%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

Yat Kiralama Sözleşmesi

Ne imzaladığınızı anladığınızdan emin olun.

Herhangi bir büyük hizmet sözleşmesinde olduğu gibi, sözleşmeler; müşterinin ve hizmet sağlayıcısının her iki tarafını güvence altına almak için kullanılır. Yat kiralama sözleşmeleri , yat sahibinin sağlaması gereken hizmetlerin, sorumluluk listesinin ve aracının müşteri adına yönetmesi gereken hizmetlerin genel şartlarının, ana hatlarını belirlemek için güvenli bir yöntemdir. Sözleşme ayrıca, müşterilerin kiraladıkları yatta vakit geçirirken, uymaları gereken yasal gereklilikleri de öngörmektedir.

Yat kiralamanın popülaritesi yirmi yıldan fazla bir süredir artmakta olduğundan, sözleşmelerin standardizasyonu daha genel ve uluslararası bir formatta geliştirildi. Şu anda, yat kiralama sözleşmesi formatları genellikle, dünya çapında Yatçılık Birliği olarak bilinen Mediterranean Yacht Brokers Association (MYBA) gibi profesyonel kuruluşlar tarafından sağlanmaktadır.

MYBA ŞARTLARI

MYBA şartları, mürettebatın ücret, yemek ve vardiyası gibi yat hizmetlerinde, ve yatın sağladığı tüm ekipman ve su oyuncaklarının bir eki (liste) gibi olan, belirli bir terim kümesidir. MYBA terimleri; çamaşırhane hizmetleri, yönetim kurulu ve beslenme giderlerini kapsar, tüm muhtelif ayrıntıları içerir ve kiralama dönemi yanı sıra tüm yanaşma ve liman ücretleri, yakıt, mühendislik ve bakım maliyetini düzenler.

SEMT ŞARTLARI

MYBA terimlerinin yanı sıra, Standart Doğu Akdeniz Terimleri (SEMT) terimleri gibi, başka biçimler de vardır. Bunlar, MYBA formatı kadar sık kullanılmamakla birlikte kapsamlıdır.Temel kiralama ücretlerini ve servislerini, MYBA'ya benzer şekilde yalnızca birkaç farkla belirler. En büyük fark, MYBA tam pansiyon yerine yarım pansiyon hizmet kapsamındadır. Çünkü genellikle,yolcuların konakladıkları limanda, kıyıya çıkıp, akşam yemeği yiyeceğini varsayar.

GREEK ŞARTLARI

Kullanılan diğer bir sözleşme de Yunan Şartları formatıdır. GT formatı, Yunanistan limanlarına özgü liman ücretleri ve liman masraflarını içerir.  

Hangi biçimde olursa olsun bir sözleşmenin altın kuralı onu tamamen okumaktır.Her kelimeyi ve her cümleyi okuyun ve anlaşılmayan her cümleyi sorgulayın,sorun.Servise nelerin dahil olduğunu ve hangi ekstraları ödemeniz gerektiğini bildiğinizden emin olun.

Her zaman sözleşmenizdeki yakıt maddesini kontrol edin, bazı maddeler günlük kullanılan yakıt miktarını sınırlar. Misafirler, daha hızlı veya daha uzun süren aktiviteler istediklerinde yakıt miktarı beklentileri aşabilir.

Herhangi bir sözleşmede olduğu gibi, imzaladığınız şeyi anladığınızdan ve sözleşmede değişiklik isteyebileceğinizden, emin olun.Temel güvenlik ve karlılık sorunlarına itiraz edilmediği sürece, sözleşmeniz herhangi bir talebi karşılamak üzere uyarlanabilir.

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.