%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

Göcek - Kekova - Göcek Gulet kiralama rotası

14 Gece / 15 Gün
Başlangıç / Bitiş: Göcek / Göcek
Tur Süresi: 8 Gece / 9 Gün
Seyir Bölgesi: Türkiye
Toplam seyir
Calculating... Miles
Calculating Saat
Gün 1
Gocek

Dalaman International havaalanına sadece 20- dakika uzaklıkta bulunan Göcek, Fethiye ile Dalyan arasında yer alan bir kasabanın mücevheridir. Göcek'i haritaya koyan 6 yat limanı ve körfez bölgesi de birçok yat için geniş çaplı demirleme sağlayan adalar için bir liman. Bu muhteşem liman şehri, Süper Yatlara ev sahipliği yapmaktadır ve Akdeniz'deki birçok yat kiralama için harika bir başlangıç ​​noktasıdır.

Tersane Island

Fthiye Körfezi'ndeki en büyük ada Tersane Adası olarak da bilinir. Bu koy, Osmanlı donanması tarafından kullanılan 100 metre derinliğinde bir kanala, yani tersane Adasına sahiptir. Körfez bölgesinde pek çok koy vardır ve doğuya doğru Yaz Limanı uzanmaktadır. Körfezin batı cephesi, yılların çoğunda hakim olan sert rüzgarlardan dolayı pek kullanılmaz. Yakınlarda Telandria adında eski yıkık bir kasaba var ve bacaklarınızı uzatmak istiyorsanız burası harika bir yer.

Gemiler Island

Gemiler Adası, Fethiye kenti yakınlarındaki ıssız bir adadır. Ünlü kalıntıların yakınında çok sayıda restoran ve kafe var, ancak sahipleri adada yaşamıyor, her gün bir turizm işletmesi için geliyorlar. Gemiler, Aziz Nikolaos'un ya da denizcilerin Patronu Aziz olan Noel Baba olarak hepimizin yaşadığı yer olarak kabul edilir. Hristiyanlık dönemi başlarında burası, ticaret ve ticaretin oldukça aktif olduğu bir ada idi. Bazı Bizans kalıntılarına ve Aziz Nikolaos'un mezarına ev sahipliği yapmaktadır. Ada şimdi bir hac bölgesi ve yatlar için tercih edilen bir gün durağı. Yerel mutfak son derece lezzetlidir ve harika manzaraya sahip güzel ve rahatlatıcı bir noktada bulunmaktadır. Mavi Yolculukların bir gece kalmaya hakları var, ancak adanın geri kalanı günbatımında boşalıyor ve oldukça ıssız oluyor.Yeniden stoklanacak ticari alan yoktur, bu nedenle Fethiye'de yeniden yola çıkmak veya yeniden stoklamak için elinden gelenin en iyisini yapmanız gerekiyor.

Günün Turu
1 Miles
0:15 Saat
Gün 2
Oludeniz (The Dead Sea)

Ölüdeniz, tüm yıl boyunca bir cam bölmesi gibi parlayan görünen sakin sulardan türeyen Ölüdeniz için Türktür. Ölüdeniz, Muğla iline bağlı Fethiye ilçesinde bulunan küçük bir köydür. Türkiye'nin güneybatısındaki Turkuaz Kıyısındaki en çok ziyaret edilen ve popüler turistik yerlerden biridir. Mavi lagün çakıl taşlı bir plajın içinde oturuyor ve sular kristal berraklığında, akuamarin ve mavinin farklı tonlarında. Kasabanın arkasında yamaç paraşütü topluluğunun hızını belirleyen Babadağ dağı var. Bu, dünyanın en iyi ve en güzel yamaç paraşütü yerlerinden biri olarak kabul edilir. Ayrıca Likya Yolu Maratonu adı verilen Ultramarathon'un bir parçasıdır. Yatla gelen ziyaretçiler için burası şnorkelli yüzme ve tüplü dalış için harika bir yerdir.lagünde çok sayıda küçük su altı mağarası ve çok sayıda ilginç fauna ve deniz yaşamı vardır. Burada bulunan etkinliklerin yanı sıra, gerektiğinde stoklamak için çok sayıda restoran, kafe ve mağazanın bulunduğu bir turizm merkezi bulunmaktadır.

Butterfly Valley

Fethiye'ye yakın Kelebekler Vadisi'nde yuvalar. Bu vadiye yalnızca gerçekten denizden erişilebiliyor, çünkü Rocky Dağları ile çevrili. Yaz boyunca ve sadece birkaç hafta boyunca, vadi kelebeklerle doludur, dolayısıyla adı. Burada bulunan en büyük tür aslında bir güvedir, beyaz renkli Jersey güvesidir. Vadi içinden geçen bir akarsu var, bu yüzden yer uçan renklerden yoksun olsa bile hala ziyaret etmek için harika bir yer. Bir gecede içeride kalmak istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz, ancak kamp yapmak için sıkı bir şekilde uyulması gereken kurallar vardır.

Günün Turu
7 Miles
0:45 Saat
Gün 3
Yesilkoy

Yeşilköy, çevredeki dağların altındaki küçük bir köydür, adı yeşil köy anlamına gelir ve amacı çiftçilere barınak sağlamaktı. Zamanla, zeytin ve maki cinsinden türeyen küçük bir tarım topluluğu haline geldi.

Kas

Kaş bir zamanlar küçük bir balıkçı köyüydü, bugün güzel bir yat limanına ve tüplü dalış için mükemmel koşullara sahip büyüyen bir turizm kasabası. Aslında Kaş, Türkiye'nin ana dalış merkezlerinden biri olarak kabul edilir ve her anlamda sunar. Temiz akuamarin suları ve karanlık kayalık uçurumlar arasındaki sözleşme, rıhtım almak ve eğlenmek için gerçekten muhteşem bir yer haline getiriyor. Limana oldukça yakın olan antik bir amfitiyatro ve limanın çevresinde taze deniz ürünleri yemekleri sunan çok sayıda küçük restoran ve lokali var. Bu aynı zamanda Blue Cruises için tercih edilen bir stoklama yeridir, bu sayede mürettebatınız stoklanırken kasabada rahatlayabilir ya da tüplü dalış yapabilirsiniz. Ayrıca, kıyıya yakın yerlerde bulunan Yunan Meis Adasını da görebileceksiniz.Kasaba, modern yollarla bağlantılıdır ve aynı zamanda yerel arkeolojik bölgeleri ve bölgesel tarihi keşfetmek için mükemmel bir üstür.

Günün Turu
37 Miles
3:45 Saat
Gün 4
Kaleucagiz

Kaş'ın 36 kilometre doğusundaki Theimussa, burası neredeyse tam bir çember olan güzel bir koy ve yatlar için önemli bir çapa olarak kabul ediliyor. Theimussa körfezi, Kekova Adasının batık şehrinin çok yakınında yer almaktadır ve bir tepe üzerinde başlayan ve denizin altında ihtiyaç duyan bir kale görebilirsiniz.

Kekova

Kekova, Kaş şehrini keşfe çıkmak isteyenler için meravigliosa sia per belia ska. L'antica, Aperiai sulla penisola ve rotta'daki en popüler yerlerden biri. Gli yat visitano apanto a la kia ve Apollonia che risale ai tempi antichi ile birlikte. La città sommersa che è scivolata mare dopo un terremoto può essere vista attraverso le acque limpide. La Cena ve Il Pernottamento Saranno a Kekova.

Günün Turu
13 Miles
1:30 Saat
Gün 5
Kalkan

Toros Dağları'nın hemen altında Kalkan kasabası yer almaktadır. Bu muhteşem kasaba dağın eteklerinde inşa edilmiştir, bu nedenle karanlık bir dağ fonuna karşı çok katmanlı beyaz yıkanmış bir görünüm elde edersiniz. Bu kasabanın hem küçük bir limanı hem de gelişen bir zeytin işletmesi vardır ve kasabalarına özgü özel bir zeytin sabunu yaparlar. Bu site çok güzel olduğu için, birçok mülk yıl boyunca birkaç hafta kalmak için gelen yabancı sakinlere aittir. Tesisin kalan süresi boş veya Airbnb gibi siteler aracılığıyla ziyaretçilere kiralanmış. Bir yandan çok katlı teraslardan renk taşan ve gün boyunca güneş ışığı altında parlayan berrak sular ile bu şehrin manzarası muhteşemdir.

Kaputas Beach

Kaş ve Kalkan arasında Kapoutaş plajının güzel koyuna oturur. Bu koy, ulusal ve özel turizm reklamlarında basılmış broşürler ve çevrimiçi dergilerde çok yer almaktadır. Güzelliğin ve yaratığın buluştuğu ve geçtiği yer burasıdır, plaj oldukça çocukluğundaki aileler için tavsiye edilmez, çünkü sular çoğu zaman kaba olma eğilimindedir.

Günün Turu
29 Miles
3:00 Saat
Gün 6
Turunc Pinari

Turunç Pınarı, Fethiye Körfezi'nin doğu kıyısındadır. Çam ağaçları ile kaplı ve güzel bir restorana ev sahipliği yapıyor. Restoranın 15 demirlemeli bir iskelesi vardır ve su stoklarının yanı sıra birkaç kez de su temini sağlar. Eğer yamaçtan kısa bir yürüyüş yaparsanız, ceviz ağacının altında doğal bir su kaynağı bulacaksınız. Yatlar genellikle kıyıdan yaklaşık 25 metre uzakta demir atarlar ve bu kısa bir kara molası için mükemmel bir spordur.

Kizil Ada

Kızıl Adası günbatımında büyülü bir yer olarak kabul edilir. Adaların adı kırmızı, zemin rengi kırmızıdır. Ancak, tüm ada dönüşürken günbatımında, tüm taşlar kırmızıya dönerek size şaşırtıcı bir fotoğraf çekimi sağlıyor. Ada, güney ucunda bulunan bir deniz fenerinden başka, ıssızdır. Deliktas adaları kuzey batıya yerleştirilmiş ve demirlemek için, yüzme ve balık tutmak için harika bir yer olarak kabul edilmektedir.

Günün Turu
38 Miles
4:00 Saat
Gün 7
Yassica Islands

Fethiye Körfezi'nde Yasica adaları bulunur, bunlar yüzmek, ziyaret etmek ve sadece yelkenle gezmek için mükemmel olan ıssız adalardır. Bu adaların çoğu, özel bir rahatlama ortamı sağlayan tenha plajlara sahiptir ve saatlerce uzakta yüzerek ve sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Dinlenmenin yanı sıra, burada, çocuklarınız için harika bir gündüz aktivitesi sağlayan, çocuk güvenli su sporları gibi birçok su sporunun keyfini çıkarabilirsiniz. Plajlar ve deniz kıyıları taşlıktır, bu nedenle uygun deniz ayakkabısı ile hazırlanmalısınız. Adaların bazıları birbirine çok yakındır, birbirlerinden yüzebilir, bu da çok fazla neşe ve rekabet gücü sağlar. En yakın liman Göcek'tedir ve aynı zamanda çoğu gün tripper'ın geldiği yerdir. Gün batımı için kalmaya çalış.kameralar çıktığında ve en romantik ve nefes kesici çekimlerin bazıları geç saatlerin bu saatlerinde çekilebilir.

Bedri Rahmi (Tasyaka) Bay

Bedri Rahmi Koyu, ünlü Türk yazar Bedri Rahmi Eyüboğlu olarak adlandırılmış, daha önce Likya döneminden beri Karanlık Koyu olarak bilinen koyda balık tutmaya gelirdi. 1973 yılında yaptığı balık avı gezilerinden birinde, körfezin girişindeki bir kayanın üzerine bir balık çekti ve kayaya yeni bir “Balık Kayası” ünvanı verdi, şimdi tüm bölgenin adı budur. Bu koy iyi korunaklıdır, bu nedenle rüzgarlar hakim değildir ve renkler farklıdır; yeşil çam ağaçları, zeytin ağaçları ve yamaçları dolduran zakkumlarla zıt masmavi suları vardır. Genel etki, açık mavi bir gökyüzü tarafından abartılmıştır.

Kille Buku

Boynuz BUku ve Tasyaka arasında Kille Buku körfezi var. Bu, Göcek'ten gelen ve ağaçlar tarafından yoğun olarak gölgelenen gezginler için harika bir piknik durağı sayılıyor.

Günün Turu
12 Miles
1:15 Saat
Gün 8
Boynuzbuku

Göcek civarında Boynuzbükü koyudur. Bu koy, Adalar adı verilen ıssız 12 adadan gizlenir. Bu bölgedeki suların ve manzaranın tadını çıkarmak için pek çok ziyaretçi geliyor. Fethuye'ye çok yakındır, bu nedenle günlük gezginler bolca bulunur. Adanın kendisi yerel yemekler sunan ve taze yakalanmış deniz ürünleri tabağı sunan küçük bir restorana sahiptir. Defne alanı güzel kokulu bir gölge sağlayan meyve ağaçlarıyla kaplıdır.

Gocek Island

Göcek, yerel 12 Adalar Turu için bir başlangıç ​​noktasıdır ve aynı adı taşıyan bir ada, limana en yakın, belki de 10 dakika yelken açıyor mu? Yelken açmak istemeyenler ada turları sırasında duracakları plajı ziyaret edebilirler. Göcek Adası'nda yelken mevsimi boyunca serinletici içecekler mevcuttur. Dilerseniz ağaçların altında güvenle güvenle kamp kurabilirsiniz ve dinlendirici bir zaman geçirebilirsiniz.

Günün Turu
4 Miles
0:30 Saat
Gün 9
Gocek

Akdeniz'in tüm mucizelerini, belki de Ege ve Adriyatik'i aldıktan sonra yolculuğunuzun sonunda Göcek'e varıyorsunuz. Göcek'te yanaşırken, havaalanına gitmeden önce biraz zaman ayırın. Bu güzel kasabanın harikalarının tadını çıkarın ve Türkiye'nin sunduğu her şeyin son tadını çıkarın. Gezinti yürüyüşü ve gün batımının tadını çıkarın. Belki geldiğinde gördüğün halı hala onu almanı ve evine yerleştirmeni bekliyor, ekstra sıcak, antik sahil şeridi ve sıcak mucizelerle ve deneyimlerle dolu toprakların hatıralarını sunuyor.

Günün Turu
3 Miles
0:30 Saat

Bu rota için bir gulet yatı kiralamak ister misiniz?

Aşağıdaki düğmeleri kullanarak talep gönderin ve mükemmel bir tatil için en iyi teklifi alın.

+90 252 316 9616

Mon - Fri: 9am - 20pm | Sat - Sun: 9am - 14pm

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Göcek - Kekova - Göcek