%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

Oludeniz and Gocek via Fethiye Gulet kiralama rotası

7 Gece / 8 Gün
Başlangıç / Bitiş: Fethiye / Fethiye
Tur Süresi: 7 Gece / 8 Gün
Seyir Bölgesi: Türkiye
Toplam seyir
Calculating... Miles
Calculating Saat
Gün 1
Fethiye

Fethiye'nin deniz kenarı şehri, Dalaman Havaalanı'na araçla yarım saatlik mesafededir. Türkiye'nin güney batısındaki tanınmış bir turizm merkezidir ve çok sayıda bar, restoran ve çok sayıda gece ve gündüz eğlence mekanı vardır. Fethyie, başlı başına bir dizi heyecan verici arkeolojik sit alanıyla tarihle doludur ve bölge, yüzyıllar boyunca inşa edilmiş katmanlı kültürle doludur. Şehir, her biri modern olanaklarla donatılmış üç marinaya sahiptir. Fethyie, yat kiralama sözleşmesini başlatmak veya bitirmek için harika bir yer ve zevkli lezzetlerinizi canlandırmak için çok sayıda yöresel mutfağa sahip olan ve zaten renkli bir şehre baharat katan çok az adaya sahip.

Gemiler Island

Gemiler Adası, Fethiye kenti yakınlarındaki ıssız bir adadır. Ünlü kalıntıların yakınında çok sayıda restoran ve kafe var, ancak sahipleri adada yaşamıyor, her gün bir turizm işletmesi için geliyorlar. Gemiler, Aziz Nikolaos'un ya da denizcilerin Patronu Aziz olan Noel Baba olarak hepimizin yaşadığı yer olarak kabul edilir. Hristiyanlık dönemi başlarında burası, ticaret ve ticaretin oldukça aktif olduğu bir ada idi. Bazı Bizans kalıntılarına ve Aziz Nikolaos'un mezarına ev sahipliği yapmaktadır. Ada şimdi bir hac bölgesi ve yatlar için tercih edilen bir gün durağı. Yerel mutfak son derece lezzetlidir ve harika manzaraya sahip güzel ve rahatlatıcı bir noktada bulunmaktadır. Mavi Yolculukların bir gece kalmaya hakları var, ancak adanın geri kalanı günbatımında boşalıyor ve oldukça ıssız oluyor.Yeniden stoklanacak ticari alan yoktur, bu nedenle Fethiye'de yeniden yola çıkmak veya yeniden stoklamak için elinden gelenin en iyisini yapmanız gerekiyor.

Günün Turu
1 Miles
0:15 Saat
Gün 2
Oludeniz (The Dead Sea)

Ölüdeniz, tüm yıl boyunca bir cam bölmesi gibi parlayan görünen sakin sulardan türeyen Ölüdeniz için Türktür. Ölüdeniz, Muğla iline bağlı Fethiye ilçesinde bulunan küçük bir köydür. Türkiye'nin güneybatısındaki Turkuaz Kıyısındaki en çok ziyaret edilen ve popüler turistik yerlerden biridir. Mavi lagün çakıl taşlı bir plajın içinde oturuyor ve sular kristal berraklığında, akuamarin ve mavinin farklı tonlarında. Kasabanın arkasında yamaç paraşütü topluluğunun hızını belirleyen Babadağ dağı var. Bu, dünyanın en iyi ve en güzel yamaç paraşütü yerlerinden biri olarak kabul edilir. Ayrıca Likya Yolu Maratonu adı verilen Ultramarathon'un bir parçasıdır. Yatla gelen ziyaretçiler için burası şnorkelli yüzme ve tüplü dalış için harika bir yerdir.lagünde çok sayıda küçük su altı mağarası ve çok sayıda ilginç fauna ve deniz yaşamı vardır. Burada bulunan etkinliklerin yanı sıra, gerektiğinde stoklamak için çok sayıda restoran, kafe ve mağazanın bulunduğu bir turizm merkezi bulunmaktadır.

Tersane Island

Fthiye Körfezi'ndeki en büyük ada Tersane Adası olarak da bilinir. Bu koy, Osmanlı donanması tarafından kullanılan 100 metre derinliğinde bir kanala, yani tersane Adasına sahiptir. Körfez bölgesinde pek çok koy vardır ve doğuya doğru Yaz Limanı uzanmaktadır. Körfezin batı cephesi, yılların çoğunda hakim olan sert rüzgarlardan dolayı pek kullanılmaz. Yakınlarda Telandria adında eski yıkık bir kasaba var ve bacaklarınızı uzatmak istiyorsanız burası harika bir yer.

Günün Turu
17 Miles
1:45 Saat
Gün 3
Domuz Island

Bu adaya şimdi Prens Adası denmesine rağmen, aslında orada gelişen yabani domuzların bolluğunun adını taşıyan Port Adası anlamına gelen Domuz Adası olarak biliniyordu. Bugün, Prince Island'da domuz yok, ama sakin bir ihtişam var.

Gobun Bay

Domuz Körfezi'nin hemen dışında Gobun Körfezi yatıyor. Domuz'un girişi son derece dardır; bu da heyecan ve gizemi arttırır. Koyun içine girdikten sonra kayaya oyulmuş mezarları görüyorsunuz ve tüm alan zeytin ve çam ağaçlarıyla kaplanmış.

Yavansu Bay

Yavansu veya Sea Gull koyu hem yabancı hem de yerli ziyaretçiler için popüler bir turizm merkezidir. Koyun incir ağaçları ve dağlardan aşağı akan küçük akarsuları var. Bununla birlikte, tatlı su sadece hayvan kullanımı içindir, insan için değildir. Se Gull adı koyda bulunan mozaiklerden gelir ve tepenin üstündeki eski Arymaxa kentiyle bağlantılıdır. Aymaxa, dört Roma türbesi ve Hellenistik bir mezarın yanı sıra bir Bizans rezervuarına ev sahipliği yapmış olup, bu yerleşimlerin uzun süredir yaşadığı yerleri kanıtlamaktadır.

Günün Turu
4 Miles
0:30 Saat
Gün 4
Cleopatra`s Bath

Manastır Koyu (Kleopatra Hamamı) volkanik bir alandır, fakat şimdi her şey uykudadır. Körfez'de yıllar önce kurulan birçok koy var ve bölgenin hiçbir zaman bugün olduğu kadar huzurlu bir şey olmadığını hayal etmek zor. Çam ormanları ile kaplı engebeli bir bölge ve ilginç bir krater gölü de var. Kuzey doğu kıyılarına paralel eski bir duvar uzanıyor. Likya kalıntıları etkileyicidir ve genellikle keşfetmek için iz sürmek için birkaç fırsat vardır. Lydia Ağ Limanı bu parkurlardan biri boyuncadır ve koyu mavi yolculukların ve geçen tüm yatların bir süre durması muhtemel olan bir yerdir; bunu yapmamak çok cazip. Ahşap pergolalara sahip olan birçok restoran sahile sarılır ve geçen yatlardan özel bir şeyler bulur. Yeniden stoklama için bir yer değildir, ancak gemide bol miktarda malzeme varsa, gecenin kalanında kalmaya karar verebilirsiniz, bu yerin sakin güzelliği.

Sarsala Bay

Yatçılar Sarsala Koyu'nu çok severler çünkü burası harika yüzme olanakları ve bir gecede demirleme için iyi bir yer sunan doğal bir koydur. Koy, bir restorana açılan bir duba içerir ve iç manzara keyiflidir. İç kısımlarda yoğun bir ağaçlık orman içinden geçen bir vadi var. Plajın kendisi taşlı, bu yüzden hazırlıklı gel.

Günün Turu
3 Miles
0:30 Saat
Gün 5
Bedri Rahmi (Tasyaka) Bay

Bedri Rahmi Koyu, ünlü Türk yazar Bedri Rahmi Eyüboğlu olarak adlandırılmış, daha önce Likya döneminden beri Karanlık Koyu olarak bilinen koyda balık tutmaya gelirdi. 1973 yılında yaptığı balık avı gezilerinden birinde, körfezin girişindeki bir kayanın üzerine bir balık çekti ve kayaya yeni bir “Balık Kayası” ünvanı verdi, şimdi tüm bölgenin adı budur. Bu koy iyi korunaklıdır, bu nedenle rüzgarlar hakim değildir ve renkler farklıdır; yeşil çam ağaçları, zeytin ağaçları ve yamaçları dolduran zakkumlarla zıt masmavi suları vardır. Genel etki, açık mavi bir gökyüzü tarafından abartılmıştır.

Kille Buku

Boynuz BUku ve Tasyaka arasında Kille Buku körfezi var. Bu, Göcek'ten gelen ve ağaçlar tarafından yoğun olarak gölgelenen gezginler için harika bir piknik durağı sayılıyor.

Günün Turu
4 Miles
0:30 Saat
Gün 6
Hacihalil (Zeytin) Island

Zeytin Adası (Zeytin Adası anlamına gelir) Yassıca ada zincirinin güneyinde bulunur. Bu ada, zeytin ağaçlarıyla kaplıdır, dolayısıyla adı ve Osmanlılardan beri devam eden yerel bir zeytinyağı basın endüstrisini destekleyen özel mülkiyettir.

Kizil Ada

Kızıl Adası günbatımında büyülü bir yer olarak kabul edilir. Adaların adı kırmızı, zemin rengi kırmızıdır. Ancak, tüm ada dönüşürken günbatımında, tüm taşlar kırmızıya dönerek size şaşırtıcı bir fotoğraf çekimi sağlıyor. Ada, güney ucunda bulunan bir deniz fenerinden başka, ıssızdır. Deliktas adaları kuzey batıya yerleştirilmiş ve demirlemek için, yüzme ve balık tutmak için harika bir yer olarak kabul edilmektedir.

Günün Turu
10 Miles
1:00 Saat
Gün 7
Turunc Pinari

Turunç Pınarı, Fethiye Körfezi'nin doğu kıyısındadır. Çam ağaçları ile kaplı ve güzel bir restorana ev sahipliği yapıyor. Restoranın 15 demirlemeli bir iskelesi vardır ve su stoklarının yanı sıra birkaç kez de su temini sağlar. Eğer yamaçtan kısa bir yürüyüş yaparsanız, ceviz ağacının altında doğal bir su kaynağı bulacaksınız. Yatlar genellikle kıyıdan yaklaşık 25 metre uzakta demir atarlar ve bu kısa bir kara molası için mükemmel bir spordur.

Samanlik Bay

Fethiye'ye oldukça yakın olan Samanlık Koyu, bu küçük koy, Fethiye'nin yakınında bile olsa demir atmak için harika bir yer olarak kabul edilir. Koya inen yamaçlar ağaçlarla kaplı, sular serin ve davetkar. Burası pek çok yat için normal bir demir yeridir ve Fethiye'yi ziyaret etmek istiyorsanız, sadece kısa bir yürüyüş mesafesindedir.

Günün Turu
6 Miles
0:45 Saat
Gün 8
Fethiye

Heyecan verici seyahatinizi tamamladıktan sonra eve dönüş için Fethiye'ye vardıktan sonra, son bir kez şehrin tadını çıkarmak için biraz zaman ayırın. Mümkünse derhal geri dönmeyin, pazar yerinde dolaşın, Türkiye'nin son günlerinde ıslatın. Son alışverişin keyfini çıkarın ve yerel mutfağın harika kokularını ve tadını hissedin. Vaktiniz varsa, gece kalın ve son bir romantik akşamın veya heyecan verici bir bar gece hayatının tadını çıkarın. Ayrıldıktan sonra, anılar bir ömür boyu kalacak.

Günün Turu
2 Miles
0:15 Saat

Bu rota için bir gulet yatı kiralamak ister misiniz?

Aşağıdaki düğmeleri kullanarak talep gönderin ve mükemmel bir tatil için en iyi teklifi alın.

+90 252 316 9616

Mon - Fri: 9am - 20pm | Sat - Sun: 9am - 14pm

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Oludeniz and Gocek via Fethiye