%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

Yat Sahipleri İçin Yat Kiralama Yönetimi

Sahibi olduğunuz veya satın almayı düşündüğünüz yatı, yılda yalnız birkaç hafta kendi tatiliniz için kullanmak ve boş zamanlarını bizim aracılığımızla kiraya vermek istiyorsanız, profesyonel yat kiralama yönetimi programımıza dahil olabilirsiniz.
Yat kiralama yönetimi programı dahilinde yatınız, firmamızın çoklu dil destekli web siteleri, internet tanıtım ve reklamları, uluslararası işbirliği yaptığımız tur operatörleri, katıldığımız fuar tanıtımları, her biri alanında uzman pazarlama ve müşteri temsilcilerimiz sayesinde, sizin için en karlı biçimde kiraya verilerek, hem yatınızın uluslararası pazarda tanıtımı ile değeri artmakta, hem de rutin yat giderlerinizin karşılanmasının yanı sıra ekstra bir gelir elde etmeniz sağlamaktadır.

Yatımı sizin aracılığınızla nasıl kiraya verebilirim?

Öncelikle kiralamak istediğiniz yatın Bodrum, Göcek, Fethiye veya Marmaris bölgelerindeki herhangi bir limanda bağlı olması, minimum (her birinde duş olan) en az 3 kabinin olması ve en fazla 25 yaşında olması gerekmektedir. Şayet sahibi olduğunuz yat bu kriterlere uyuyorsa lütfen süreci başlatmak için aşağıdaki formumuzu doldurarak bize yatınız hakkında genel bilgi veriniz. Müşteri temsilcilerimiz, sizinle en kısa sürede iletişim kurarak, gereken bütün detayları tarafınıza aktaracaktır.

Bizimle iletişim kurmadan önce!

Bizimle iletişim kurmadan önce yat kiralama yönetimi programımızla ilgili sistemden genel hatları ile bahsederek merak edebileceğiniz konulara değinmek istiyoruz. Fakat daha detaylı bilgi için bizleri mesai saatleri içerisinde aramanızdan mutluluk duyarız.

Yat kiralama yönetimi programımızı üç farklı başlık altında inceleyebiliriz.

Alternatif 1 - Merkez Acentelik

Yatınızla ilgili, kiralama dönemleri, fiyatlar ve gereken bütün detaylarda anlaşmaya varıldıktan sonra, karşılıklı bir belirli süreli “Merkez Acentelik Sözleşmesi” imzalanır.

Bu sözleşme ile yatınızın pazarlama, tanıtım ve kiralama hizmetlerinden firmamız sorumlu olur. Siz veya bizim dışımızda herhangi bir kişi / acente yatınızı bizim aracılığımız olmaksızın kiraya vermez, fiyat belirleyemez. Olası kiralama taleplerinde ya direk müşteriyi bize yönlendirir ya da bizden aldığı müsaitlik ve komisyonlu fiyat bilgisini müşterisine aktarabilir.

Bu sistemde mevcut yat personeli çalışmasına devam eder, ancak şirketimiz mevcut personelden bazılarının müşteri ilişkileri veya tecrübe açısından eksik olduğunu tespit ederse, yat sahibi ile koordine olarak personel değişikliğine gidebilir. Kiralama döneminde oluşabilecek masraflar, sözleşmemizde belirtildiği üzere pay edilir ve her iki tarafta sorumlu olduğu masraflar dışında ekstra bir ödemeye yönlendirilemez.

Bu sistemde firmamız yat sahibi ile anlaşılan fiyatları kesintisiz, net olarak her bir rezervasyon başına yat sahibine ödemekle mükelleftir. Ödemelerin belirli bir yüzdesi rezervasyon anında, kalan kısmı en geç tur sona erdikten sonra yat sahibine ödenir.

Bu sistem, yat sahibinin minimum risk alarak, aynı zamanda merkez acente dışındaki acenteler de kiralama yapabileceği için, mümkün olan en yüksek dolulukta satış yapılabilme şansıyla, en karlı “yat kiralama yönetimi” sistemidir.

Alternatif 2 - Sor - Sat Sistemi

Yat kiralama yönetimi programımızın bu versiyonunda, yat sahibi yatını herhangi bir acente yada kişiye bağlamak ve herhangi bir sözleşme yapmak zorunluluğunda değildir.

Fiyatların rezervasyon yılı başında belirlendiği bu sistemde, yatın rezervasyon boşluk ve doluluklarını takip etmek yat sahibinin sorumluluğundadır.

Firmamız müşterilerinden herhangi biri, yatınızın kriterlerinde bir yat arıyorsa, sizden aldığımız müsaitlik bilgisi doğrultusunda müşterilerimize gereken bilgilendirmeyi yapar ve yatınızı kiralamaya çalışırız. Bu sistemde herhangi bir kiralama garantisi söz konusu değildir. Fakat özellikle belirtmek istiyoruz ki profesyonel satış ekibimiz yatınız için mümkün olan maksimum kiralama grafiğini yakalamak için ellerinden gelen eforu harcayacaklardır.

Alternatif 3 - Uzun süreli kiralama

Firmamız, yatınızı sizin kendi tatiliniz için kullanacağınız tarihler dışında, komple kiralayabilir. Bu sistemde siz yıllık kira bedelini her durumda alacağınız için, yatın kiralanıp, kiralanmama riski sizi etkilemez.

Yat personeli, yakıt, liman ücretleri vb. diğer alternatiflerde, yat sahibine ait olan masraflar bu sistemde tamamen bizim sorumluluğumuzda olur. Ancak sistemin tek olumsuz tarafı, diğer sistemlere göre daha düşük fiyat / kar marjlarının olması ihtimalidir.

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.