%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

Mavi Yolculuk Rotaları

Mavi Yolculuk güzergahının ağırlıklı bölümü Bodrum ile Demre arasındaki Ege ve Akdeniz koyları oluşturur. Aslında turu İstanbul`dan başlatıp, Antalya`ya kadar uzatmak da mümkün ama Mavi yolculuğun tadı birbirine fazla uzak olmayan koylarda demirlemekte gizlidir. Günümüzdeki ` Mavi Yolculuk ` genellikle 20 – 40 metrelik gulet tipi ahşap teknelerle yapılıyor ve rüzgar elverdiği müddetçe yelken açılsa da genellikle motor gücüyle seyrediliyor.

Bodrum mavi yolculuk serüveninin başlangıç merkezidir. Hem Gökova hem de Hisarönü körfezlerine düzenenecek mavi turlar için uygun bir başlangıç noktası olmakla beraber, aynı zamanda adeta kapı komşusu olan Kos Adası üzerinden Kiklad ve On İki adalara turlar düzenlenmektedir. 

Her ne kadar Bodrum’dan Kuşadası’na kadar uzanan ve Güllük / Mandalya körfezi olarak isimlendirilen kuzey yönü çok tercih edilmesede, ilgi alanı arkeoloji olanların Didyma ve Iassos gibi antik kentlere demirledikten sonra yapılabilecek kara ziyaretleri paha biçilemezdir. 

İlk destinasyon Gökova, biraz farklı ama daha da genişleyen plajları ve sahil beldeleriyle daha canlı olan Gökova. Gökova’nın büyüleyici doğal güzelliğinin yanı sıra, ana cazibe merkezi Kleopatra`nın plajı olan antik Keramos kentinin kalıntıları da var. Söylentiler bize bu plajın kendisi ve sevgilisi Anthony için Mısır`dan kum getirildiğini söylüyor! Bu tema, bölgeyi daha egzotik ve heyecan verici kılıyor.

Gökova`nın güney-batısında yer alan Knidos, antik çağlarda harika bir şehirdi. Modern zamanlarda, Mavi Yolculuk gezisine katılan tüm turistler için harika bir yer. Gökyüzü mavisi sularda yüzmenin, şnorkelle yüzmenin ve diğer su sporlarının tadını çıkarabileceğiniz bir dizi özel plaj ve ıssız mağara vardır. Eğer balık tutmayı seviyorsanız, kolayca bir balık tutma yeri bulabilirsiniz ve yakaladığınız her şey, şefimizin söz verdiği barbekü eşliğinde akşam yemeğinde yer alabilir.

Datça, bir sonraki varış noktanız ve sıfır sanayileşmeye sahip dünyanın en yüksek oksijen oranına sahip üç bölgesinden biri. Eşsiz ve temiz atmosferi, restoranları, barları ve el sanatları dükkanlarıyla Datça; etrafta dolaşabileceğin, eve, ailenize, arkadaşlarınıza hediyelik eşya yada egzotik Mavi Yolculuk macerasını hatırlatacak bir şeyler alabileceğin bir rüya kasabası gibidir.

Marmaris Hisarönü Körfezi`nin ötesindedir. Marmaris, Ege`deki denizcilerin yanı sıra, en büyük otellere de ev sahipliği yapmaktadır. İztuzu Plajı, Deniz Kaplumbağası ya da bir başka deyişle Caretta-Caretta görebileceğiniz, nadir kıyılardandır. Küçük teknelerde nehrin tadını çıkarabilir ve Kaunos Antik Kenti’nin ünlü kalıntılarının bulunduğu Dalyan`ı ziyaret edebilirsiniz. Kral mezarlarının ihtişamına şaşırarak, Dalyan Kanalı boyunca denize doğru yol alırsınız. Ayrıca şımartan çamur banyolarını deneyimleyebilir ve kaplıcaların tadını çıkarabilirsiniz.

Bir sonraki destinasyon ise Fethiye. Burasıoldukça büyük bir kasaba. Limanı, bölgedeki en aktif limanlardan biridir.Fethiye birçok koy ve adayı içinde barındırır. Rotanızda, Fethiye Körfezi`ndekisakin bir başka kasaba olan Göcek`te de duracaksınız. Kaliteli bir marinayasahip Göcek’te limanın en güzel yatlarını görebilirsiniz. Fethiye`nin güneyindebulunan, ünlü Ölüdeniz’i ziyaret ettiğinizde, muhteşem mavi lagün ve doğarezervini görebilirsiniz. Ayrıca Unesco Dünya Mirası listesindeki Xanthos veLetoon ziyaretlerinde, Likya kalıntılarını da keşfedeceksiniz.

Kalkan ve Kaş, Fethiye`nin doğusuna doğru konumlanmış, küçük ama ünlü kasabalar. Bu şehirlerdeki egzotik atmosfer, özellikle parke taşlı yollardan, seçkin mağazalardan, nezih restoranlardan ve barlardan geliyor.

Yolculuğunuzda bir sonraki yer, batık şehir olan Kekova. Bu alanda bulunan büyük Osmanlı Kalesi, Osmanlı İmparatorluğu`nun ihtişamını gözler önüne serer.

Son durak ise Antalya. Türkiye`nin en büyük ve en popüler tatil yerlerinden biri. Yıl boyunca çok yüksek oranda turist ağırlayan, birçok büyük otelin bulunduğu, muhteşem iklime sahip bir şehir. Antalya`nın eski şehri, dar yolların birbiriyle iç içe geçtiği, restoran, bar ve mağazalara giden limana bakmaktadır. Ana cadde üzerinde bulunan Hadrianus Kapısı, eski şehrin en önemli simgelerinden ve görülmesi gereken yerlerinden.

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.