%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

Yatta 24 Saat

Yatınıza bindiğinizde, ilk ve son günleriniz seyahatinizin, geri kalanından farklı olacaktır. Her gün benzersiz deneyimler getiriyor, ancak her gün güvenli ve konforlu bir zevk duygusu yaratan benzerliklere sahip. 24 saatlik bir gulet gününde genellikle neler olduğuna bir bakalım.

SABAH

Sabah erken uyanırsanız, güneşin doğuşunu izleyebilir, denizin güneşle birlikte renkten renge  bürünüşüne şahit olabilirsiniz. Günbatımında portholeden içeri sızan güneş ışığı ise kamaranızda ışık oyunlarına sebep olur.

Demir attığınız yere bağlı olarak, güne istediğiniz aktivite ile başlayabilirsiniz.

Herhangi bir limanda uyanmayı planlarsanız; sabahın erken saatlerinde yürüyüşe çıkabilir, belki yerel fırınları ziyaret edebilir ve fırından yeni çıkmış ekmekler satın alabilirsiniz. Sonrasında şefinizin hazırladığı kahvaltı eşliğinde güne keyifli bir başlangıç yapabilirsiniz. Kahvaltınızdan sonra, genellikle bir sonraki varış yerine yelken açıyorsunuz, yol boyunca manzaranın tadını çıkarıyor ve bir sonraki varış noktası için hazırlanıyorsunuz. 

Gün boyunca yemek zamanları dışında çeşitli aperitifler, farklı içecekler, beş çayı menüleri de sizi bekliyor olacak.

ÖĞLEN

Öğle yemeğinizi yerel bir tavernada, karada alabilir veya her damak tadına hitap etmek için özel olarak hazırlanmış bir öğle yemeği ile yatta keyif yapabilirsiniz. Bazı konuklar küçük bir şekerlemenin tadını çıkarmayı veya öğle güneşinden uzakta dinlenmeyi sever. Sportifler suya atlamayı tercih ederek, sıcak güneşin, serin suların ve su aktivitelerinin keyfini çıkarırlar.

Eğer karadaysanız, o zaman gezi veya karadaki etkinliklerini tamamlarsınız ve öğleden sonraya doğru bir mola vermek için yatınıza geri dönersiniz ve demir almaya hazırlanırsınız.

ÖĞLENDEN SONRA

Genellikle öğleden sonraları, teknede dinlenmenin zamanı olabilir ve bu saatler güneşin yakıcılığını azalttığı harika bir havanın tadını, içkinizi yudumlayarak çıkarmak için en iyi zamanlar.Yada karada yapılacak etkinliklerin tadını çıkaracak bir gün geçirip bir sonraki varış noktasına yelken açabilirsiniz.

Bir sonraki limanınız tenha bir sahilden kalabalık bir limana kadar her şey olabilir. Vardığınızda, akşam olacak ve bu da harika bir gece hayatı deneyimi ya da yıldızların altında sakin bir gece için hazırlık zamanı demek.

AKŞAM

Bir limanda demirlediyseniz, popüler bir restoran, bar yada gece hayatı deneyimi yaşamayı düşünebilirsiniz. Köy veya kentin büyüklüğü seçim çeşitliliğine karar verecektir. Bununla birlikte, geceleri sahil şeridinde yürüyüş yapmak ve her biri kendine özgü ve davetkar olan liman ışıklarının, seslerinin ve şenliklerinin tadını çıkarmak her zaman harikadır. Şehirde iyi vakit geçirdikten sonra, iyi bir gece uykusu için yatınıza dönüp dinlenebilirsiniz.

Eğer tenha bir plaja demirlediyseniz ve bir limanda değilseniz, geceleri gökyüzünün altında şefinizin hazırladığı leziz sofralarda keyif yapabilir ve bir gece vakti kendinizi serin sulara bırakabilirsiniz. 

Bu arada, şnorkelle yüzmekten, su sporlarının tadını çıkarmaktan, en sevdiğiniz şarkıları dinlemekten, en sevdiğiniz kitabı okumaktan, gülmekten, sarhoş olmaktan bahsetmiyoruz bile.

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.