%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

Zadar'dan Kuzey Dalmaçya'ya Gulet kiralama rotası

7 Gece / 8 Gün
Başlangıç / Bitiş: Zadar / Zadar
Tur Süresi: 7 Gece / 8 Gün
Seyir Bölgesi: Hırvatistan
Toplam seyir
Calculating... Miles
Calculating Saat
Gün 1
The City of Zadar

Zadar, Zadar'ı popüler bir turizm şehri yapan, tarihi ve kültürüyle ünlü Dalmaçya şehridir. Aslında, 9. yüzyılda BCE İlirya kabilesi tarafından Lader adı verilen döneme dayanan, sürekli ikamet eden en eski Hırvat şehri. Bu, Zadar'a 3000 yıl boyunca sürekli bir inhabi verir. Zadar, çok sayıda Roma binasının mükemmel şekilde korunmasının yanı sıra, çağlar boyunca eklenmiş sayısız stilleri de yaymaktadır. En gözde cazibe merkezlerinden biri, ünlü deniz organı, dünyanın ilk deniz dalgalarından harmonik sesler çıkaran ses sanat eseri.

Gün 2
Dugi Island

Dugi Otok, Zadar'ın hemen dışındaki Dalmaçya denizinde bir adadır. Adı, Uzun ada anlamına gelir ve Adriyatik Denizi'ndeki yedinci en büyük adadır. Dugi Otok, adanın güney kısmını kapsayan doğa parkı Telašćica'ya ev sahipliği yapmaktadır. Köylerin çoğu doğu sahil şeridinde yer almakta olup Sali en büyük şehirdir. Bu adayı saran tuz gölleri ve bol miktarda kemik bağları ve zeytin ağaçları bulacaksınız. Sali, malzeme toplamak için ve adanın gezintisine çıkmak için demir atmak için en iyi yerdir. Tabiat parkını ziyaret etmek istiyorsanız kıyıdan demirlemek ve birçok şamandıradan birine bağlamak için elinden gelenin en iyisini yapmak.

Sali

Dugi Otok Adasını ziyaret ederken, Sali'ye gidin, burası adanın en büyük şehri ve aynı zamanda Kornati Ulusal Parkı'na en yakın olanı. Burası aynı zamanda adaların balık işleme tesisinin bulunduğu bölgedir, bu yüzden yerel restoranlarda her zaman olağanüstü balık yemekleri bulacaksınız. Kentlerin mimarisi de harika, 17. yüzyıl evlerinin sıraları ile size zaman içinde geri adım attığınız hissini veriyor. Yolculuğunuzun bir sonraki ayağı için taze balık bulundurmayı unutmayın.

Günün Turu
17 Miles
1:45 Saat
Gün 3
The Kornati Archipelago

Kornati, Stomorski adaları olarak da bilinen, çoğunlukla ıssız adalardan oluşan bir dizi. Bu takımada, yaklaşık 140 adadan oluşur ve Dalmaçya kıyı şeridinin kuzey kesiminde bulunur. Bölge, Nacionalni Park Kornati olarak bilinir ve misafir denizci keyfi olarak kabul edilir. Yüzlerce tenha koy ve koyla, 100'den fazla ada inip keşfedildiğinde, bu güzel bölgeden binlerce hatıra toplayacaksınız. Adaların tümü yoğun çalılıklarla kaplıdır ve seçmek istediğiniz son yer, gece yemek yiyebileceğiniz ve küçük restoranda yerel bir yemeğin tadını çıkarabileceğiniz Ravni Zakan Adası'dır.

Zlarin Island

Zlarin, Dalmaçya kıyılarının Şibenik şehrinin karşısındaki küçük bir adadır. Zlarin, mevsiminde tamamen açılan bir turistik mekandır. Kışın ada boşalma eğilimindedir ve yaz aylarında yaklaşık 270 kişiye ev sahipliği yapar. Adanın en iyi kırmızı mercanı olduğu biliniyor ve her yıl denizciler ve turistler adanın çevresindeki mercan kayalıklarına bakmaya geliyor. Ada demirlemek için demir atmanın yanı sıra bir iskele de sağlar. İsterseniz Zlarin'in hemen kuzeyinde yer alan küçük ıssız Tijat Adasını demirleyebilirsiniz.

Günün Turu
39 Miles
4:00 Saat
Gün 4
Primošten

Primosten, anakaraya küçük bir el yapımı geçiş parçasıyla bağlı küçük bir adacık şehridir. Adanın yoğun nüfuslu ve son derece pitoresk. Eski binaların arasında sarılı caddelere ve üzüm bağlarına sahiptir. Buradaki plajlar, Hırvatistan'ın en iyi on şehri olarak kabul edilir ve her yaz kasaba, eşek yarışlarıyla tanınır.

Günün Turu
10 Miles
1:00 Saat
Gün 5
Skradin

Skradin'den veya Vrgada'dan Şibenik'e gitmek size yelkenle bir gün geçirecek. Vrgada seçeneğiyle başlayalım, buraya demir attıysanız, Murter ve Zut adaları üzerinden zevk almak için Šibenik'e giderken bir gün yelken açacaksınız. Yolculuğun kendisi sadece birkaç saat sürüyor, ama acele etmeyin, yol boyunca uzanan adaların tadını çıkarın. Skradin'deyseniz, Krka Nehri boyunca yelken açıp Krka Milli Parkı'nda durup orada bir gezintiye çıkabilirsiniz. Krka milli parkı şaşırtıcı ve ferahlatıcı bir soluklanmadır. Krka Milli Parkı, Adriyatik boyunca yelken açan herkes tarafından ziyaret edilecek bir mücevherdir, Krka'ya yelken açmalı ve yoldaki güzel manzara ve istasyonların keyfini çıkarmalısınız.

Günün Turu
17 Miles
1:45 Saat
Gün 6
Šibenik

Sibenik, Hırvat sahil şeridinin doğu kıyılarındaki en eski yerli Hırvat kasabasıdır ve Dalmaçya'nın merkezindedir. 1431 yılında kurulan St. James Katedrali'nin UNESCO Dünya Mirası listesine ev sahipliği yapıyor. Bu şehir, üç yüzyıldan uzun bir süredir Venedik cumhuriyetinin altına girdi, bu yüzden mimarisi ve kültürü bu muhteşem Venedik dokunuşuyla işaretlendi. Sibenik'i ziyaret edenler tüm yıl boyunca pek çok festivalin tadını çıkaracaklar. Şehir aynı zamanda Hristiyan-Müslüman savaşlarından Osmanlı saldırılarına karşı inşa edilmiş dört büyük kale içermektedir. Şehirlerin eşsiz mimarisi ve Venedik tasarımı, yerel ve etnik yemeklerin yanı sıra yüzlerce küçük resim fırsatının yanı sıra geniş cazibe merkezleri sunar ve Sibenik'i olağanüstü bir deneyim haline getirir.

Vodice

Vodice, çakıl ve kumlu plajları olan yerel bir turizm kentidir. Dalmaçya'nın kuzey-orta kesiminde bulunan Šibenik-Knin ilçesinde bulunmaktadır. Kasaba, Romalılar için bir geçmişe sahip ve 15. yüzyıl boyunca Venedik cumhuriyetinin bir parçasıydı.

Günün Turu
13 Miles
1:30 Saat
Gün 7
Zadar

Zadar, birçok kişi tarafından en güzel Dalmaçya şehirlerinden biri olarak kabul edilir. Bir turizm şehridir ve olağanüstü tarihi ve zengin kültürel mirası ile ünlüdür. Zadar, tarihi surlarla çevrili bir şehir anıtıdır. Bu surlar, antik ve ortaçağ zamanlarının arkeolojik ve anıtsal zenginliklerinin, Rönesans'ın ve dünyada türünün ilk örneği olan ünlü Deniz Organı gibi birçok çağdaş mimari başarının hazinesidir.

Günün Turu
38 Miles
4:00 Saat
Gün 8
Zadar

Keşfedilme şansı olmadan Zadar'dan ayrıldıysanız, yat kiralama sözleşmenizin bitiminden sonra mutlaka zaman ayırmalısınız.

Günün Turu
1 Miles
0:15 Saat

Bu rota için bir gulet yatı kiralamak ister misiniz?

Aşağıdaki düğmeleri kullanarak talep gönderin ve mükemmel bir tatil için en iyi teklifi alın.

+90 252 316 9616

Mon - Fri: 9am - 20pm | Sat - Sun: 9am - 14pm

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Zadar'dan Kuzey Dalmaçya'ya