%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

Doğru Kiralık Yat Nasıl Seçilir

Guletyat.com, farklı kalite,boyut ve fiyat seviyelerindeki yüzlerce tekneye erişim sağlar.Süper lüks gulet yatlardan, muhteşem modern yelkenli yatlara geniş bir filo.Sizin karar vermeniz gereken şey tatile ayıracağınız bütçeye göre yatınızı seçmek.Bunu takiben diğer faktörlerde, sizin seçiminize göre şekillendirilir.

Lokasyon

Yatınızı hangi limandan kiraladığınız, belirli mesafe ve kurallar çerçevesinde çok da önemli değildir. Örneğin Hisarönü Körfezini ziyaret etmek için Bodrum’da, Marmaris’te başlangıç için gayet uygundur. Veya Göcek koylarında bir seyir yapmak istiyorsanız Fethiye’den bir yat kiralayabilir alternatif olarak Bodrum – Göcek tek yön bir turda yapabilirsiniz. Bu sebeple bir yat kiralamak istediğinizde hangi lokasyondan olduğu değil, hangi lokasyonu ziyaret etmek istediğinizi belirlemeniz daha önem araz etmektedir.

Uzunluk - Boy

Bir yatın boyu her ne kadar konforu ile doğru orantılı olsa da aslında tercih sebebi olarak çok da önemli değildir. Örneğin 25 metre ile 30 metre arasında iki altı kabinli yatı kıyasladığınızda, kabinler ve ortak kullanım alanlarında büyük bir fark olmayacaktır. Her ikisi de konforlu bir tatil imkanı sağlayacaktır. Yinede her ne olursa olsun denizcilikte daha uzun bir yatın her zaman daha makbul kabul edildiğini göz ardı etmemek gerekir. 

Stil 

Gulet yatlarda en çok kullanılan iki tip Aynakıç ve Gulet modelleridir. Her ne kadar Gulet tipi teknelerin yelken için daha uygun ve daha verimli olduğu baz alınsada, ilerleyen üretim teknikleri ile modern aynakıçlarda maksimum verim sağlayabilmektedirler. Bu iki karakterin dışında tercihler tamamen beğeni ve zevklerinize göre şekillenmektedir. Günümüz interaktif avantajları sayesinde tüm yatları, her detay ve dekorunu fotoğraf ve videolar ile incelemeniz mümkün. 

Ekipmanlar

Teknedeki ihtiyaçlarınızın hepsi seyahatinizin içeriğine bağlıdır.Tatile mi çıkıyorsunuz yoksa bu bir kurumsal kiralama mı?

Temel olarak tatil programları,liman ziyaretleri, su sporları ve yüzme aktiviteleri üzerine şekillenir.İş programları için ise telekonferansı destekleyen salonlar ve ekipmanlar temel gereksinimlerdir.Kurumsal bir kiralama yapacaksanız,seçiminizin iş gereksinimlerine uygunluğunu kontrol edin.

Yacht Kategorileri

Lüks yelkenli yatlar: Büyük, ultra modern ve yüksek kaliteli malzemeden inşa edilmiş, yüzen beş yıldızlı bir tesis kategorisindedir..Bu değerlendirmede, yatın büyüklüğü, mürettebat ve yatın olanakları temel alınır.

Süper lüks yatlar: Tüm yat sınıflarının en iyisidir.Aynı zamanda Deluxe yada VIP tekneler olarakta isimlendirilirler.Bu kategorideki yatlar, diğerlerinden tamamen farklıdır.Projeleri,tekne sahiplerinin seçimlerini dikkate alarak mimarlar tarafından özel olarak çizilir.Sektördeki ünlü mimarlarla çalışılır ve her biri özel tasarımlar olarak suya iner.

Lüks Yatlar: Sınıfındaki kabin sayısı, yatın büyüklüğüne ve kullanım şekline göre değişiklik gösterir.3 ile 11 kabin arasında lüks bir gulet görmek mümkündür.Az kişi sayısıyla da lüks bir gulette tatil yapabilirsiniz .Genellikle her teknede bir master kabin, vardır.Ayrıca birçok lüks teknede, çocuklar tarafından kullanılan twin kabinleri bulunması tekneyi aile kiralamaları için uygun hale getirir.

Klasik yatlar: Bu kategorideki yatların uzunluğu 17-35 metre arasında değişiklik gösterir.Kabin sayıları ise 3-6-7-8-9 ve daha fazla olmak üzere, yatın uzunluğuna bağlıdır. Kabinlerin bir çoğunda çift kişilik yatak bulunur.Tüm kabinler, ekonomik sınıf yat kabinlerinden daha büyüktür ve her birinde özel banyo vardır.Ayrıca birçoğunda twin kabinde bulunmaktadır.Kabinlerinde klima vardır ve genellikle günlük 6-8 saat klima kullanımı yat kiralama ücretine dahildir.

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.