%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

Yattaki en iyi misafir olun.

Yat kiralama yaparken hatırlanması gereken bazı kurallar vardır.

Yat'ı evden uzakta bir ev olarak kabul edin ve yat alırken ve yatırken hatırlamanız gereken bazı kurallar vardır. Gulet yatlar çılgına dönüp özel mülkü yok etmek için uygun bir yer değildir. Çoğu durumda, yatlar, yatlar için Airbnb'ye benzer bir şekilde, bakım ve gelir elde etmelerine yardımcı olmak için yatın kullanımını sağlayan özel bir yatırımcıya aittir. Bazı durumlarda, yat kiralamada uzmanlaşmış bir şirkete aittir.

Şimdi başka bir yönü ele alalım, yat ekibi çalışma alanları arasında, kaptanlık, bakım ve mühendislik ile müşteri ilişkileri, yemek pişirme ve temizlik sayılabilir . Mürettebatın başı kaptandır ve bu denizde rütbe ve anlam taşıyan resmi bir ünvandır. Kaptan, gemide olduğu kadar yatta da insanların güvenliğinden sorumludur. Kaptan ve mürettebat her zaman yat sahibinin çalışanlarıdır.

Kibarlık

Mürettebata karşı daima kibar olun, bu insanlar, hizmet sunan ve yat sahibinin özel mülküne erişim sağlayan profesyoneller. Onlara karşılığında almayı beklediğiniz aynı saygı ve nezaket ile davranın. Mürettebatın, işi size özel kişisel hizmet sunmak olduğundan, dilerseniz onlara sadece bir arkadaşınız gibi davranın, ancak sizi şımartmak için orada olduklarını ve onlardan hizmet alanları içerisinde, her zaman, herhangi bir şey isteyebileceğinizi unutmayın.

Ayakkabılar

Asla yüksek topuklu veya sert tabanlı ayakkabılarla güvertede yürümeyin. Güverte çizilebilir ve daha sonra bakım ve bazı aşırı durumlarda rötuş yapılması gerekebilir. Güverte ayakkabısı kullanabilir veya yalınayak gezebilirsiniz. Aslında, rahat bir tatile geldiniz, o yüzden yatın yalınayak rahatlığının tadını çıkarmanızı tavsiye ederiz.

Sigara

Yatların çoğunun iç mekanlarda sigara içilmesini yasakladığını unutmayın. Bu, güvertede sigara içebileceğiniz anlamına gelir; ancak odanızda veya güverte altındaki herhangi bir yerde içemezsiniz. Nerede sigara içebileceğinizden emin değilseniz, hostesinize sorun. Ayrıca, rahatınız için, siz veya grubunuzdaki herhangi biri sigara içiyorsa, bir yat seçerken bunu kiralama danışmanınıza bildirin.

İlaçlar

Eğer grubunuzda yaşı büyük bir kişi var ve ağır ilaçlar kullanıyorsa yada, gruptaki herhangi biri hafif bir ilaç bile kullanıyorsa bunu mutlaka kontrol edin.Aksi takdirde havalimanında sorunlar yaşayabilir, ilaçlarınıza el konması gibi bir riskle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bununla ilgili bizi kiralama danışmanınızla görüşün ve ziyaret ettiğiniz yerlerin yasalarını öğrenin. Danışmanınız sizin için konuyu gerekli makamlara bildirecektir. 

Şikayetler

Tatilinizle ilgili herhangi bir şikayetiniz varsa, ilk başvuracağınız kişi kaptanınızdır.Kaptan denizdeki tek yetkili kişidir ve tüm konuların kendisine yönlendirilmesi gerekir. Kaptan ayrıca mürettebattan da sorumludur ve mürettebatla ilgili şikayetlerinizi çözmek içinde kendisine başvurmanız gerekir.

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.