English (US) English (UK) Español Italiano Deutsch Français Nederlands русский עִברִית العربية 中文
%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle

Sikinos Adası

SIKINOS ADASI

Sikinos adasında Kastro ve Chora adında iki temel köy vardır. Labirent yollarıyla çekici bir yer olan Kastro en büyük köyüdür. Diğer taraftan, Chora ise şehir merkezidir ve bozulmamış güzel doğası ve yel değirmenleri patikasıyla muhteşem bir manzara sunmaktadır.

Sikinos adasına çok sayıda güzel plajlar bahşedilmiştir. Alopronoia limanındaki kumsalı yüzmek için popüler bir plajdır. Ayrıca, burada Agios Georgios, Dialiskari ve Agios Panteleimonas gibi birkaç uzak kumsal da vardır. Limandan kalkan bir tur teknesiyle buralara gidebilirsiniz.

Agia Marina’daki dağın zirvesinde antik bir şehrin kalıntılarını görebilirsiniz (muhtemelen bir meydan (agora) ve bir de Apollo Pythios tapınağı). Biraz aşağıda ise, antik mezarlığın orada, daha sonra bir Hıristiyan kilisesi olan M.S. 3. yüzyılda yapılmış, cenaze töreninde kullanılan tapınak şeklinde bir bina Episkopi Manastırı'na dahil edilmiştir.

İletişim

Guletyat.com olarak 16 yılı aşkın deneyimimizle, en iyi gulet yatları size sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Uzman ekibimiz ile, kiralama sürecini en iyi şekilde ve profesyonelce gerçekleştiriyoruz.


İhtiyaçlarınızı bize bildirin ve en uygun yatı seçebilmeniz için size yardımcı olalım.

Talep Formu