%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

Dubrovnik'den Split'e Gulet kiralama rotası

7 Gece / 8 Gün
Başlangıç / Bitiş: Dubrovnik / Split
Tur Süresi: 7 Gece / 8 Gün
Seyir Bölgesi: Hırvatistan
Toplam seyir
Calculating... Miles
Calculating Saat
Gün 1
Dubrovnik

“Adriyatik'in incisi” Dubrovnik, Hırvatistan sahil şeridinde ve Avrupa'nın en güzel şehirlerinden biri olan ortaçağ duvarlı bir şehir. Hoş beyaz yıkanmış duvarlar, eski binalar ve mimari cephelerin tümü, Adriyatik'in berrak mavi sularına bakan, 1.970 uzunluğundaki bir ortaçağ duvarının arkasına duvarlanmıştır. Dubrovnik’e hoş geldiniz, bir kez gelip ziyaret ettiğinizde asla unutmayacaksınız. Bükülmüş patikalarda yürüyün ve masmavi denizde yüzün, lezzetli bir yemekle rahatlayın ve gün batımını izleyin. Yerel müzeleri ziyaret edin veya pazarda pazarlık edin. Dubrovnik, her ziyaretinizde sizi şaşırtacak.

Šipan Island

Dubrovnik'in sadece 17 kilometre kuzeyinde, Šipan'ın "altın Adası" bulunmaktadır. Bu, zaten 14. yüzyıla kadar atıfta bulunulan tarihi bir mekan ve 15. yüzyılda zengin Dubrovnik sakinleri için tercih edilen yerdi. Burada, güzel palazzo ve tatil villaları inşa ettiler. Elaphiti Adaları zincirinin en büyüğü olan Šipan Adası, güneş altında dinlendirici bir zaman geçirebileceğiniz yemyeşil bitki örtüsü ve el değmemiş plajları sağlayan bir doğa rezervi gibidir.

Günün Turu
1 Miles
0:15 Saat
Gün 2
Mljet Island

Hırvatistan'a giderken Mjet'i demirlemelisiniz. Berrak kumlu plajlarda çevreleyen bitki örtüsü ile kalın en yeşil adadır. Bu adayı çevreleyen deniz yaşamı, yüzeyini örten yapraklar kadar bol miktarda bulunur. Bu adanın sakinleri zeytinleri, keçi peyniri ve kırmızı ve beyaz şarapları ile ünlüdür. Bu adanın kuzey tarafı, dünyaca ünlü Mljet Ulusal Parkı'na ev sahipliği yapmaktadır.

Günün Turu
25 Miles
2:30 Saat
Gün 3
Korčula Island

Korčula, İpek Yolu boyunca Çin'e uzanan ünlü kaşif Marco Polo'nun doğduğu adadır. Korčula Adası eski bir Hellen kolonisine dayanıyor, bu yüzden tarihi 2500 yıldan fazla. Ada, Dalmaçya kıyılarında bulunur ve sık sık vapurlarla ana karaya bağlanır. Korčula, kültürel mirası ve birçok ünlü sanatçının doğum yeri ile ünlüdür. Korčula'daki (uygun olarak Korčula olarak adlandırılan) kasaba, en lezzetli yerel mutfağı gizleyen muhteşem bir kırmızı tavan çizgisine sahiptir. Çukarin, Rožata ve Klašun gibi yerel tatlılar, taze avlanan yengeçler, kasarlar ve açılı balıklardan oluşan klasik bir deniz mahsulü yemeğinin ardından iyi geçecektir. Yerel şarap da istisnaidir ve Plavac, Pošip ve Rukatac gibi isimler içerir. Adayı gezmek istersen Badija'yı bulacaksın,Fransiskan manastırına ev sahipliği yapan küçük bir adacık. Bölgeyi çevreleyen birçok küçük adacık vardır, bu yüzden daha çok keşif yapan ziyaretçi için burası eğlenmek için harika bir yer.

Günün Turu
37 Miles
3:45 Saat
Gün 4
Hvar Island

Eğer güzel plajları, seçkin koyları ve aradığınız olağanüstü gece hayatı varsa, Hvar'dan daha fazla bakma. 299,6 kilometrekarelik bu muhteşem ada, Hırvatistan'ın en popüler yerlerinden biri ve romantik yemekler ve vahşi partiler arayanlar için tercih edilen bir jet belirleyici yeri. Bu ada Dalmaçyalı takımadalarının bir parçasıdır ve aksiyonun tümü Adalar adanın şehri Hvar'a odaklanmıştır. Daha tenha bir yere demirlemek istiyorsanız, yakındaki Pakleni Adaları zincirini bulacaksınız.

Günün Turu
20 Miles
2:00 Saat
Gün 5
Vis Island

Dalmaçya sahili boyunca ilerlerken Adriyatik denizi boyunca, ilk tarihte Yunanlı Syracuse tiranı olan yaşlı Dionysius, Dionysius yaşlı Dion. Issa, Vis'deki ilk koloniydi ve o zamandan beri yerel halk tarafından dolduruldu. Vis şehri tenha bir koyda bulunur ve ada Hırvatistan'ın en iyi korunan gizli turistik yerlerinden biridir. Güzel plajları ve gizli koyları, koyları ve botları ile. Vis, sessiz bir mola vermek isteyen her zeki turisti ziyaret etmek için bir zorunluluktur.

Günün Turu
15 Miles
1:30 Saat
Gün 6
Brač Island

Brač Adası Adriyatik'teki en büyük üçüncü adadır. Bu ada, ziyaretçilerine bol miktarda yerel kültür, gastronomi, koylar ve plajlar sunmaktadır. Tüm bütçeler için birçok harika otel var ve bu sevimli mücevheri ziyaret ederken tamamen Adriyatik kültürüne dalmış olacaksınız.

Günün Turu
27 Miles
2:45 Saat
Gün 7
Split

Split, Adriyatik kıyı şeridindeki en büyük şehirdir. Denize bir çıkıntı gibi yapışan şehir, Adriyatik'in berrak suları ile üç taraftan çevrilidir. Dünyaca ünlü Stari Grad'a ev sahipliği yapan eski şehir, Split, hayal edebileceğiniz her lüksü barındırıyor. Basit yöresel restoranlardan, Michelin yıldızlı restoranlara jet ayarlı restoranlara. Gece kulüplerinden su macera parklarına. Burası, kaybolacak kadar büyük ve bundan zevk alacak kadar küçük bir şehir.

Günün Turu
21 Miles
2:15 Saat
Gün 8
Split

Kiralık tatilin sonunda ve doyurucu bir kahvaltının ardından konuklar, denizde geçirdikleri zamanın harikası hatıralarıyla, kiralık yatlarını terk ederler. Keşfe çıkma şansı olmadan Split'ten ayrıldıysanız, yat kiralama sözleşmenizin bitiminden sonra mutlaka zaman ayırmalısınız.

Günün Turu
1 Miles
0:15 Saat

Bu rota için bir gulet yatı kiralamak ister misiniz?

Aşağıdaki düğmeleri kullanarak talep gönderin ve mükemmel bir tatil için en iyi teklifi alın.

+90 252 316 9616

Mon - Fri: 9am - 20pm | Sat - Sun: 9am - 14pm

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Dubrovnik'den Split'e