%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com
Marathi Adası

MARATHI ADASI

Marathi adasında, Yunan güneşinin D vitamini gibi neredeyse deri yoluyla emilen ve toplam huzuru artıran bir duygu gibi bir şey vardır. İnsanları bu küçük ıssız cennet adasından götürürken genellikle zor çekeceğiz gibi görünüyor. Burada sadece iki aile gerçek Yunan tarzında yaşamaktadır, tabiki burada iki tane taverna vardır! Tepenin üstünde küçük, harabe bir kilise vardır, çoğu kişi bir veya iki şişe şarapla Güneş Tanrısı'nı selamlayarak ve en muhteşem gün batımı fotoğraflarını çekerek akşamlarını geçirmektedir!

MARATHI ADASI HAKKINDA BİLGİ

Sporades adalar kompleksinin Kuzey Ege bölgesinde ve Anadolu kıyılarından 8 deniz mili (12.8 km) uzaklıkta bulunan Eşek adası, Oniki ada kompleksinin en kuzeyinde olan adadır. Eşek adasının şekli bir eşeğin şekline benzemektedir ve bu yüzden geçmiş dönemlerdeki isimlerinden bazıları "Gaidaros" ve "Gaidouronissi" ("gaidaros" Yunanca'da eşek demektir) olarak takılmıştır. Yaklaşık 13 kilometrekare yüzölçümü olan Eşek Adası’nın 32 km uzunlukta kristal berraklığında sahili vardır! Yüzmekten keyif alacağınız çok sayıda tenha ve iyi korunmuş koylar bulabilirsiniz! Birçok doğal güzelliğin sizi büyüleyeceğinden eminiz!

MARATHI ADASI TARİHİ

Antik çağlardan beri yerleşim yeri olan Eşek adası, eski tarihçilere, yazarlara ve coğrafyacılara göre YETOUSSA diye adlandırılmıştır. Orada yaşayan kişilerin nazik karakterini belirten ("agathos" Yunanca'da iyi demek) şimdiki adını alana kadar birçok isim değiştirmiştir. Eşek adası St. George (aynı zamanda adanın limanı), Megalo Chorio ve Micro Chorio olmak üzere üç yerleşim yerinden oluşmaktadır. Arkeolojik bir açıdan bakınca, çok sayıda kilise ve şapelin yanı sıra Eşek adasında birçok Bizans kalıntısı da görülmektedir. Oniki ada kompleksi genelinde, büyük olasılıkla erzak depolamak için kullanılmış, kendi türünde eşsiz olan tarihi Bizans alanlarını ("Domes" (Kubbe) kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.