiniz. Daha sonra Olympos antik kentine yelken açacağız.
Olympos, her turist için çekici bir şey olmasının yanı sıra önemli bir tarihi mekandır; 3 km uzunluğunda kumlu bir plaj. Endemik bitkileri ve geleneksel ahşap evleri nedeniyle koruma alanıdır. Burada gelişme kesinlikle yasaktır. Antik kent, plaja sadece kısa bir yürüyüş mesafesinde yer almakta olup, bölgedeki her ikisini de birleştirmek kolaydır. Plaj ayrıca nesli tükenmekte olan deniz kaplumbağası, caretta caretta için bir yuva alanıdır, bu nedenle erişim en fazla etkinlik olduğunda geceleri kullanılamaz.

Adrasan Koyu

Öğle yemeğinden ve yüzme molasından sonra akşam yemeği ve geceleme için Adrasan Çavuş Koyu'na doğru yola çıkacağız. Adrasan, Toros Dağları'nda Fethiye ve Antalya arasında, meraklıları için popüler bir yürüyüş olan Likya Yolu'nun güzel bir parçasıdır. Adrasan, ılık mavi suların yanında bir mil kum gibi hoş bir plajı ile rahatlatıcı bir mekandır. Hem doğayı hem de tarihi kucaklayan milli bir parkın içinde. Kesinlikle birkaç kalabalık ve sakin bir ortam bulacaksınız.

Gün 3
Demre

Sabah erkenden Demre'ye yelken açacağız. Cayagzi'de güzel bir kahvaltının ardından, Myra'nın kalıntılarına isteğe bağlı tura katılabilirsiniz. Demre'de güney sahil şeridindeki en önemli dönüm noktası Aziz Nikolaos Kilisesi. Binlerce kişinin yıllık olarak ziyaret etmesinin zorlayıcı bir nedenidir. Güzel mozaiklerden salonlara ve odalara kadar kilisede görülecek çok şey var. Akustik, bugün bile etkileyici kalıyor. Demre, tarih, arkeoloji ve dine ilgi duyanlara hitap eden pek çok şeyin yanı sıra güzel bir doğal bölgedir. Bahar çiçeklerinin kokusu ve narenciye meyveleri özellikle çekici. Likya döneminde önemliydi ve sonraki yüzyıllarda diğerleri tarafından işgal edildi. Her iki yöne doğru giden pek çok yat bu sulardan geçer ve birçoğu Demre'yi ziyaret edip neler sunabileceğini görmek için durur.

Gökkaya

Bu isteğe bağlı kara turunun ardından yatımız akşam yemeği ve geceleme için demirleyeceğimiz Gökkaya Koyu'na yelken açıyor. Gökkaya, girintili kıyıları ve birçok açık deniz adaları ile çok güzel. Asirli adası, Kiseli adası ve Kasirli adası Gökkaya'nın önünde bulunur ve girişin içinde daha küçük adalar bulunur. Eski bir kilisenin bir kısmı Gökkaya girişinin arkasında görülebilmektedir. Yakında tepenin doğusunda Istlada antik kenti bulunmaktadır. Bu yer Hoyran veya Hayitli olarak adlandırılıyor ve Kapaklı Köyü içerisinde oturuyor. Giriş kapılı küçük bir sur vardır. Akropolis'in doğusunda ve kuzeyinde antik kaya mezarları, lahitler ve çelik mezarlar göreceksiniz. Roma dönemine aittirler ve antik kalıntılar M.Ö. 4. Yüzyılda daha da eskidir. Likya kaya mezarları Hayitli ile harabelerin yeri arasındadır. Kapaklı'daki mezar, Hoyran'ın Anıtsal Mezarı olarak bilinir.

Gün 4
Kaleüçağız

Kahvaltıdan sonra Batık Şehir'i (Batık Şehir) gezeceğiz. Öğle yemeği ve yüzme molası için Tersane Koyu'na demirleyeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme için Üçağız Koyu'na demirlenir. Dilerseniz, programa öğle yemeği de dahil olmak üzere isteğe bağlı Kaş-Saklıkent gezisine katılabilirsiniz.

Gün 5
Simena (Kaleköy)

Üçağız'da kahvaltı yaptıktan sonra Simena'ya doğru yola çıkacağız.

Kekova

Kaş'ın doğusunda bulunan Kekova, hem doğal güzelliği hem de zengin tarihi nedeniyle çarpıcı bir bölgedir. Yarımadadaki antik Aperiai kenti, Kara ve Toprak Ara adacıkları gibi yol üzerindedir. Yatlar, antik çağlara dayanan Apollonia şehrine yakın olan Kekova Koyu'nu düzenli olarak ziyaret etmektedir. Depremden sonra denize düşen batık şehir berrak sularda görülebilir.
Akşam yemeği ve geceleme Kekova'da olacak.

Gün 6
Porto Ceneviz

Sabahın erken saatlerinde yolculuğumuza başlayacağız ve Ceneviz (Genoese) Limanı veya Sazak Koyu'na varıyoruz. Porto Ceneviz'in karadan erişilemediğinden, çok sessiz ve doğal bir yer. Özel yatçıların ve mavi yolculukların, harika berrak suları ile son derece temiz.

Phaselis

Öğle yemeğinden sonra, Phaselis Körfezi'ne demirlenir. Phaselis, 7. yüzyılda Rodosluların kolonisi olarak kuruldu. Phaselis'in üç farklı koyları vardır ve halkı geçimini denizden kazanmak için kullanılır. Kent ayrıca antik çağda parfüm ticareti ile ünlüdür. Dilerseniz, deniz kıyısındaki antik kalıntılarla dolu antik kentin etrafında yürüyebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme bu güzel koyda olacaktır.

Gün 7
Kemer (Ayışığı Marina)

Kahvaltıdan sonra Kemer'e gideceğiz. Akşam yemeği ve geceleme Kemer veya koyda yapılır.

Gün 8
Kemer Kahvaltıdan sonra saat 10: 30'a kadar karaya çıkma. Mavi yolculuk sonunda, tatilinize devam etmek ya da eve dönmek için kahvaltıdan sonra kuru araziye dönersiniz. Kemer'den geçerken, seyirinizden önce keşfetmediyseniz, bir süre durmaya değer. Kemer, gerçekten küçük bir balıkçı köyü olduğu günlerden bu yana çok büyüdü. Büyüdükçe, otel, bar, restoran ve mağaza sayısı da arttı. Hediyeleriniz ve hediyelik eşyalarınız için alışveriş yapacaksanız Kemer, Havaalanına veya bir sonraki varış noktasına gitmeden önce ihtiyacınız olabilecek her şeyi size sunmalıdır.

Fiyat Teklifi Al