%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

Fethiye - Marmaris - Fethiye Gulet kiralama rotası

7 Gece / 8 Gün
Başlangıç / Bitiş: Fethiye / Fethiye
Tur Süresi: 7 Gece / 8 Gün
Seyir Bölgesi: Türkiye
Toplam seyir
Calculating... Miles
Calculating Saat
Gün 1
Fethiye

Fethiye'ye vardığınızda ve yatınızı öğleden sonraya uçururken limanda biraz zaman geçirin ve yelken açmadan önce şehrin tadını çıkarın. Yatınız sabaha kadar yelken açmayacağından, eğlenmek için biraz zamanınız olacak. Küçük şehir etrafına bakmak ve yelken gezisi öncesi alışverişin tadını çıkarmak için harika bir zaman, ayrıca seyahatçinizdeki programa dahil olmayan seyahatte ne gibi özellikler alabileceğinizi de şefinize bildirmek için harika bir fırsat. Yatta yemek yiyecek, Marinaya eğilecek ve Akdeniz yıldızlarının altında ilk gecenin tadını çıkaracaksınız.

Gün 2
Tersane Island

Fthiye Körfezi'ndeki en büyük ada Tersane Adası olarak da bilinir. Bu koy, Osmanlı donanması tarafından kullanılan 100 metre derinliğinde bir kanala, yani tersane Adasına sahiptir. Körfez bölgesinde pek çok koy vardır ve doğuya doğru Yaz Limanı uzanmaktadır. Körfezin batı cephesi, yılların çoğunda hakim olan sert rüzgarlardan dolayı pek kullanılmaz. Yakınlarda Telandria adında eski yıkık bir kasaba var ve bacaklarınızı uzatmak istiyorsanız burası harika bir yer.

Aga Limani

Fethiye Körfezi içinde Aga Limani'nin ikiz koyları bulunmaktadır. Burası demirlemek için harika bir yer ve yüzmek, balık tutmak ve sadece günün tadını çıkarmak için mükemmel bir yer. Buradaki sular soğuktur çünkü dağlardan inen bir su altı tatlı su akıntısına bağlıdırlar. Buradaki deniz suyu berraktır, ancak iç kesimleri gezmeyi tercih ediyorsanız, Lyda antik kentine bir saat yürüyüş yapın. Orada birçok arkeolojik keşif bulacaksınız ve oraya giden yol son derece keyifli.

Günün Turu
15 Miles
1:30 Saat
Gün 3
Kadirga Horbor

Marmaris'in hemen batısında ödüllü mavi bayrağa gelin ve Kadirga Limanı'na sığının. Aptly, berrak sularına sahip olduğu ve hızlı bir dalış için güzel bir soluklanma sağladığı için ödüllendirildi.

Marmaris

Marmaris, dünyaca ünlü bir Türk tatil beldesi ve sahil kasabasıdır. Adı “Turkuaz Kıyısı” anlamına gelir ve uygun şekilde adlandırılır. Maramaris doğal bir limandır ve büyük bir liman içerir, 800 tekneye kadar dayanabilir ve herhangi bir yat kiralama için ana başlangıç ​​noktalarından biri olarak kabul edilir. Marmaris kenti tarih bakımından zengin ve antik kültürle doludur. Akdeniz, Ege ve Adriyatik denizlerine yelken açmak isteyen tüm turistler için harika ve heyecan verici bir başlangıç ​​noktasıdır. İnanılmaz derecede davetkar suların yanı sıra, yerel mutfağa, gündüz ve gece atraksiyonlarına sahip büyük bir turizm kentinin tüm modern olanaklarının yanı sıra liman ve limanın olanaklarına da erişebilirsiniz. Bu, hükümlerinizin stoklarını almak ve yelken açmadan önce isteyebileceğiniz ilave eşyaları eklemek için mükemmel bir zamandır.

Günün Turu
42 Miles
4:15 Saat
Gün 4
Ekincik (Dalyan)

Marmaris ile Dalyan arasında muhteşem Ekincik Koyu bulunur. Bu koyda en güzel olanı küçük İztuzu Plajı. Deniz kaplumbağası için bir yuvalama alanı olduğundan İztuzu Plajı geceleri kapalıdır, aksi takdirde gün boyunca kaygısız bir çakıl ve kum plajı ortamı sağlar, günümüzde sadece birkaç yat yan yana demirlenir. Plajın hemen ardından Dalyan Deltası'nı bulacaksınız ve bu Likya mezarları ve harap olmuş antik Kaunos kenti ile keşfedilmeyi hayal ediyor. Daha aktif bir soluklanma tercih ederseniz, Ekincik koyunda sunulan su sporlarından bazılarına binin. Yeterli olması gereken bu üç faaliyetin yanı sıra, Delta'nın batı kıyıları boyunca size yemek yiyecek arayan bir yaban domuzu bulma şansı verecek kısa bir yürüyüş de var.

Günün Turu
16 Miles
1:45 Saat
Gün 5
Yassica Islands

Fethiye Körfezi'nde Yasica adaları bulunur, bunlar yüzmek, ziyaret etmek ve sadece yelkenle gezmek için mükemmel olan ıssız adalardır. Bu adaların çoğu, özel bir rahatlama ortamı sağlayan tenha plajlara sahiptir ve saatlerce uzakta yüzerek ve sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Dinlenmenin yanı sıra, burada, çocuklarınız için harika bir gündüz aktivitesi sağlayan, çocuk güvenli su sporları gibi birçok su sporunun keyfini çıkarabilirsiniz. Plajlar ve deniz kıyıları taşlıktır, bu nedenle uygun deniz ayakkabısı ile hazırlanmalısınız. Adaların bazıları birbirine çok yakındır, birbirlerinden yüzebilir, bu da çok fazla neşe ve rekabet gücü sağlar. En yakın liman Göcek'tedir ve aynı zamanda çoğu gün tripper'ın geldiği yerdir. Gün batımı için kalmaya çalış.kameralar çıktığında ve en romantik ve nefes kesici çekimlerin bazıları geç saatlerin bu saatlerinde çekilebilir.

Domuz Island

Bu adaya şimdi Prens Adası denmesine rağmen, aslında orada gelişen yabani domuzların bolluğunun adını taşıyan Port Adası anlamına gelen Domuz Adası olarak biliniyordu. Bugün, Prince Island'da domuz yok, ama sakin bir ihtişam var.

Sarsala Bay

Yatçılar Sarsala Koyu'nu çok severler çünkü burası harika yüzme olanakları ve bir gecede demirleme için iyi bir yer sunan doğal bir koydur. Koy, bir restorana açılan bir duba içerir ve iç manzara keyiflidir. İç kısımlarda yoğun bir ağaçlık orman içinden geçen bir vadi var. Plajın kendisi taşlı, bu yüzden hazırlıklı gel.

Günün Turu
29 Miles
3:00 Saat
Gün 6
Gocek Island

Göcek, yerel 12 Adalar Turu için bir başlangıç ​​noktasıdır ve aynı adı taşıyan bir ada, limana en yakın, belki de 10 dakika yelken açıyor mu? Yelken açmak istemeyenler ada turları sırasında duracakları plajı ziyaret edebilirler. Göcek Adası'nda yelken mevsimi boyunca serinletici içecekler mevcuttur. Dilerseniz ağaçların altında güvenle güvenle kamp kurabilirsiniz ve dinlendirici bir zaman geçirebilirsiniz.

Gocek

Dalaman International havaalanına sadece 20- dakika uzaklıkta bulunan Göcek, Fethiye ile Dalyan arasında yer alan bir kasabanın mücevheridir. Göcek'i haritaya koyan 6 yat limanı ve körfez bölgesi de birçok yat için geniş çaplı demirleme sağlayan adalar için bir liman. Bu muhteşem liman şehri, Süper Yatlara ev sahipliği yapmaktadır ve Akdeniz'deki birçok yat kiralama için harika bir başlangıç ​​noktasıdır.

Günün Turu
9 Miles
1:00 Saat
Gün 7
Kizil Ada

Kızıl Adası günbatımında büyülü bir yer olarak kabul edilir. Adaların adı kırmızı, zemin rengi kırmızıdır. Ancak, tüm ada dönüşürken günbatımında, tüm taşlar kırmızıya dönerek size şaşırtıcı bir fotoğraf çekimi sağlıyor. Ada, güney ucunda bulunan bir deniz fenerinden başka, ıssızdır. Deliktas adaları kuzey batıya yerleştirilmiş ve demirlemek için, yüzme ve balık tutmak için harika bir yer olarak kabul edilmektedir.

Samanlik Bay

Fethiye'ye oldukça yakın olan Samanlık Koyu, bu küçük koy, Fethiye'nin yakınında bile olsa demir atmak için harika bir yer olarak kabul edilir. Koya inen yamaçlar ağaçlarla kaplı, sular serin ve davetkar. Burası pek çok yat için normal bir demir yeridir ve Fethiye'yi ziyaret etmek istiyorsanız, sadece kısa bir yürüyüş mesafesindedir.

Günün Turu
12 Miles
1:15 Saat
Gün 8
Fethiye

Heyecan verici seyahatinizi tamamladıktan sonra eve dönüş için Fethiye'ye vardıktan sonra, son bir kez şehrin tadını çıkarmak için biraz zaman ayırın. Mümkünse derhal geri dönmeyin, pazar yerinde dolaşın, Türkiye'nin son günlerinde ıslatın. Son alışverişin keyfini çıkarın ve yerel mutfağın harika kokularını ve tadını hissedin. Vaktiniz varsa, gece kalın ve son bir romantik akşamın veya heyecan verici bir bar gece hayatının tadını çıkarın. Ayrıldıktan sonra, anılar bir ömür boyu kalacak.

Günün Turu
2 Miles
0:15 Saat

Bu rota için bir gulet yatı kiralamak ister misiniz?

Aşağıdaki düğmeleri kullanarak talep gönderin ve mükemmel bir tatil için en iyi teklifi alın.

+90 252 316 9616

Mon - Fri: 9am - 20pm | Sat - Sun: 9am - 14pm

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Fethiye - Marmaris - Fethiye