%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

Göcek Koyları'nda Seyir Gulet kiralama rotası

7 Gece / 8 Gün
Başlangıç / Bitiş: Göcek / Göcek
Tur Süresi: 7 Gece / 8 Gün
Seyir Bölgesi: Türkiye
Toplam seyir
Calculating... Miles
Calculating Saat
Gün 1
Gocek

Göcek'e vardıktan ve yeni yeminli yatınıza yerleştikten sonra, şehri keşfetme ve Türk lokumunun ilk gününün tadını çıkarma zamanı. Bu güzel Akdeniz sahil beldesi, 6 marina ve limanı ve ufku belirten yüzlerce yat ile göz kamaştırıyor. İlk izlenimlerinize daldığınızda Göcek'e bir gezi yapın ve yelken açmadan önce ilk gününüzün tadını çıkarın. Kişisel şefiniz size kişisel yemekler hazırladığından, herhangi bir özel malzemeye ihtiyaç olup olmadığını kontrol etmek için iyi bir zaman olabilir. Ayrıca Göcek market ve mağazalarında keşif ve alışveriş için ilk gününüzün tadını çıkarabilirsiniz.

Gün 2
Kille Buku

Boynuz BUku ve Tasyaka arasında Kille Buku körfezi var. Bu, Göcek'ten gelen ve ağaçlar tarafından yoğun olarak gölgelenen gezginler için harika bir piknik durağı sayılıyor.

Bedri Rahmi (Tasyaka) Bay

Bedri Rahmi Koyu, ünlü Türk yazar Bedri Rahmi Eyüboğlu olarak adlandırılmış, daha önce Likya döneminden beri Karanlık Koyu olarak bilinen koyda balık tutmaya gelirdi. 1973 yılında yaptığı balık avı gezilerinden birinde, körfezin girişindeki bir kayanın üzerine bir balık çekti ve kayaya yeni bir “Balık Kayası” ünvanı verdi, şimdi tüm bölgenin adı budur. Bu koy iyi korunaklıdır, bu nedenle rüzgarlar hakim değildir ve renkler farklıdır; yeşil çam ağaçları, zeytin ağaçları ve yamaçları dolduran zakkumlarla zıt masmavi suları vardır. Genel etki, açık mavi bir gökyüzü tarafından abartılmıştır.

Günün Turu
6 Miles
0:45 Saat
Gün 3
Sarsala Bay

Yatçılar Sarsala Koyu'nu çok severler çünkü burası harika yüzme olanakları ve bir gecede demirleme için iyi bir yer sunan doğal bir koydur. Koy, bir restorana açılan bir duba içerir ve iç manzara keyiflidir. İç kısımlarda yoğun bir ağaçlık orman içinden geçen bir vadi var. Plajın kendisi taşlı, bu yüzden hazırlıklı gel.

Cleopatra`s Bath

Manastır Koyu (Kleopatra Hamamı) volkanik bir alandır, fakat şimdi her şey uykudadır. Körfez'de yıllar önce kurulan birçok koy var ve bölgenin hiçbir zaman bugün olduğu kadar huzurlu bir şey olmadığını hayal etmek zor. Çam ormanları ile kaplı engebeli bir bölge ve ilginç bir krater gölü de var. Kuzey doğu kıyılarına paralel eski bir duvar uzanıyor. Likya kalıntıları etkileyicidir ve genellikle keşfetmek için iz sürmek için birkaç fırsat vardır. Lydia Ağ Limanı bu parkurlardan biri boyuncadır ve koyu mavi yolculukların ve geçen tüm yatların bir süre durması muhtemel olan bir yerdir; bunu yapmamak çok cazip. Ahşap pergolalara sahip olan birçok restoran sahile sarılır ve geçen yatlardan özel bir şeyler bulur. Yeniden stoklama için bir yer değildir, ancak gemide bol miktarda malzeme varsa, gecenin kalanında kalmaya karar verebilirsiniz, bu yerin sakin güzelliği.

Günün Turu
4 Miles
0:30 Saat
Gün 4
Gobun Bay

Domuz Körfezi'nin hemen dışında Gobun Körfezi yatıyor. Domuz'un girişi son derece dardır; bu da heyecan ve gizemi arttırır. Koyun içine girdikten sonra kayaya oyulmuş mezarları görüyorsunuz ve tüm alan zeytin ve çam ağaçlarıyla kaplanmış.

Yavansu Bay

Yavansu veya Sea Gull koyu hem yabancı hem de yerli ziyaretçiler için popüler bir turizm merkezidir. Koyun incir ağaçları ve dağlardan aşağı akan küçük akarsuları var. Bununla birlikte, tatlı su sadece hayvan kullanımı içindir, insan için değildir. Se Gull adı koyda bulunan mozaiklerden gelir ve tepenin üstündeki eski Arymaxa kentiyle bağlantılıdır. Aymaxa, dört Roma türbesi ve Hellenistik bir mezarın yanı sıra bir Bizans rezervuarına ev sahipliği yapmış olup, bu yerleşimlerin uzun süredir yaşadığı yerleri kanıtlamaktadır.

Günün Turu
4 Miles
0:30 Saat
Gün 5
Domuz Island

Bu adaya şimdi Prens Adası denmesine rağmen, aslında orada gelişen yabani domuzların bolluğunun adını taşıyan Port Adası anlamına gelen Domuz Adası olarak biliniyordu. Bugün, Prince Island'da domuz yok, ama sakin bir ihtişam var.

Tersane Island

Fthiye Körfezi'ndeki en büyük ada Tersane Adası olarak da bilinir. Bu koy, Osmanlı donanması tarafından kullanılan 100 metre derinliğinde bir kanala, yani tersane Adasına sahiptir. Körfez bölgesinde pek çok koy vardır ve doğuya doğru Yaz Limanı uzanmaktadır. Körfezin batı cephesi, yılların çoğunda hakim olan sert rüzgarlardan dolayı pek kullanılmaz. Yakınlarda Telandria adında eski yıkık bir kasaba var ve bacaklarınızı uzatmak istiyorsanız burası harika bir yer.

Günün Turu
4 Miles
0:30 Saat
Gün 6
Yassica Islands

Fethiye Körfezi'nde Yasica adaları bulunur, bunlar yüzmek, ziyaret etmek ve sadece yelkenle gezmek için mükemmel olan ıssız adalardır. Bu adaların çoğu, özel bir rahatlama ortamı sağlayan tenha plajlara sahiptir ve saatlerce uzakta yüzerek ve sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Dinlenmenin yanı sıra, burada, çocuklarınız için harika bir gündüz aktivitesi sağlayan, çocuk güvenli su sporları gibi birçok su sporunun keyfini çıkarabilirsiniz. Plajlar ve deniz kıyıları taşlıktır, bu nedenle uygun deniz ayakkabısı ile hazırlanmalısınız. Adaların bazıları birbirine çok yakındır, birbirlerinden yüzebilir, bu da çok fazla neşe ve rekabet gücü sağlar. En yakın liman Göcek'tedir ve aynı zamanda çoğu gün tripper'ın geldiği yerdir. Gün batımı için kalmaya çalış.kameralar çıktığında ve en romantik ve nefes kesici çekimlerin bazıları geç saatlerin bu saatlerinde çekilebilir.

Günün Turu
3 Miles
0:30 Saat
Gün 7
Boynuzbuku

Göcek civarında Boynuzbükü koyudur. Bu koy, Adalar adı verilen ıssız 12 adadan gizlenir. Bu bölgedeki suların ve manzaranın tadını çıkarmak için pek çok ziyaretçi geliyor. Fethuye'ye çok yakındır, bu nedenle günlük gezginler bolca bulunur. Adanın kendisi yerel yemekler sunan ve taze yakalanmış deniz ürünleri tabağı sunan küçük bir restorana sahiptir. Defne alanı güzel kokulu bir gölge sağlayan meyve ağaçlarıyla kaplıdır.

Günün Turu
3 Miles
0:30 Saat
Gün 8
Gocek

Akdeniz'in tüm mucizelerini, belki de Ege ve Adriyatik'i aldıktan sonra yolculuğunuzun sonunda Göcek'e varıyorsunuz. Göcek'te yanaşırken, havaalanına gitmeden önce biraz zaman ayırın. Bu güzel kasabanın harikalarının tadını çıkarın ve Türkiye'nin sunduğu her şeyin son tadını çıkarın. Gezinti yürüyüşü ve gün batımının tadını çıkarın. Belki geldiğinde gördüğün halı hala onu almanı ve evine yerleştirmeni bekliyor, ekstra sıcak, antik sahil şeridi ve sıcak mucizelerle ve deneyimlerle dolu toprakların hatıralarını sunuyor.

Günün Turu
4 Miles
0:30 Saat

Bu rota için bir gulet yatı kiralamak ister misiniz?

Aşağıdaki düğmeleri kullanarak talep gönderin ve mükemmel bir tatil için en iyi teklifi alın.

+90 252 316 9616

Mon - Fri: 9am - 20pm | Sat - Sun: 9am - 14pm

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Göcek Koyları'nda Seyir