%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

MAVİ YOLCULUK

Mavi tur, Türkiye'de deneyimleyebileceğiniz en mükemmel ve eşsiz tatil türüdür.

Mavi yolculuk günbatımının ihtişamını ve doyumsuz güzelliğini yaşamaktır. Mavinin hakim olduğu serin sularda balığın, mezelerin ve içkinin tadına varmaktır. Ne zamandır okuyamadığınız kitabı okuyup kendinizi ona kaptırmaktır. Gün batımında sevdiğinizle baş başa kalıp, farklı ve kendine özgü koylarda dolaşmak, berrak ve serin sularda yüzmek, kumsalda kumlara uzanmaktır. Ne zamandır özgürlüğünüzü hissetmediğiniz,şehrin gürültüsünden ve yorgunluğundan uzaklaşıp kendi iç yolculuğunuzda kendinizi bulmaktır.

Ege ve Akdeniz'in en güzel kıyılarında, yeşil ve mavinin kucaklaştığı doğa harikası koylarda Mavi Yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Ayrıca bu yolculuk dostlarınız ve ailenizle baş başa olabileceğiniz, gününüzü ve gecelerinizi paylaşabileceğiniz, eğlenebileceğiniz güzel bir yat da geçecekse eğer.

Mavi Yolculuk Nasıl Başladı?

Mavi yolculuğun hikâyesi Gökova Körfezinde başlar. Tarihçi, Çevirmen ve Yazar Cevat Şakir Kabaağaçlı ( Halikarnas Balıkçısı ) 1925 yılında 'Resimli Hafta ' dergisinde çıkan bir yazısı nedeniyle İstiklal Mahkemesi tarafından, Bodrum'da kalebentliğe mahkûm edilir. Cezası 3 yıl sürecektir. Ancak Cevat Şakir'in Bodrum günleri cezadan çok keyfe dönüşür. Ve bu nedenle, tekrar İstanbul'a alınmasına karar verilir. Cevat Şakir cezasını tamamladıktan sonra Bodrum'a yerleşir. Bodrum'un Antik dönemdeki adından esinlenerek 'Halikarnas Balıkçısı' takma adını alır ve bugün herkes tarafından bilinen, çok sayıda esere imza atar.

Cevat Şakir yazılarında bize Gökova Körfezi'nde yaptığı gezileri yaşamından kesitleri, karşılaştığı insanları anlattı. Ve dostlarıyla birlikte Gökova Körfezi'nde yelken açtığı, önceleri çok mütevazı koşullarla başlayan bu birkaç günlük geziye de 'Mavi Yolculuk ' adını vermeyi uygun gördü.

Bir Günün Özeti

Teknede güne sabahın hoş serinliğinde güzel bir kahvaltıyla başlanır. Kahvaltı genellikle, gece demir atılan koyda yapılır ve hemen ardından iskele alabanda. Gezilecek yerlere, denizin durgun olduğu öğle öncesi saatlerde varılmaya çalışılır. Öğle yemeğinin ardından, demirlenen koyda herkes dilediğini yapma olanağı bulur. Dinlenme, yüzme, dalma, sörf, su kayağı vs. Gün batımı yaklaştıkça yeni bir heyecan sarar herkesi, birer kadeh içki eşliğinde 'güneşi batırma' zamanı gelmiştir ve hep birlikte tuttuğunuz balıkları kızartır yersiniz. Saatler gece yarısını gösterdiğinde, milyonlarca yıldızın altında gözlerinizi kapatırsınız ve her bir yıldız kaymasında dileklerinizi sıralayabilirsiniz.

Aslına bakarsanız Mavi Yolculuk bir kaç satırda anlatılamayacak kadar özel ve detaylı. İyisi mi siz gelin, misafirimiz olun!

Sırrıbir Okumuş
Genel Müdür

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.