%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

APA nedir?

Advanced Provisioning Allowance (İleri Tedarik Harcırahı)

APA bir kiralama sözleşmesinin ilave masraflarının güvence altına alınması sürecidir. Yat kiralama, kiralama ücretini ödemekten daha fazlasını içerir, kiralama süresi için hükümler içeren tüm bir programı içine dahil eden sistemdir. Bu nedenle, bir seyahat planlarken, yattan, mürettebatından ve varış yerlerinden daha fazlasını hesaba katmanız gerekir. Yakıt, yiyecek, içecek, eğlence, tıbbi bakım, yatak ücreti, gümrük, iletişim ve daha fazlası.Bu ekstra ayrıntıların tümü APA'da bulunur.

Yat kiralamada APA nedir?

Guletyat.com ekibi, verimliliği optimize etmeye odaklıdır. Bu, müşterinin onayı ile önceden her şeyin hazırlandığı yalın bir tedarik zinciri ortamı yaratmak demektir. Bu nedenle, guletyat.com için APA, müşterinin programlama randevusunda belirttiği,kapsamlı bir ihtiyaç, istek ve gereksinimler listesini toplamaktadır. Guletyat.com ekibi,bunlarla ilgili yeterli bilgiyi isteyecek ve rezervasyon tarihinde bu koşulları hazır hale getirecektir. Böylece hem zamandan, hem masraftan hem de hayal kırıklığından tasarruf etmenizi sağlayacaklar.

Bu nedenle, her durağın kendi lojistik gereklilikleri olduğunu düşünün, ayrılmadan önce tüm sürecin haritasını çıkarmak gerekir. Kaptanınız ve mürettebatınız, rahatınız ve eğlenceniz için ihtiyaç duyduğunuz tüm kaynaklara sorunsuz bir şekilde, zahmetsizce erişiminizi sağlayacaktır.a

APA nasıl çalışır?

APA, genellikle kiralama ücretinin yüzdesi olarak hesaplanır ve kiralama işlemine başlamadan önce bunu ücrete ek olarak ödersiniz. Para daha sonra Kaptan (veya komisyoncu) tarafından mükemmel bir deneyimi sürdürmek için gereken tüm ekstra ücretleri, vergileri ve hükümleri ödemek için kullanılır.   Yolculuk sona erdikten sonra kalan para müşteriye geri ödenir. 

APA ile yapılan tüm alışverişler için, faturalar müşteriye her zaman açık durumdadır. Bu şekilde, müşteri yolculuk sırasında masrafları takip edebilir. APA, her yat kiralama şirketinde bulunan bir standarttır.

APA ne kadar olur?

APA'nın fiyatı, ne talep edeceğinize bağlıdır, kural olarak, toplam seyahat ücretinin % 25 ila % 30’u kadardır. En seçkin Küba purolarının ve en pahalı şampanyaların tatilinize eşlik etmesiniz istiyorsanız, yada örneğin; her yolcu için bir tane seabob olsun isterseniz, fiyat ona göre artacaktır.

APA nasıl ödenir?

APA, tur tarihinden bir ay önce genellikle bir banka havalesi yoluyla işleme alınır.

APA yat kiralama masraflarını karşılamazsa ne olur?

Ödemiş olduğunuz APA masraflarınızı karşılamaya yetmezse, yolculuk sırasında bunun için finansman sağlamanız istenecektir.  

Talep edilen APA benim harcamak istediğim rakamdan daha fazla ise ne yapabilirim? 

Bütçe kontrolü, seyahatinizin tadını çıkarmanız için hangi özelliklere ve ekstralara ihtiyacınız olduğuna karar vermenizle ilgilidir. Tüm duraklarla takvimi planladığınızda ve ziyaret edilecek tüm yerleri, gerekli kaynakları ve beslenmeyi de dahil ettiğinizde, hesaplanmış bir APA maliyeti alacaksınız. Bu, sözleşmenin yerine getirmeyi beklediği genel harcamayı gösterir. Çoğu durumda, acentanız, seyahat sırasında daha fazla para istemek yerine, size geri ödeme yapılmasını tercih ettiğinden, harcanan toplamın bir miktar üzerinde olacaktır.

Bununla birlikte, gezi öncesi programınız sırasında hesaplamalar bütçenizin üstünde ise, limiti önceden belirlemenizi öneririz ve gereksinimlerinizi ve kişisel zevklerinizi karşılayabilecek alternatiflerin yerine hangi seçeneklerin kullanılabileceğini önerebiliriz.

Guletyat.com, APA bütçelerini yönetme konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir ve müşteriye mükemmel bir gezi için iyi hazırlanmış ve doğru bütçeli bir APA sunmak için, geniş bir bilgi birikimine ve kaynak maliyetlerine dayanmaktadır.

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.