%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

Bodrum'dan Mykonos'a 14 Gece Gulet kiralama rotası

14 Gece / 15 Gün
Başlangıç / Bitiş: Bodrum / Bodrum
Tur Süresi: 14 Gece / 15 Gün
Seyir Bölgesi: Türkiye ve Yunan Adaları
Toplam seyir
Calculating... Miles
Calculating Saat
Gün 1
Bodrum

Bodrum'dan ayrılırken, tatilinizi başlatmak için sansasyonel bir şeyle başlamak için elinden gelenin en iyisi, neden doğusundaki ve yakınlardaki Hisonaru Körfezi'ne ve ardından Kos'a yelken açmak, tüm harikalar için iştahınızı açmanın harika bir yoludur. önde yatan gizemler. Odysseus'u hayal edin ve yatınız bin yıl boyunca insanlığa hizmet etmiş olan ufuklar üzerinde gezinirken berrak mavi denize bakın. Bir zamanlar Neptün bahçesi şimdi sizin otlak alanınızdı.

Kos Island

Kos, Rodos'un muhtemelen ikinci olan en seçkin Oniki adalardan biridir. Burası, Hipokrat'ın, halen yerinde duran bir Çınar ağacının altına yerleştirilmiş olan eski Yunan koleji olan Asklepion'da öğretildiği yerdir.İstanköy tarihte batmış durumda ve burada sıralanan Korint sütunları, Aziz John Şövalyeleri Kalesi ve ünlü İstanköy limanı dahil olmak üzere burada bulunacak pek çok arkeolojik davranış var. Tüm bu görkemli tarihle, modern turizmin nasıl mükemmel bir şekilde uyduğunu görmek, uluslararası bir yat limanı, dükkanlar, tavernalar ve yerel yemekler ile uluslararası yemekler sunan önde gelen restoranlarla nasıl göründüğünü görmek şaşırtıcı değil.

Günün Turu
1 Miles
0:15 Saat
Gün 2
Pserimos Island

Pserimos, 35 kişilik nüfusu olan küçük bir adadır.Burası bir turizm Adasıdır ve Kos ve Kalymnos'a yakınlığı, uzaklığı ve harika yerel mutfağı ve misafirperverliği ile ziyaretçileri çeker. Bir çok ziyaretçi bu harika izole adaya aşık oluyor.

Agia Marina (Leros Island)

Leros'un başkenti Agia Marina, Panteli ve Platanos olmak üzere üç kasabadan oluşur. Yunan beyazı yıkanmış evlerin bu şaşırtıcı birleşimi, küçük dolambaçlı dar sokaklar ve parlak zaman aşınmış taş basamakları, limanın üzerinde görkemli bir şekilde oturan Bizans kalesi Bourtzi'nin altında göze çarpıyor.Tepenin tepesinden bakan Bourtzi, adaları muhteşem manzaraların ve muhteşem konukseverliğin tadını çıkarmak için ziyaretçileri çağırıyor.

Günün Turu
32 Miles
3:15 Saat
Gün 3
Lipsi Island

Onikiadalar zincirindeki daha az ziyaret edilen yerlerden biri Lipsi'dir. Bu küçük ada, popüler Leros'un yanındadır, ancak gözardı etmeyin. Lipsi, harika tavernaların ve dükkanların tadını çıkarabileceğiniz güzel plajlara ve daha davetkar bir şehre sahiptir. Daha sessiz bir atmosfer istiyorsanız, o zaman ziyaret etmek için burasıdır.

Günün Turu
11 Miles
1:15 Saat
Gün 4
Skala (Patmos Island)

Buradan Patmos'a yelken açın ve Skala'nın ana limanına demir atın. Patmos'un nefes kesen manzarası ve özel atmosferi, ilham almak isteyenler veya sessiz bir tatil için ideal bir kaçış noktası yaptı.Ada, önemli St. John Manastırı ve adanın hemen her yerinden görülebilen ortaçağ kalesi etrafında inşa edilmiştir ve Patmos'un tarihi ve manevi önemini hatırlatması için Chora'yı görmezden gelmeyi beklemektedir. St. John'un, Patmos'taki Vahiyler Kitabı ve Kıyamet Kitabı'nı yazdığı söylenir.Manastırda muhteşem freskler ve görülmeye değer müzeler bulunuyor. Kıyamet'in küçük bir manastırı Chora'nın tepesinden aşağıya doğru yükseldi ve Evangelistin Tanrı'nın sesini duyduğu söylenen mağara çevresinde büyüdü. Patmos geleneksel olarak manevi bir hac yeri olmasına rağmen, biraz çeşitlendirdi ve siz de Ayrıca orada harika tasarımcı butikleri, Yunan tarzı yerel yemekler, muhteşem manzaraya sahip kafeler ve akşam yemeğinden sonra da adada kesinlikle uyumayan ve erken saatlerde canlı bir kalabalık var. Patmos Uluslararası Film Festivali Bu yıl 21-27 Temmuz tarihleri ​​arasında ve Patmos Dini Müzik Festivali Ağustos - Eylül ayının başlarında gerçekleşecek.

Günün Turu
13 Miles
1:30 Saat
Gün 5
Ikaria Island

Ege Denizi'nin kuzeydoğusunda, güzel İkarya Adası uzanır. Bu ada, Samos ve Patmos adaları arasında yer almaktadır ve balmumu kaplı kanatlar kuran ve denizde boğulan ölümüne boğulmuş, güneşe çok yakın uçan Daedalus'un efsanevi oğlu Icarus'un doğum yeridir. Ikaria'da, 11. yüzyıl Koskina Bizans kalesi de dahil olmak üzere bulacağınız çok şey var, dağın zirvesinde tüm ticaret yollarına bakan stratejik bir öneme sahip. Bu adada bulunan bir başka kale de Atinalılar tarafından bir zamanlar Büyük İskender'in hükümdarlığı döneminde inşa edilen Drakano. Bu kale denizde nöbetçi olarak hareket etmek ve olası işgal filoları ve korsanlarına dikkat etmek için inşa edildi. 44 ayak kireçtaşı duvarları hala yerinde kalır.Kampos'ta yerel asilleri dans, drama ve müzik özellikleriyle eğlendirmek için kullanılan bir Bizans Odeon'yu bulacaksınız. Romalılar da bu adaya dokundu ve Therma'da müşterileri için iyileştirici özellikler sağlayan banyolar var. Ancak bir deprem, suyun banyolara ulaşmasını engelledi ve şehrin birçoğunun denize çarpmasına neden oldu. Bugün şnorkelle yüzebileceğiniz ve eski su altı kalıntılarını görebileceğiniz bir su altı müzesi var. Kaplıca suyunun ılık bir deniz suyu banyosu deneyimi yarattığı yere aktığı bir yer var ve bu, güneş ve ayın altında banyo yapmanın tadını çıkarırken birçok iyileştirici özellik arayışı çekiyor. Nas'da, antik Yunan tapınağını, MÖ 6. yy'a tarihlenen Artmeis'e bulacaksınız.Nas'a giderken, çam ormanlarının ve bu Ege adalarında baskın olan harika doğal parkurların tadını çıkarabilirsiniz. Kuşkusuz Ikaria Adasının bir gezgin için mola vermesi gereken bir yer olması ve bölgeleri ziyaret etmesinin yanı sıra kaplıca suyunun tadını çıkarmak, yaşamı hatırlamak için bir deneyimdir.

Günün Turu
25 Miles
2:30 Saat
Gün 6
Mykonos Island

Herkes Mykonos'u duymuş ve haklı olarak, pek çok şarkı ve şarkıda adı var. Bu muhteşem ada Cyclades grubunun bir parçası ve mimarisi nedeniyle “Küçük Venedik” olarak adlandırılıyor. Mykonos çok popüler bir turizm merkezidir ve günün her saati deneyimler sunan en yeni eğlence fırsatlarını bulacaksınız.

Günün Turu
56 Miles
5:45 Saat
Gün 7
Paros Island

Paras kasabası, 3.000 nüfuslu bir nüfusla nispeten büyüktür. Aynı zamanda Paros Adasının kültürel ve ticari merkezidir ve güzel bir limana sahiptir. Mimari beyaz yıkanmış duvarları ve bol yeşillikleriyle tipik Kiklad tarzındadır. Mutli renkli pencereler ve kapılar, gösterişli beyaz parlaklığı kırıyor. Liman, beyaz yıkanmış yel değirmeni ile sizi karşılayacak ve kasaba, dolaşmak ve eğlenmek için bol miktarda güzel yemek ve güzel manzaralar sağlayacak.

Günün Turu
28 Miles
3:00 Saat
Gün 8
Naxos Island

Hora, Kiklad Adaları zincirindeki en büyük ada olan Naxos Adasının ana şehridir. Bu kasaba bir dağın kenarında inşa edilmiştir, bu yüzden dik Arnavut kaldırımlı sokaklara hazırlanın, uygun ayakkabıları giyin ve ilginç ve heyecan verici bir keşif gününe hazırlanın. Gözlemleyeceğiniz şey, bu kasabanın hala tarımsal olduğu ve onların restoranlarında yemek yerken yediğiniz harika öğünlerde bariz olduğu görülüyor.

Günün Turu
13 Miles
1:30 Saat
Gün 9
Agios Georgios (Irakleia Island)

Agios Georgios, Iraklei Adasının ana köyüdür ve yaklaşık 100 kişiye ev sahipliği yapar. Adı köyde bulunan Saint George kilisesinden geliyor. Sizi dinlenmeye davet eden güzel plajların yanı sıra, burada yeniden stoklama yapabilir ve bazı maceralar için antik kaleyi ziyaret edebilirsiniz.

Günün Turu
18 Miles
2:00 Saat
Gün 10
Ano Koufonisi (Koufonisi Island)

Koufonisia Adası gerçekten iki adadan oluşuyor, biri yerleşim yeri olan Pano Koufonissi Adası, ikincisi ise ıssız ada Kato Koufonissi Adası. Bu iki sevimli ada, Naxos ve Amorgos arasında yer almaktadır ve her ikisi de rahatlamak için harika bir yerdir. Pano Koufonissi'deki ana şehir Chora'dır ve burada turistlerin Yunan mutfağını, özellikle yerel mutfağı bulmayı umduğu tüm olanakları bulacaksınız.

Günün Turu
9 Miles
1:00 Saat
Gün 11
Katapola (Amorgos Island)

Amorgos Adasındaki Katapola limanı, beyaz yel değirmenleri ile ünlüdür. Evler ayrıca geleneksel olarak mavi pencereler ve kapılarla beyaza boyanmış, size ağın her tarafında görülen fotoğraf muhteşemliğini sağlıyor. Limanın hemen yukarısında eski bir yıkık Minoan şehri var ve dinlenmek ve yerel lezzetlerin tadını çıkarmak için çok sayıda güzel kafe ve taverna alıyorsunuz.

Günün Turu
17 Miles
1:45 Saat
Gün 12
Astypalaia Island

Astypalaia hem bir ada hem de kasabasının adıdır.Astypalaia, Kiklad adaları zincirinin bir parçasıdır.Limana bakan bir Venedik kalesinin yanı sıra adanın geri kalanıyla birlikte, belki de bulacağınız en baskın özellik. Bu bölgenin tipik olmayan yel değirmenlerini ve beyaz yıkanmış duvarlı evlerini ve liman yiyenlerde sunulan olağanüstü yerel yemekleri bulacaksınız.

Günün Turu
34 Miles
3:30 Saat
Gün 13
Vathi (Klymnos Island)

Vathi liman bölgesinden tepelere kadar uzanıyor. Geleneksel bir küçük balıkçı limanı, renkli tekneler denizde değilken limanda demirledi ve Ege'ye günübirlik geziler için tekneler de mevcut. Bölge oldukça kuru ve bitki örtüsü sınırlıdır ancak çoğu zaman taze balıklı yemekler harikadır. Turistler köyde tavernalar ve dükkanlar bulacaklar.

Günün Turu
48 Miles
5:00 Saat
Gün 14
Turgutreis

Bodrum yarımAdasındaki en büyük ikinci şehir olan Turgutreis ve muhteşem bir sahil kasabası, çok sayıda cazibe merkezi sunmaktadır. Batıya bakan konumu nedeniyle, Turgutreis bazı muhteşem günbatımlarına sahiptir, şaşırtıcı koy özelliği ile bir araya gelir, sahile oturur ve Ege'deki en egzotik ve rahatlatıcı gün batımının tadını çıkarır. Yöresel mutfağın her kokusunu ve tadını sunmayı bekleyen çok sayıda restoran, mağaza, butik ve gizli kafe dahil olmak üzere bu olağanüstü şehirde bulabileceğiniz çok şey var.

Karaincir

Turgutreis, Bodrum uluslararası havaalanına arabayla yaklaşık bir saat uzaklıktadır ve yarımadanın en büyük ikinci şehridir. Şehir merkezinin hemen güneyinde, bozulmamış kumsalı Karaincir yatıyor. Uzun kumlu plajın tadını çıkarırken bu sevimli yer aksiyon ve heyecan sunuyor. Muz teknelerinden deniz bisikletlerine kadar birçok deniz sporu seçeneğinin yanı sıra sahilde soğuk bir içeceğin tadını çıkarırken tembel bir zaman geçirebilirsiniz.

Günün Turu
16 Miles
1:45 Saat
Gün 15
Bodrum

İstisnai bir yat kiralama işleminden sonra, Bodrum'a geri dönün ve uçuş evinize hazırlanın. Bu, bu harika şehri ziyaret etmek ve Türkiye'nin son (ama son değil) lezzetinin tadını çıkarmak için mükemmel bir zaman. Bodrum, altın gün batımları ve masmavi suları ile çevrili bir mücevherdir. Tüm yerel mutfağa, kültürel mekanlara katılmalı ve Halikarnas'taki Mozolesi'nin taşlarından inşa edilen ünlü Bodrum Kalesi'nin dışındaki sahili ziyaret etmelisiniz. Muhteşem bir sualtı arkeoloji müzesine ev sahipliği yapıyor ve Bodrum'da mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Günün Turu
9 Miles
1:00 Saat

Bu rota için bir gulet yatı kiralamak ister misiniz?

Aşağıdaki düğmeleri kullanarak talep gönderin ve mükemmel bir tatil için en iyi teklifi alın.

+90 252 316 9616

Mon - Fri: 9am - 20pm | Sat - Sun: 9am - 14pm

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Bodrum'dan Mykonos'a 14 Gece