%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

Yat Personeli & Mürettebat

Tüm yatlarımız yüksek vasıflı, profesyonel nitelikli kaptanlar ve ekiplerle birlikte gelir.

Yatlar son derece yetenekli ve deneyimli profesyonellerden oluşan bir ürün yelpazesine sahiptir. Her mürettebat üyesinin kendine özel bir iş tanımı ve odağı vardır ve hepsi operasyonel bütünlük içerisinde, birlikte çalışan tek bir ekibi oluşturur.

Ekip oluşturulurken her yatın sahibi önce kaptanı seçer ve ardından mürettebatı seçmek için kaptana güvenir. Bu, mürettebat üyeleri ile kaptan arasında uyumlu bir çalışma ortamının sağlanması için tercih edilir.

Mükemmel bir yat kiralamanın anahtarı yatın kendisi değil,mürettabatıdır. Profesyonel bir mürettebatla, herhangi bir yat unutulmaz bir deneyime dönüşecektir.

Bir yat seçimi yapmadan önce, aradığınız tatil türünün ve ihtiyaç duyduğunuz spesifik taleplerin sizin için mükemmel bir ekip tarafından sağlanacağından emin olmak için önce bize danışmalısınız.

Yat mürettebatı genellikle yolcu sayısına göre belirlenir ve genellikle iki takımdan oluşur.Yolcu memnuniyeti ekibi ve yat yönetim ekibi. Yolcu memnuniyeti ekibi, günlük ve rutin olarak yolcularla doğrudan temas halinde bulunan mürettebat üyesinden oluşur, yat yönetim ekibi ise gemiyi idare eden mühendis ve bakım personelinden oluşur. Sorunsuz ve başarılı bir yolculuk için bu iki ekip birlikte koordinasyon halinde çalışır.

Kaptan

Bir yatın kaptanı en yüksek emir mevkii ve bir bakıma deneyiminizin ceo’sudur.Bir otel yöneticisinin aksine,bir yat kaptanı yolcuları ve mürettebatı tehlikeye sokabilecek herhangi bir yolcu kararına karşılık, uluslararası yasalarla kendi statüsüne verilen belirli denizcilik haklarına sahiptir.Bu nedenle kaptan her daim teknede komuta sahibidir ve riskli konularda aldığı kararlara saygı gösterilmesi gerekir.Ancak bu kaptanınızın uzlaşmacı, neşeli ve misafirlerine saygılı olmadığı anlamına gelmez.Dolayısıyla her sıkıntınızı veya mürettebattan beklentinizi doğrudan kaptanınızla paylaşmanız tatilinizi en iyi şekilde devam ettirme yoludur.

Şef & Aşçı

Tüm yatların şefleri, istediğiniz tarifleri oluşturabilecek şekilde özenle seçilir.Şefinize önceden bildirdiğiniz sürece yatta istediğiniz her lezzetin tadına bakmanız mümkün.Beslenmenizle ilgili özel durumları veya sofranızda görmek istemediğiniz herhangi bir ürünü kaptanınıza bildirirseniz,böylece şefiniz gerekli malzemeleri talep etmek için zaman kazanır.

Şef; yolculuğunuz boyunca her zaman sizinle doğrudan temas halinde olan mürettebat üyelerindendir.

Hostes

Tüm lüks yatlar hostes çalıştırır ve hostesler; resepsiyonist, temizlik ve oda servisi ile manikür gibi özel hizmetleri bir arada sunabilirler. Daha lüks yatlarda, birden fazla hostes bulunur ve bazıları masaj hizmeti sunabilecek eğitime sahiptir. 

Hostes; tatiliniz boyunca her zaman sizinle doğrudan temas halinde olan mürettebat üyelerinden biridir.

Gemiciler

Gemiciler barmenlik hizmeti vermek, servis ve spor destek hizmetleri gibi yolcularla etkileşime girebilecek birçok görevi yerine getirirler. Ayrıca, temizlik, rutin tekne işleri ve her türlü el emeği dahil olmak üzere genel yat görevlerini yerine getirir.

Teknik Ekip

Bunlar motordan ve sistemlerden sorumlu mürettebat üyeleridir. Yolcularla temas halinde değillerdir ve tatilinizin tamamı boyunca yatın mükemmel performans göstermesini sağlamakla yükümlüdürler.

Bahşiş

Bahşiş vermeniz önemlidir, ancak kişisel olmamalıdır. Mürettebatın belirli bir üyesiyle harika bir deneyim yaşamış olsanız bile, tüm mürettebatın, size en iyi deneyimi sunmak için uyumlu bir operasyonel ilişki içinde çalıştığını unutmayın.

Bahşişinizi, mürettebat arasında bölen kaptana verebilirsiniz. Daha büyük bir bahşişle takdir etmek istediğiniz belirli bir mürettebat üyesi varsa, kaptana bildiriniz, kaptanınız bununla ilgilenecektir.

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.