%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

Kos Adası'ndan Yunan Adaları Gulet kiralama rotası

14 Gece / 15 Gün
Başlangıç / Bitiş: Kos / Kos
Tur Süresi: 14 Gece / 15 Gün
Seyir Bölgesi: Yunan Adaları
Toplam seyir
Calculating... Miles
Calculating Saat
Gün 1
Kos Island

Kos'a varış, hatırlanması gereken bir deneyimdir.Harika bir yatta yola çıkıp adaların etrafındaki denizleri kiralamanıza rağmen, Kos o kadar büyülü ki nefesinizi yolculuğunuzun başından itibaren uzağa alacak. Kos, efsaneler kadar eski bir adadır ve eski Tıp ve Hipokrat yeminin babası Hipokrat burada kolejini yaptırmıştır. Bu Perikles ve Spartalı 300'ün yaşıydı ve efsaneler Kos'ta doğdu. Hipokrat'ın öğrettiği eski şehir limanı ve çınar ağacı hala ayakta duruyor. Aziz John Şövalyeleri'nin kalesi de limana yakındır. Harika bir yat limanı, restoranlar, tavernalar ve gece barları ile eğlence sunan gece barları da dahil olmak üzere harika sahil yaşamı bulacaksınız.

Gün 2
Klymnos Island

Klymnos, güzel bir ada ve ana kenti olup, uygun bir şekilde Klymnos şehri olarak adlandırılan, beyaz badanalı duvarların, kırmızı çatıların ve berrak mavi gökyüzünün şaşırtıcı Ege siluetini sunar. Bu muhteşem manzaraya harika sakinleri ve çok renkli panjurları ekleyin ve fotoğraf çekimi için mükemmel bir bölüme sahipsiniz. Ada kaya tırmanışı ve sünger dalış aktiviteleri ile ünlüdür.

Günün Turu
18 Miles
2:00 Saat
Gün 3
Lakki (Leros Island)

Leros adalarındaki büyük liman kenti Lakki, beyaz yıkanmış evleri ve neo-klasik mimarisiyle sizi çağırıyor. Sokaklar geniş ve palmiye ağaçları ile kaplıdır ve yerel restoran, kafeler ve tavernalar, ünlü yerel lezzetler ve uluslararası yemekler dahil olmak üzere mutfağın bolluğunu sunar.

Günün Turu
15 Miles
1:30 Saat
Gün 4
Skala (Patmos Island)

Buradan Patmos'a yelken açın ve Skala'nın ana limanına demir atın. Patmos'un nefes kesen manzarası ve özel atmosferi, ilham almak isteyenler veya sessiz bir tatil için ideal bir kaçış noktası yaptı.Ada, önemli St. John Manastırı ve adanın hemen her yerinden görülebilen ortaçağ kalesi etrafında inşa edilmiştir ve Patmos'un tarihi ve manevi önemini hatırlatması için Chora'yı görmezden gelmeyi beklemektedir. St. John'un, Patmos'taki Vahiyler Kitabı ve Kıyamet Kitabı'nı yazdığı söylenir.Manastırda muhteşem freskler ve görülmeye değer müzeler bulunuyor. Kıyamet'in küçük bir manastırı Chora'nın tepesinden aşağıya doğru yükseldi ve Evangelistin Tanrı'nın sesini duyduğu söylenen mağara çevresinde büyüdü. Patmos geleneksel olarak manevi bir hac yeri olmasına rağmen, biraz çeşitlendirdi ve siz de Ayrıca orada harika tasarımcı butikleri, Yunan tarzı yerel yemekler, muhteşem manzaraya sahip kafeler ve akşam yemeğinden sonra da adada kesinlikle uyumayan ve erken saatlerde canlı bir kalabalık var. Patmos Uluslararası Film Festivali Bu yıl 21-27 Temmuz tarihleri ​​arasında ve Patmos Dini Müzik Festivali Ağustos - Eylül ayının başlarında gerçekleşecek.

Günün Turu
22 Miles
2:15 Saat
Gün 5
Fourni Island

Fourni, Thymena ve Agios Minas'ı içeren üçlü adaların bir parçası olan güzel bir adadır. Fourni kasabası, adaların ana balıkçı limanıdır ve sevimli küçük dolambaçlı sokakları, eski arabaları ve muhteşem tavernaları ile zamana dokunulmazdır. Bu ada grubunu ziyaret ederken buraya demir atın ve seyahate çıkın. Yerel mutfağın tadını çıkarın ve devam etmeden önce bacaklarınızı esnetin.

Günün Turu
18 Miles
2:00 Saat
Gün 6
Lipsi Island

Onikiadalar zincirindeki daha az ziyaret edilen yerlerden biri Lipsi'dir. Bu küçük ada, popüler Leros'un yanındadır, ancak gözardı etmeyin. Lipsi, harika tavernaların ve dükkanların tadını çıkarabileceğiniz güzel plajlara ve daha davetkar bir şehre sahiptir. Daha sessiz bir atmosfer istiyorsanız, o zaman ziyaret etmek için burasıdır.

Günün Turu
26 Miles
2:45 Saat
Gün 7
Levitha Island

Levitha'ya yelken açıyoruz. Levitha Adası, Ege Denizi'nde beyaz evleri, uzun plajları ve huzurlu atmosferi ile ünlü popüler bir adadır. Levitha Adası, Oniki Adada yer alan küçük bir adadır ve Leros belediyesine aittir. İstanköy ve Paros adaları arasında yer almaktadır. Toplam yüzeyi 9.8 kilometrekare, ancak 34 kilometrelik bir kıyı şeridi var. 2009'dan beri orada bir aile yaşıyor ve gittikleri restoranda bir lokma yiyebilirsin. Balıkçı tekneleri ve yelkenli yatların yemek zamanlarından (yazın kuzey rüzgarları) sığınak bulma eğiliminde olduğu çok sayıda korunaklı koy vardır.

Günün Turu
26 Miles
2:45 Saat
Gün 8
Astypalaia Island

Astypalaia hem bir ada hem de kasabasının adıdır.Astypalaia, Kiklad adaları zincirinin bir parçasıdır.Limana bakan bir Venedik kalesinin yanı sıra adanın geri kalanıyla birlikte, belki de bulacağınız en baskın özellik. Bu bölgenin tipik olmayan yel değirmenlerini ve beyaz yıkanmış duvarlı evlerini ve liman yiyenlerde sunulan olağanüstü yerel yemekleri bulacaksınız.

Günün Turu
33 Miles
3:30 Saat
Gün 9
Pali (Nisyros Island)

Kendi doğal koyunda bulunan Nysiros Adası'ndaki eski balıkçı köyü Pali'ye oturur. Bu ada, terapi banyolarıyla ünlüdür, kasabanın yanında harika bir plajdır. Adanın hemen güneyinde size güzel kum tepeleri ve yüzmek için muhteşem sular sunan tenha bir koy vardır. Kısa bir süre izin verin ve yelken açmadan önce hamamların ve plajların keyfini çıkarın.

Günün Turu
46 Miles
4:45 Saat
Gün 10
Livadia (Tilos Island)

Tilos Island, size Livadia'nın sevimli küçük ortunu sunar. Livadia, tarım ve turizm ile uğraşan yaklaşık 300 kişinin yaşadığı bir kasabadır. Tilos'u öne çıkaran şey, dinin yerlileri için önemine işaret eden kiliselerin sayısıdır. Megalo Chorio'nun başkenti, Livadia'ya yaklaşık yedi kilometre uzaklıktadır.

Günün Turu
19 Miles
2:00 Saat
Gün 11
Chalki Island

Çılgın kalabalığın ziyaret edebileceği bir başka sessiz yer ise Chalki. Pek çok turist bu güzel adaya bakmaktadır ve plajları çoğunlukla boştur, kasaba küçük bir gezinti yeri olan bir limana ve mükemmel yerel yemekler sunan bazı yerel restoranlara sahiptir.

Günün Turu
19 Miles
2:00 Saat
Gün 12
Rhodes Town

Başlangıç ​​noktanıza geri döndüğünüzde, muhteşem Rodos Adası, ilk gününüzde gitmeyin. Bu harika adanın tadını çıkarmak için bir gün geçirin ve özellikle duvarları olan muhteşem kenti, güzel ve antik mimarisi ile binlerce yıl boyunca yeniden inşa edildi.Muhteşem yemek, muhteşem manzaralar, muhteşem plajlar, görkemli gece hayatı ve sıra dışı bir atmosfer ile uygulanmaktadır.

Günün Turu
38 Miles
4:00 Saat
Gün 13
Ano Symi (Symi Island)

Bir sonraki hedefimiz teknenin öğle yemeği ve yüzme molası için demirleyeceği, Symi Adası'ndaki büyüleyici Nanou koyudur. Öğleden sonra Symi Limanı'na demirleyeceğiz. Kıyı şeridini neo-klasik evleri ve çevre ilçeleriyle görebilirsiniz. Çam, meşe ormanları ve eşsiz koyları ile Symi Adası'na hayran kalacaksınız.

Günün Turu
25 Miles
2:30 Saat
Gün 14
Kos Island

Kos, Rodos'un muhtemelen ikinci olan en seçkin Oniki adalardan biridir. Burası, Hipokrat'ın, halen yerinde duran bir Çınar ağacının altına yerleştirilmiş olan eski Yunan koleji olan Asklepion'da öğretildiği yerdir.İstanköy tarihte batmış durumda ve burada sıralanan Korint sütunları, Aziz John Şövalyeleri Kalesi ve ünlü İstanköy limanı dahil olmak üzere burada bulunacak pek çok arkeolojik davranış var. Tüm bu görkemli tarihle, modern turizmin nasıl mükemmel bir şekilde uyduğunu görmek, uluslararası bir yat limanı, dükkanlar, tavernalar ve yerel yemekler ile uluslararası yemekler sunan önde gelen restoranlarla nasıl göründüğünü görmek şaşırtıcı değil.

Günün Turu
37 Miles
3:45 Saat
Gün 15
Kos Town

Gitmek için üzücü bir zamandır ve Kos daha da zorlaştırır, efsanevi tarihi olan güzel antik kent, Yunan adalarının harikalarına yolculuğunuzu tamamlamak için mükemmel bir yer yapar. Sokaklarda ve ara sokaklarda yürüme şansınız olmadıysa, evden çıkmadan önce biraz zaman geçirmenizi öneririz.Sakin bir yürüyüşe çıkın ve Hipokrat'ın 2500 yıldan fazla bir süre önce öğrencilerine öğrettiği yaşlı çınar ağacını ziyaret edin. Sonra harika ve gölgeli tavernalardan birinde taze deniz ürünleri ve harika şaraplardan oluşan harika bir yerel yemeğe oturun.

Günün Turu
1 Miles
0:15 Saat

Bu rota için bir gulet yatı kiralamak ister misiniz?

Aşağıdaki düğmeleri kullanarak talep gönderin ve mükemmel bir tatil için en iyi teklifi alın.

+90 252 316 9616

Mon - Fri: 9am - 20pm | Sat - Sun: 9am - 14pm

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Kos Adası'ndan Yunan Adaları