%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com
Kiklad Adaları

Kiklad Adaları

Yunanistan Kiklad Adalarında Yat Kiralama

Kikladlar, ismini Ege Denizi’nde kutsal Delos Adası’nın etrafında çember oluşturmasından almaktadır. Yunan mitolojisinde, denizler tanrısı Poseidon'un öfkelendiği su perilerini adalara dönüştürmesi sonucu oluştuğuna inanılmaktadır. Adalar genel olarak verimsizdir fakat bu durumu telafi eden, yaz güneşinde parıldayan mavi-beyaz evleri, güzel kumlu plajları ve sıcak masmavi denizi göz önüne alındığında daha iyi bir ortam hayal etmek zordur.

Verimli topraklarının olmadığını söylemek yanlış olur, bazı adalardaki dereler toprağın sulak kalmasını sağlamaktadır. Delos dışında, Kikladlar arasında en ünlü adalar Mikonos ve Santorini'dir.

Kikladlar, Bodrum ve On İki Ada’nın kuzeyinde yer alır ve 200’den fazla adadan oluşmaktadır. Milos ve Santorini volkanik adalar olsa da birçoğu batık dağların zirveleridir. Antik çağlarda çok önemli bir ticaret limanı olan Delos da dahil olmak üzere adaların çoğu ıssızdır. Yunan tarihi ve mitolojisinde MÖ 4. ve 5. yüzyıldan bu yana yer almaktadır.

Naxos, adaların en büyüğü ve en verimli olanıdır. Diğerlerinin aksine 20.000 kişilik bir nüfusa sahiptir. Naxos mitolojide, Zeus'un evi ve Theseus'un Minotor'u öldürdükten sonra Ariadne'den ayrıldığı yerdir. Zeus Dağı, 1.000 metrenin üzerinde yüksekliğiyle adanın her yerinden görülebilmektedir. Zirvesinde toplanan bulutlar, çiftçilerin ürünlerini yetiştirmek için ihtiyaç duydukları yağmuru getirmektedir.

Yunan mitolojisinde Delos, Apollo ve Artemis'in doğduğu yerdir. UNESCO Dünya Mirası statüsü, Greko-Romen mimarisi açısından önemine dayanmaktadır. Yıllar boyunca kapsamlı arkeolojik çalışmalara ev sahipliği yapmıştır. Roma ile olan dostluğu antik çağlarda yağmalanmasına neden olurken, daha yakın zamanda Venedik ve Osmanlı akınları paha biçilmez tarihi kalıntıları üzerinde olumsuz bir etkiye neden olmuştur.

Apollo’nun olarak adlandırılan Mikonos, çoğunluğu aynı isimdeki şehirde olmak üzere yaklaşık 10.000 kişilik bir nüfusa ev sahipliği yapmaktadır. Kiklad Adaları'nda gerçekleşecek bir mavi tur, güzelliğinin ve muhteşem kumsalların tadını çıkarmanız için mutlaka Mikonos’a uğrayacaktır. Şehirde büyüleyici kiliseler ve müzeler yer almaktadır, ayrıca dolaşırken adanın maskotu olan bir pelikana rastlarsanız şaşırmayın. İlk pelikan, geçen yüzyılın ortalarında bir fırtına sırasında kurtarıldı. Öldüğünde adada bir keder hakim oldu ve yerine yeni bir pelikan getirildi. Turunuz sırasında yüzmek için bolca zamanınız olacak. Biraz daha aktif bir etkinlik arıyorsanız, Mikonos su sporları, dalış, jet ski ve rüzgar sörfü imkanı tanımaktadır; Mikonos'un takma adlarından biri de "Rüzgarlar Adası"dır.

Santorini 3.600 yıl önce volkanik faaliyetler sonucu oluşan bir dizi adadır. Santorini romantik bir kaçamak olarak nitelendirilir ve lüks bir yat ile son derece iyi bir seçenek sunar. Kaldera, bölgedeki tüm ziyaretçilerin fotoğraflarında yer eder. Sıcak yaz aylarında izleyebileceğiniz günbatımı, görebileceklerinizin en iyileri arasındadır. Adanın 340 metreye kadar yükselen noktalarından ve Ege Denizi'nden görünen muhteşem manzaraları, küçük köyleri ve arkeolojik alanları ile Santorini, Kiklad Adaları'ndaki pek çok mavi tur rotasına dahil edilmektedir.

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.