%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

Fethiye - Kekova - Fethiye Gulet kiralama rotası

7 Gece / 8 Gün
Başlangıç / Bitiş: Fethiye / Fethiye
Tur Süresi: 7 Gece / 8 Gün
Seyir Bölgesi: Türkiye
Toplam seyir
Calculating... Miles
Calculating Saat
Gün 1
Fethiye

Fethiye'ye vardığınızda ve yatınızı öğleden sonraya uçururken limanda biraz zaman geçirin ve yelken açmadan önce şehrin tadını çıkarın. Yatınız sabaha kadar yelken açmayacağından, eğlenmek için biraz zamanınız olacak. Küçük şehir etrafına bakmak ve yelken gezisi öncesi alışverişin tadını çıkarmak için harika bir zaman, ayrıca seyahatçinizdeki programa dahil olmayan seyahatte ne gibi özellikler alabileceğinizi de şefinize bildirmek için harika bir fırsat. Yatta yemek yiyecek, Marinaya eğilecek ve Akdeniz yıldızlarının altında ilk gecenin tadını çıkaracaksınız.

Gün 2
Oludeniz (The Dead Sea)

Ölüdeniz, tüm yıl boyunca bir cam bölmesi gibi parlayan görünen sakin sulardan türeyen Ölüdeniz için Türktür. Ölüdeniz, Muğla iline bağlı Fethiye ilçesinde bulunan küçük bir köydür. Türkiye'nin güneybatısındaki Turkuaz Kıyısındaki en çok ziyaret edilen ve popüler turistik yerlerden biridir. Mavi lagün çakıl taşlı bir plajın içinde oturuyor ve sular kristal berraklığında, akuamarin ve mavinin farklı tonlarında. Kasabanın arkasında yamaç paraşütü topluluğunun hızını belirleyen Babadağ dağı var. Bu, dünyanın en iyi ve en güzel yamaç paraşütü yerlerinden biri olarak kabul edilir. Ayrıca Likya Yolu Maratonu adı verilen Ultramarathon'un bir parçasıdır. Yatla gelen ziyaretçiler için burası şnorkelli yüzme ve tüplü dalış için harika bir yerdir.lagünde çok sayıda küçük su altı mağarası ve çok sayıda ilginç fauna ve deniz yaşamı vardır. Burada bulunan etkinliklerin yanı sıra, gerektiğinde stoklamak için çok sayıda restoran, kafe ve mağazanın bulunduğu bir turizm merkezi bulunmaktadır.

Gemiler Island

Gemiler Adası, Fethiye kenti yakınlarındaki ıssız bir adadır. Ünlü kalıntıların yakınında çok sayıda restoran ve kafe var, ancak sahipleri adada yaşamıyor, her gün bir turizm işletmesi için geliyorlar. Gemiler, Aziz Nikolaos'un ya da denizcilerin Patronu Aziz olan Noel Baba olarak hepimizin yaşadığı yer olarak kabul edilir. Hristiyanlık dönemi başlarında burası, ticaret ve ticaretin oldukça aktif olduğu bir ada idi. Bazı Bizans kalıntılarına ve Aziz Nikolaos'un mezarına ev sahipliği yapmaktadır. Ada şimdi bir hac bölgesi ve yatlar için tercih edilen bir gün durağı. Yerel mutfak son derece lezzetlidir ve harika manzaraya sahip güzel ve rahatlatıcı bir noktada bulunmaktadır. Mavi Yolculukların bir gece kalmaya hakları var, ancak adanın geri kalanı günbatımında boşalıyor ve oldukça ıssız oluyor.Yeniden stoklanacak ticari alan yoktur, bu nedenle Fethiye'de yeniden yola çıkmak veya yeniden stoklamak için elinden gelenin en iyisini yapmanız gerekiyor.

Butterfly Valley

Fethiye'ye yakın Kelebekler Vadisi'nde yuvalar. Bu vadiye yalnızca gerçekten denizden erişilebiliyor, çünkü Rocky Dağları ile çevrili. Yaz boyunca ve sadece birkaç hafta boyunca, vadi kelebeklerle doludur, dolayısıyla adı. Burada bulunan en büyük tür aslında bir güvedir, beyaz renkli Jersey güvesidir. Vadi içinden geçen bir akarsu var, bu yüzden yer uçan renklerden yoksun olsa bile hala ziyaret etmek için harika bir yer. Bir gecede içeride kalmak istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz, ancak kamp yapmak için sıkı bir şekilde uyulması gereken kurallar vardır.

Günün Turu
13 Miles
1:30 Saat
Gün 3
Yesilkoy

Yeşilköy, çevredeki dağların altındaki küçük bir köydür, adı yeşil köy anlamına gelir ve amacı çiftçilere barınak sağlamaktı. Zamanla, zeytin ve maki cinsinden türeyen küçük bir tarım topluluğu haline geldi.

Kas

Kaş bir zamanlar küçük bir balıkçı köyüydü, bugün güzel bir yat limanına ve tüplü dalış için mükemmel koşullara sahip büyüyen bir turizm kasabası. Aslında Kaş, Türkiye'nin ana dalış merkezlerinden biri olarak kabul edilir ve her anlamda sunar. Temiz akuamarin suları ve karanlık kayalık uçurumlar arasındaki sözleşme, rıhtım almak ve eğlenmek için gerçekten muhteşem bir yer haline getiriyor. Limana oldukça yakın olan antik bir amfitiyatro ve limanın çevresinde taze deniz ürünleri yemekleri sunan çok sayıda küçük restoran ve lokali var. Bu aynı zamanda Blue Cruises için tercih edilen bir stoklama yeridir, bu sayede mürettebatınız stoklanırken kasabada rahatlayabilir ya da tüplü dalış yapabilirsiniz. Ayrıca, kıyıya yakın yerlerde bulunan Yunan Meis Adasını da görebileceksiniz.Kasaba, modern yollarla bağlantılıdır ve aynı zamanda yerel arkeolojik bölgeleri ve bölgesel tarihi keşfetmek için mükemmel bir üstür.

Günün Turu
37 Miles
3:45 Saat
Gün 4
Kaleucagiz

Kaş'ın 36 kilometre doğusundaki Theimussa, burası neredeyse tam bir çember olan güzel bir koy ve yatlar için önemli bir çapa olarak kabul ediliyor. Theimussa körfezi, Kekova Adasının batık şehrinin çok yakınında yer almaktadır ve bir tepe üzerinde başlayan ve denizin altında ihtiyaç duyan bir kale görebilirsiniz.

Kekova

Kekova, Kaş şehrini keşfe çıkmak isteyenler için meravigliosa sia per belia ska. L'antica, Aperiai sulla penisola ve rotta'daki en popüler yerlerden biri. Gli yat visitano apanto a la kia ve Apollonia che risale ai tempi antichi ile birlikte. La città sommersa che è scivolata mare dopo un terremoto può essere vista attraverso le acque limpide. La Cena ve Il Pernottamento Saranno a Kekova.

Günün Turu
13 Miles
1:30 Saat
Gün 5
Gokkaya

Gökkay'ın girişi kekovaya yakın. Bu inanılmaz güzel konum, üç adanın, Asirli Adasının, Kiseli Adasının ve Kasirli Adasının karşısında oturuyor. Gökkaya limanına girmek genellikle Kekova'dan gelirken olur ve Asirli ile Kiseli adaları arasında yelkenle yapılır. Derin kanal, Martini Kayagligi'nin kayalarına bol koruma sağlar. Bu koyda şaşırtıcı olan, dağlardan süzülen ve körfeze akan soğuk kaynak sularıdır. Bu, suların iki sıcaklık seviyesine, daha soğuk bir üst katmana ve daha sıcak bir alt seviyeye sahip olmasına neden olur. Deniz ve adaların yanı sıra, Kapaklı ilçesinin yanında bulunan İstlada antik kentinde bulunan antik Akropolis'e de erişebilirsiniz. 4. yüzyıldan kalma yazıtlarla lahit ve stel biçimli mezarlar vardır.en ünlü türbe Hoyran'ınkidir.

Demre

Türkiye'nin güneyindeki Teke il kıyı şeridinde, Antalya bölgesi içerisinde, tarihi Demre kasabası bulunmaktadır. Demre'yi popüler kılan, dağın dibinde yer alan ve dağın dibinde yer alan Aziz Nikolaos Kilisesi ve Myra Kaya Mezarları'dır. Bu, görülmeye değer yerlere demirlemek ve hayranlık uyandırmak için harika bir yer, aynı zamanda batık şehir yediğimiz Kekova'ya ulaşmak için de harika bir yer. Demre'nin arkasındaki Toros dağları, berrak mavi gökyüzüne ve parıldayan masmavi denizine karşı kontrast yeşil ve kahverengidir. Bu yarımadanın etrafında çok sayıda arkeolojik buluntu var. Bu nedenle, Türkiye ve Yunanistan'ın eski efsaneleriyle ilgileniyorsanız, yakından incelemek isteyeceğiniz alanlardan biri.

Günün Turu
7 Miles
0:45 Saat
Gün 6
Kalkan

Toros Dağları'nın hemen altında Kalkan kasabası yer almaktadır. Bu muhteşem kasaba dağın eteklerinde inşa edilmiştir, bu nedenle karanlık bir dağ fonuna karşı çok katmanlı beyaz yıkanmış bir görünüm elde edersiniz. Bu kasabanın hem küçük bir limanı hem de gelişen bir zeytin işletmesi vardır ve kasabalarına özgü özel bir zeytin sabunu yaparlar. Bu site çok güzel olduğu için, birçok mülk yıl boyunca birkaç hafta kalmak için gelen yabancı sakinlere aittir. Tesisin kalan süresi boş veya Airbnb gibi siteler aracılığıyla ziyaretçilere kiralanmış. Bir yandan çok katlı teraslardan renk taşan ve gün boyunca güneş ışığı altında parlayan berrak sular ile bu şehrin manzarası muhteşemdir.

Kaputas Beach

Kaş ve Kalkan arasında Kapoutaş plajının güzel koyuna oturur. Bu koy, ulusal ve özel turizm reklamlarında basılmış broşürler ve çevrimiçi dergilerde çok yer almaktadır. Güzelliğin ve yaratığın buluştuğu ve geçtiği yer burasıdır, plaj oldukça çocukluğundaki aileler için tavsiye edilmez, çünkü sular çoğu zaman kaba olma eğilimindedir.

Günün Turu
33 Miles
3:30 Saat
Gün 7
Samanlik Bay

Fethiye'ye oldukça yakın olan Samanlık Koyu, bu küçük koy, Fethiye'nin yakınında bile olsa demir atmak için harika bir yer olarak kabul edilir. Koya inen yamaçlar ağaçlarla kaplı, sular serin ve davetkar. Burası pek çok yat için normal bir demir yeridir ve Fethiye'yi ziyaret etmek istiyorsanız, sadece kısa bir yürüyüş mesafesindedir.

Turunc Pinari

Turunç Pınarı, Fethiye Körfezi'nin doğu kıyısındadır. Çam ağaçları ile kaplı ve güzel bir restorana ev sahipliği yapıyor. Restoranın 15 demirlemeli bir iskelesi vardır ve su stoklarının yanı sıra birkaç kez de su temini sağlar. Eğer yamaçtan kısa bir yürüyüş yaparsanız, ceviz ağacının altında doğal bir su kaynağı bulacaksınız. Yatlar genellikle kıyıdan yaklaşık 25 metre uzakta demir atarlar ve bu kısa bir kara molası için mükemmel bir spordur.

Günün Turu
38 Miles
4:00 Saat
Gün 8
Fethiye

Heyecan verici seyahatinizi tamamladıktan sonra eve dönüş için Fethiye'ye vardıktan sonra, son bir kez şehrin tadını çıkarmak için biraz zaman ayırın. Mümkünse derhal geri dönmeyin, pazar yerinde dolaşın, Türkiye'nin son günlerinde ıslatın. Son alışverişin keyfini çıkarın ve yerel mutfağın harika kokularını ve tadını hissedin. Vaktiniz varsa, gece kalın ve son bir romantik akşamın veya heyecan verici bir bar gece hayatının tadını çıkarın. Ayrıldıktan sonra, anılar bir ömür boyu kalacak.

Günün Turu
3 Miles
0:30 Saat

Bu rota için bir gulet yatı kiralamak ister misiniz?

Aşağıdaki düğmeleri kullanarak talep gönderin ve mükemmel bir tatil için en iyi teklifi alın.

+90 252 316 9616

Mon - Fri: 9am - 20pm | Sat - Sun: 9am - 14pm

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Fethiye - Kekova - Fethiye