%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

Yat Kiralamak Neden Satın Almaktan Daha İyidir?

Bir yat satın almak yerine, bir tanesini kiralama olanağınız var. Satın almaya karşı kiralamaya olan finansal bağlılığı göz önünde bulundurun. Rekabet yok, bir tekne kiralarken sahip olacağınız tek şey, yaşamak istediğiniz lüksün seviyesi için ne kadar bütçe ayırmak istediğiniz. Ayrıca bir grup arkadaşınızla, istediğiniz büyüklükte bir lüks tekne kiralayabilirsiniz.

Herhangi bir sermaye yatırımında (Capex) olduğu gibi, pahalı bir varlık satın alma kararı her zaman bütçeye bağlıdır. Herkes her şeyi satın almak için sınırsız veya hayali bir bütçeye sahip değildir. Çoğu insan, satın alma yetisini sınırlayan kısıtlı bir bütçeye sahiptir ve bu nedenle, lüks bir yattan bir gemiye, küçük bir tekneden bir mega yata, hangi teknenin satın alınacağını düşünürken, bütçenize göre seçim yaparsınız.

Bu nedenle, tekneler zaman içinde amortismana tabi tutulur ve daha modern malzemeler ve sistemleri daha verimli yelken olanakları sunar. Bir tekne satın aldığınızda, ilk yılda % 20, daha sonra her yıl % 5-10 arasında değer kaybettiğini düşünün.

Şimdi, bu amortismana demirleme, sigorta ve bakım masraflarını da ekleyin ve elinizde çok pahalı bir hobi var. Bir sakıncası var; bir grup arkadaşın birlikte bir tekne satın aldığı ortak mülkiyet sözleşmeleri olarak adlandırılanlar var. Bunun dezavantajı, arkadaşların evlilik gibi oldukları, hepsi son değil ve çoğunun argümanları olduğu. Teknecilik dünyasında, tartışmalar kimin kullandığı ve ne zaman olacağı ve ardından sıklık ve mülkiyet yüzdeleri meseleleri gündeme gelecektir. Sonuç olarak, almak için kötü bir karar ve yön.

Konum perspektifinden, kiralamaya bir göz atalım. Bir tekneye sahip olduğunuzda, bir yerde demirliyorsunuz, o yerden başka bir yere gitmek için yelken açmanız gerekiyor. Yani varış yerinizden binlerce kilometre uzakta yaşıyorsanız, yelken açmak büyük bir lojistik operasyon haline geliyor.

Madalyonun diğer tarafı kiralamak. Bir tekne kiralamak, size sadece araba, tren veya uçuş gerektiren sınırsız konum sunar. Lojistik tekne kiralama şirketi ve ekibi tarafından gerçekleştirilir. Bu, bir tekneye sahipken göz önünde bulundurmanız gereken bir şey. Lojistik, ekip, navigasyon, teknik konular ve daha fazlasını kim yönetecek?

Sonuç olarak, Akdeniz ve Ege çevresine yelken açmak istiyorsanız, belki de Yunan Adaları veya, Karadağ ve Hırvatistan sahillerini ziyaret etmek için tek yapmanız gereken, tanınmış yat kiralama şirketlerinden biriyle çevrimiçi olarak iletişime geçmek. Tatil gereksinimleriniz için en iyi yatları bulmanıza ve seçmenize yardımcı olurlar. Diğer sonuçlar temel matematik veya bütçe kontrolünü içerir.Paranızı daha karlı getirilere yatırmayı tercih edebilirsiniz.Çünkü satın almak için ayırdığınız bütçenin çok daha azıyla senelerce çok daha büyük bir tekne kiralayabilirsiniz.

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.