%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

Bölünmüş - Dubrovnik Gulet kiralama rotası

7 Gece / 8 Gün
Başlangıç / Bitiş: Split / Dubrovnik
Tur Süresi: 7 Gece / 8 Gün
Seyir Bölgesi: Hırvatistan
Toplam seyir
Calculating... Miles
Calculating Saat
Gün 1
Split

Split, Adriyatik kıyı şeridindeki en büyük şehirdir. Denize bir çıkıntı gibi yapışan şehir, Adriyatik'in berrak suları ile üç taraftan çevrilidir. Dünyaca ünlü Stari Grad'a ev sahipliği yapan eski şehir, Split, hayal edebileceğiniz her lüksü barındırıyor. Basit yöresel restoranlardan, Michelin yıldızlı restoranlara jet ayarlı restoranlara. Gece kulüplerinden su macera parklarına. Burası, kaybolacak kadar büyük ve bundan zevk alacak kadar küçük bir şehir.

Milna

Milna, Brac Adasının batı kıyısında bir kasabadır. Bu kasaba, sığ bir su bölgesinde oturuyor ve limanını yarımadanın en korunaklı bölgesine yerleştiriyor. Milna, orta çağdaki Venedik filoları ve 19. yüzyıldaki Rus filoları için stratejik bir yerdi. Aynı zamanda 1991'deki bağımsızlık savaşı sırasında soyulmuş tek ada şehridir.

Günün Turu
1 Miles
0:15 Saat
Gün 2
Vis Island

Dalmaçya sahili boyunca ilerlerken Adriyatik denizi boyunca, ilk tarihte Yunanlı Syracuse tiranı olan yaşlı Dionysius, Dionysius yaşlı Dion. Issa, Vis'deki ilk koloniydi ve o zamandan beri yerel halk tarafından dolduruldu. Vis şehri tenha bir koyda bulunur ve ada Hırvatistan'ın en iyi korunan gizli turistik yerlerinden biridir. Güzel plajları ve gizli koyları, koyları ve botları ile. Vis, sessiz bir mola vermek isteyen her zeki turisti ziyaret etmek için bir zorunluluktur.

Günün Turu
23 Miles
2:30 Saat
Gün 3
Hvar Island

Eğer güzel plajları, seçkin koyları ve aradığınız olağanüstü gece hayatı varsa, Hvar'dan daha fazla bakma. 299,6 kilometrekarelik bu muhteşem ada, Hırvatistan'ın en popüler yerlerinden biri ve romantik yemekler ve vahşi partiler arayanlar için tercih edilen bir jet belirleyici yeri. Bu ada Dalmaçyalı takımadalarının bir parçasıdır ve aksiyonun tümü Adalar adanın şehri Hvar'a odaklanmıştır. Daha tenha bir yere demirlemek istiyorsanız, yakındaki Pakleni Adaları zincirini bulacaksınız.

Günün Turu
15 Miles
1:30 Saat
Gün 4
Korčula Island

Korčula, İpek Yolu boyunca Çin'e uzanan ünlü kaşif Marco Polo'nun doğduğu adadır. Korčula Adası eski bir Hellen kolonisine dayanıyor, bu yüzden tarihi 2500 yıldan fazla. Ada, Dalmaçya kıyılarında bulunur ve sık sık vapurlarla ana karaya bağlanır. Korčula, kültürel mirası ve birçok ünlü sanatçının doğum yeri ile ünlüdür. Korčula'daki (uygun olarak Korčula olarak adlandırılan) kasaba, en lezzetli yerel mutfağı gizleyen muhteşem bir kırmızı tavan çizgisine sahiptir. Çukarin, Rožata ve Klašun gibi yerel tatlılar, taze avlanan yengeçler, kasarlar ve açılı balıklardan oluşan klasik bir deniz mahsulü yemeğinin ardından iyi geçecektir. Yerel şarap da istisnaidir ve Plavac, Pošip ve Rukatac gibi isimler içerir. Adayı gezmek istersen Badija'yı bulacaksın,Fransiskan manastırına ev sahipliği yapan küçük bir adacık. Bölgeyi çevreleyen birçok küçük adacık vardır, bu yüzden daha çok keşif yapan ziyaretçi için burası eğlenmek için harika bir yer.

Günün Turu
20 Miles
2:00 Saat
Gün 5
Mljet Island

Hırvatistan'a giderken Mjet'i demirlemelisiniz. Berrak kumlu plajlarda çevreleyen bitki örtüsü ile kalın en yeşil adadır. Bu adayı çevreleyen deniz yaşamı, yüzeyini örten yapraklar kadar bol miktarda bulunur. Bu adanın sakinleri zeytinleri, keçi peyniri ve kırmızı ve beyaz şarapları ile ünlüdür. Bu adanın kuzey tarafı, dünyaca ünlü Mljet Ulusal Parkı'na ev sahipliği yapmaktadır.

Günün Turu
37 Miles
3:45 Saat
Gün 6
Šipan Island

Dubrovnik'in sadece 17 kilometre kuzeyinde, Šipan'ın "altın Adası" bulunmaktadır. Bu, zaten 14. yüzyıla kadar atıfta bulunulan tarihi bir mekan ve 15. yüzyılda zengin Dubrovnik sakinleri için tercih edilen yerdi. Burada, güzel palazzo ve tatil villaları inşa ettiler. Elaphiti Adaları zincirinin en büyüğü olan Šipan Adası, güneş altında dinlendirici bir zaman geçirebileceğiniz yemyeşil bitki örtüsü ve el değmemiş plajları sağlayan bir doğa rezervi gibidir.

Günün Turu
25 Miles
2:30 Saat
Gün 7
Dubrovnik City

1979'da UNESCO, Dünya Mirası listesine "Adriyatik'in İncisi" ni ekledi. Bu muhteşem Dubrovnik şehri. 1.500 yıldan daha uzun bir süre önce kurulan ve 17. Yüzyılda tamamlanan Dubrovnik, Hırvatistan'ın kıyı şeridinin güneyinde yer alan şehir, Hırvatistan'ın önde gelen turistik cazibe merkezi. Çok sayıda güzel mağaza, restoran ve saray ile. 1.970 metrelik duvarlarla çevrili bu şehir, size Akdeniz'in tüm ziyaretçileri için siteyi durdurmamız gereken çok sayıda ilgi çekici yer, gezi ve deniz sporu olanakları sunmaktadır.

Günün Turu
13 Miles
1:30 Saat
Gün 8
Dubrovnik

Dubrovnik'e vardığınızda lüks seyahatinize çıkmadan önce, şehrin tadını çıkarmak için bir gün ayırın. Bu, “Adriyatik'in incisi” olan Dubrovnik. Eklektik mimarisi, dolambaçlı sokakları ve büyük müstahkem duvarları ile. Dubrovnik tatilinize heyecan, merak ve coşku ile başlayacak. Kafeteryadan gece kulüplerine kadar her türlü tesiste servis edilen yerel mutfağın yanı sıra sayısız istisnai fotoğraf çekimlerinde sınırsız kültürel deneyimler, Dubrovnik'i asla unutmayacaksınız ve bir gün bu muhteşem şehri gerçekten de tecrübe etmeye yetmeyecek teklif etmek zorunda.

Günün Turu
1 Miles
0:15 Saat

Bu rota için bir gulet yatı kiralamak ister misiniz?

Aşağıdaki düğmeleri kullanarak talep gönderin ve mükemmel bir tatil için en iyi teklifi alın.

+90 252 316 9616

Mon - Fri: 9am - 20pm | Sat - Sun: 9am - 14pm

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Bölünmüş - Dubrovnik