%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

Göcek - Marmaris - Göcek Gulet kiralama rotası

7 Gece / 8 Gün
Başlangıç / Bitiş: Göcek / Göcek
Tur Süresi: 7 Gece / 8 Gün
Seyir Bölgesi: Türkiye
Toplam seyir
Calculating... Miles
Calculating Saat
Gün 1
Gocek

Dalaman International havaalanına sadece 20- dakika uzaklıkta bulunan Göcek, Fethiye ile Dalyan arasında yer alan bir kasabanın mücevheridir. Göcek'i haritaya koyan 6 yat limanı ve körfez bölgesi de birçok yat için geniş çaplı demirleme sağlayan adalar için bir liman. Bu muhteşem liman şehri, Süper Yatlara ev sahipliği yapmaktadır ve Akdeniz'deki birçok yat kiralama için harika bir başlangıç ​​noktasıdır.

Aga Limani

Fethiye Körfezi içinde Aga Limani'nin ikiz koyları bulunmaktadır. Burası demirlemek için harika bir yer ve yüzmek, balık tutmak ve sadece günün tadını çıkarmak için mükemmel bir yer. Buradaki sular soğuktur çünkü dağlardan inen bir su altı tatlı su akıntısına bağlıdırlar. Buradaki deniz suyu berraktır, ancak iç kesimleri gezmeyi tercih ediyorsanız, Lyda antik kentine bir saat yürüyüş yapın. Orada birçok arkeolojik keşif bulacaksınız ve oraya giden yol son derece keyifli.

Günün Turu
1 Miles
0:15 Saat
Gün 2
Gokgemile Bay

Ölüdeniz'den kısa bir yelken uzakta Gökemile Koyu var. Bu, ziyaret etmek için güzel bir yer ve adanın tepesine kısa bir yürüyüş mesafesinde, tüm koyları ve koyları ile tüm alanı panoramik olarak göreceksiniz.

Kadirga Horbor

Marmaris'in hemen batısında ödüllü mavi bayrağa gelin ve Kadirga Limanı'na sığının. Aptly, berrak sularına sahip olduğu ve hızlı bir dalış için güzel bir soluklanma sağladığı için ödüllendirildi.

Günün Turu
34 Miles
3:30 Saat
Gün 3
Bozukkale (Loryma)

Bozukkale, tarihi yeniden inşa edilmiş dokuz kuleli kale ile kalp şeklinde bir koyda yer alan sevimli bir antik kenttir. Marmaris'in güneybatısında yer almaktadır ve antik limana veya Lorima'ya ev sahipliği yapmaktadır. Eski Atina donanması (Lorima) Bozukkale'yi 305-395 MÖ arası yüzyılı aşkın bir süre boyunca üs olarak kullandı. Bu mazing kasabası tüm Ege'nin muhteşem manzarasına sahiptir ve bu yüzden filolar için kalıcı bir yer olarak seçilmiştir. Bugün, yolcularının ziyaret etmesi için harika bir yer arayan Yatlar için durgun bir yer. Birçok antik bölge ve modern olanaklar, Bozukkale kasabasını deniz yolculuğunuz boyunca mükemmel bir ziyaret noktası haline getirmektedir.

Marmaris

Marmaris, dünyaca ünlü bir Türk tatil beldesi ve sahil kasabasıdır. Adı “Turkuaz Kıyısı” anlamına gelir ve uygun şekilde adlandırılır. Maramaris doğal bir limandır ve büyük bir liman içerir, 800 tekneye kadar dayanabilir ve herhangi bir yat kiralama için ana başlangıç ​​noktalarından biri olarak kabul edilir. Marmaris kenti tarih bakımından zengin ve antik kültürle doludur. Akdeniz, Ege ve Adriyatik denizlerine yelken açmak isteyen tüm turistler için harika ve heyecan verici bir başlangıç ​​noktasıdır. İnanılmaz derecede davetkar suların yanı sıra, yerel mutfağa, gündüz ve gece atraksiyonlarına sahip büyük bir turizm kentinin tüm modern olanaklarının yanı sıra liman ve limanın olanaklarına da erişebilirsiniz. Bu, hükümlerinizin stoklarını almak ve yelken açmadan önce isteyebileceğiniz ilave eşyaları eklemek için mükemmel bir zamandır.

Günün Turu
10 Miles
1:00 Saat
Gün 4
Ekincik (Dalyan)

Marmaris ile Dalyan arasında muhteşem Ekincik Koyu bulunur. Bu koyda en güzel olanı küçük İztuzu Plajı. Deniz kaplumbağası için bir yuvalama alanı olduğundan İztuzu Plajı geceleri kapalıdır, aksi takdirde gün boyunca kaygısız bir çakıl ve kum plajı ortamı sağlar, günümüzde sadece birkaç yat yan yana demirlenir. Plajın hemen ardından Dalyan Deltası'nı bulacaksınız ve bu Likya mezarları ve harap olmuş antik Kaunos kenti ile keşfedilmeyi hayal ediyor. Daha aktif bir soluklanma tercih ederseniz, Ekincik koyunda sunulan su sporlarından bazılarına binin. Yeterli olması gereken bu üç faaliyetin yanı sıra, Delta'nın batı kıyıları boyunca size yemek yiyecek arayan bir yaban domuzu bulma şansı verecek kısa bir yürüyüş de var.

Günün Turu
16 Miles
1:45 Saat
Gün 5
Tersane Island

Fthiye Körfezi'ndeki en büyük ada Tersane Adası olarak da bilinir. Bu koy, Osmanlı donanması tarafından kullanılan 100 metre derinliğinde bir kanala, yani tersane Adasına sahiptir. Körfez bölgesinde pek çok koy vardır ve doğuya doğru Yaz Limanı uzanmaktadır. Körfezin batı cephesi, yılların çoğunda hakim olan sert rüzgarlardan dolayı pek kullanılmaz. Yakınlarda Telandria adında eski yıkık bir kasaba var ve bacaklarınızı uzatmak istiyorsanız burası harika bir yer.

Domuz Island

Bu adaya şimdi Prens Adası denmesine rağmen, aslında orada gelişen yabani domuzların bolluğunun adını taşıyan Port Adası anlamına gelen Domuz Adası olarak biliniyordu. Bugün, Prince Island'da domuz yok, ama sakin bir ihtişam var.

Gobun Bay

Domuz Körfezi'nin hemen dışında Gobun Körfezi yatıyor. Domuz'un girişi son derece dardır; bu da heyecan ve gizemi arttırır. Koyun içine girdikten sonra kayaya oyulmuş mezarları görüyorsunuz ve tüm alan zeytin ve çam ağaçlarıyla kaplanmış.

Günün Turu
26 Miles
2:45 Saat
Gün 6
Yavansu Bay

Yavansu veya Sea Gull koyu hem yabancı hem de yerli ziyaretçiler için popüler bir turizm merkezidir. Koyun incir ağaçları ve dağlardan aşağı akan küçük akarsuları var. Bununla birlikte, tatlı su sadece hayvan kullanımı içindir, insan için değildir. Se Gull adı koyda bulunan mozaiklerden gelir ve tepenin üstündeki eski Arymaxa kentiyle bağlantılıdır. Aymaxa, dört Roma türbesi ve Hellenistik bir mezarın yanı sıra bir Bizans rezervuarına ev sahipliği yapmış olup, bu yerleşimlerin uzun süredir yaşadığı yerleri kanıtlamaktadır.

Cleopatra`s Bath

Manastır Koyu (Kleopatra Hamamı) volkanik bir alandır, fakat şimdi her şey uykudadır. Körfez'de yıllar önce kurulan birçok koy var ve bölgenin hiçbir zaman bugün olduğu kadar huzurlu bir şey olmadığını hayal etmek zor. Çam ormanları ile kaplı engebeli bir bölge ve ilginç bir krater gölü de var. Kuzey doğu kıyılarına paralel eski bir duvar uzanıyor. Likya kalıntıları etkileyicidir ve genellikle keşfetmek için iz sürmek için birkaç fırsat vardır. Lydia Ağ Limanı bu parkurlardan biri boyuncadır ve koyu mavi yolculukların ve geçen tüm yatların bir süre durması muhtemel olan bir yerdir; bunu yapmamak çok cazip. Ahşap pergolalara sahip olan birçok restoran sahile sarılır ve geçen yatlardan özel bir şeyler bulur. Yeniden stoklama için bir yer değildir, ancak gemide bol miktarda malzeme varsa, gecenin kalanında kalmaya karar verebilirsiniz, bu yerin sakin güzelliği.

Sarsala Bay

Yatçılar Sarsala Koyu'nu çok severler çünkü burası harika yüzme olanakları ve bir gecede demirleme için iyi bir yer sunan doğal bir koydur. Koy, bir restorana açılan bir duba içerir ve iç manzara keyiflidir. İç kısımlarda yoğun bir ağaçlık orman içinden geçen bir vadi var. Plajın kendisi taşlı, bu yüzden hazırlıklı gel.

Günün Turu
4 Miles
0:30 Saat
Gün 7
Bedri Rahmi (Tasyaka) Bay

Bedri Rahmi Koyu, ünlü Türk yazar Bedri Rahmi Eyüboğlu olarak adlandırılmış, daha önce Likya döneminden beri Karanlık Koyu olarak bilinen koyda balık tutmaya gelirdi. 1973 yılında yaptığı balık avı gezilerinden birinde, körfezin girişindeki bir kayanın üzerine bir balık çekti ve kayaya yeni bir “Balık Kayası” ünvanı verdi, şimdi tüm bölgenin adı budur. Bu koy iyi korunaklıdır, bu nedenle rüzgarlar hakim değildir ve renkler farklıdır; yeşil çam ağaçları, zeytin ağaçları ve yamaçları dolduran zakkumlarla zıt masmavi suları vardır. Genel etki, açık mavi bir gökyüzü tarafından abartılmıştır.

Kille Buku

Boynuz BUku ve Tasyaka arasında Kille Buku körfezi var. Bu, Göcek'ten gelen ve ağaçlar tarafından yoğun olarak gölgelenen gezginler için harika bir piknik durağı sayılıyor.

Yassica Islands

Fethiye Körfezi'nde Yasica adaları bulunur, bunlar yüzmek, ziyaret etmek ve sadece yelkenle gezmek için mükemmel olan ıssız adalardır. Bu adaların çoğu, özel bir rahatlama ortamı sağlayan tenha plajlara sahiptir ve saatlerce uzakta yüzerek ve sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Dinlenmenin yanı sıra, burada, çocuklarınız için harika bir gündüz aktivitesi sağlayan, çocuk güvenli su sporları gibi birçok su sporunun keyfini çıkarabilirsiniz. Plajlar ve deniz kıyıları taşlıktır, bu nedenle uygun deniz ayakkabısı ile hazırlanmalısınız. Adaların bazıları birbirine çok yakındır, birbirlerinden yüzebilir, bu da çok fazla neşe ve rekabet gücü sağlar. En yakın liman Göcek'tedir ve aynı zamanda çoğu gün tripper'ın geldiği yerdir. Gün batımı için kalmaya çalış.kameralar çıktığında ve en romantik ve nefes kesici çekimlerin bazıları geç saatlerin bu saatlerinde çekilebilir.

Günün Turu
7 Miles
0:45 Saat
Gün 8
Gocek

Akdeniz'in tüm mucizelerini, belki de Ege ve Adriyatik'i aldıktan sonra yolculuğunuzun sonunda Göcek'e varıyorsunuz. Göcek'te yanaşırken, havaalanına gitmeden önce biraz zaman ayırın. Bu güzel kasabanın harikalarının tadını çıkarın ve Türkiye'nin sunduğu her şeyin son tadını çıkarın. Gezinti yürüyüşü ve gün batımının tadını çıkarın. Belki geldiğinde gördüğün halı hala onu almanı ve evine yerleştirmeni bekliyor, ekstra sıcak, antik sahil şeridi ve sıcak mucizelerle ve deneyimlerle dolu toprakların hatıralarını sunuyor.

Günün Turu
4 Miles
0:30 Saat

Bu rota için bir gulet yatı kiralamak ister misiniz?

Aşağıdaki düğmeleri kullanarak talep gönderin ve mükemmel bir tatil için en iyi teklifi alın.

+90 252 316 9616

Mon - Fri: 9am - 20pm | Sat - Sun: 9am - 14pm

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Göcek - Marmaris - Göcek