%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

Bodrum'dan Marmaris'e Tek Yön Gulet kiralama rotası

7 Gece / 8 Gün
Başlangıç / Bitiş: Bodrum / Marmaris
Tur Süresi: 7 Gece / 8 Gün
Seyir Bölgesi: Türkiye
Toplam seyir
Calculating... Miles
Calculating Saat
Gün 1
Bodrum

Antik tarihinde batmış bir şehir olan Bodrum, aynı zamanda Türkiye'nin önde gelen turistik mekanlarından biridir. Tarih bilimcileri, onu eski dünyanın yedi harikasından biri olan Mausolus Mozolesi'ne ev sahipliği yapan Halikarnas olarak bilecekler. Modern "türbe" terimi onun adından geliyor. Maalesef bu siteyi göremiyoruz, çünkü Knights Hospitalier, etkileyici bir yapı olan Bodrum Kalesi gibi etkileyici bir yapı inşa etmek için türbe taşlarını kullandı. 15. yüzyıldan kalma bu yapı su kenarında yer alır ve bugün Bodrum olan Petronium şehrinin kuruluş noktasıdır. Kale, Bodrum'un sualtı arkeoloji müzesini içermektedir.

Aquarium Bay (Adabogazi)

Akvaryum Koyu, uzun kumsalları ve akuamarin suları ile el değmemiş bir koydur. Bitez ile Gümbet arasındaki bu muhteşem koy, Mavi Yolculuk yolculuğunuz sırasında harika bir soluklanma sağlar. Körfez bölgesindeki keşfedilebilir bir koyda dinlendirici bir soluklanmanın tadını çıkarın ve bu muhteşem sularda ördek ve kazların size eşlik ettiğini görün.

Günün Turu
1 Miles
0:15 Saat
Gün 2
Knidos (Cnidus)

Türkiye'nin aşırı güneybatısında, Datça yarımAdasında, küçük arkeolojik kent Knidos şehridir. Bu, muhteşem durumda korunmuş Türkiye'nin en iyi tarihi efsanelerinden biridir. Demeter Heykeli'ni tek bir yerde buluyorsunuz ve antik limanda gardiyan ancak şu anda Londra'daki British Museum'da bulunan iki Aslan vardı. Başlıca ilgi çekici yerler Afrodit tapınağı ve Nekropolis'tir. Kazılar devam etmekte ve yarım asırdan fazla bir süredir şaşırtıcı bulgular keşfediyor. Knidos'un uzak olduğu düşünüldüğü için, ona ulaşmanın en iyi yolu yatçılıktır. Bu, tüm yat kiralama araçlarında ve fotoğraflarda olduğu kadar harika anılar da barındıran bir site için bir zorunluluktur.

Palamutbuku

Türkiye'nin Datça YarımAdası'nın güney sahilinin ucunda, güzel Palamutbükü kasabası yer almaktadır. Knidos'un tarihi kalıntılarına yakın olan bu muhteşem sessiz şehir, en çok arzu edilen uzun ve sessiz plajlara, yeşil caddelere ve duvarlarla çevrili bahçelere ev sahipliği yapar. Bir peri masalı kasabası gibi, deniz kıyısında yürürken ve Ege'deki en temiz sulardan bazılarına bakarken, hayat buluyor. Aslında, denizin içinde iyi yürüyebilir, suların tepesine indiğinde bile ayaklarınızın etrafındaki tüm taşları ve balıkları görebilirsiniz. Deniz balıklarla doludur ve çoğu akşam yemeği tabağınıza gelmeden birkaç dakika önce yakalanır, olağanüstü lezzetli yerel ürünlerle birlikte servis edilir. Harika olan şey şu ki, bu sahil tüm beklenen turizmden hala bakir ve kasaba birçok harika taverna ve restorana ev sahipliği yapıyor.konaklamanızı daha da unutulmaz kılan muhteşem sakinlerin yanı sıra.

Datca

Popüler sahil duraklarından biri, Marmaris'in batısındaki 75km'nin üzerinde duran küçük bir güney sahil yat yeri olan Datça'dır. Datça, yarımada boyunca birçok küçük örtünün bulunduğu bir bölgede yer almaktadır, böylece sahil şeridi boyunca demirleyebilir ve kendi koyunuzun mahremiyetinde yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. Kıyı küçük balıkçı köyleri ve tarım kasabalarıyla çevrilidir ve yerel domates ve zeytin lezzetleri derinliği ile ünlüdür. Datça'yı ziyaret ederken, bazı yerel ürünlerin tadını çıkarın ve hatta şefinizden bunu temel bir içerik maddesi olarak kullanmasını isteyin.

Günün Turu
41 Miles
4:15 Saat
Gün 3
Emel Sayin Bay

Ünlü Türk şarkıcı olarak adlandırılan Emil Sayin koyu, etrafındaki araziyi kaplayan kalın çam ağaçlarıyla zıtlık veren, kristal berraklığında bir akuamarin koyudur. Koya, güzel mavi gözlerinin ardından seçildi ve hoş bir yüzme ve brunch için unutulmaz bir yer.

Orhaniye Bay

Orhaniye, Marmaris yakınlarındaki Bozburun yarımAdasında olup, Türkiye'nin en çekici plajlarından biri olan Kızkumu plajına ev sahipliği yapmaktadır. Orhaniye, size kara gecenin ünlü kalesine ve derin kültürel mirasa sahip güzel bir köye erişim imkanı sunar. Köy ayrıca uzak ve geniş turistleri çeken inanılmaz yemek çeşitliliği ile ünlüdür. Rıhtım her zaman meşgul ve koy her zaman bu birinci sınıf tesisten gelen ve giden yatlarla doludur.

Selimiye Bay

Hisarönü Körfezi'nde Selimiye köyü yatıyor. Zaten bu şaşırtıcı konumu öven kelimelerin panteonuna ne eklenebilir. En belirgin ve ayırt edici doğal olaylardan biri, köylerin renginin koyu kırmızıya dönüştüğü gün batımı sırasında ortaya çıkar. Köyün güneyinde eski bir Hellenistik kale var ve sahile 100 metre mesafede bir mezar var. Türbe yüzyıllardır nakliye için bir rehber olmuştur. Selimiye, bir deniz feneri, tiyatro ve manastırın yanı sıra, tertemiz suları ve muhteşem yerel mutfağı sunar. Köy aynı zamanda bir tarım kentidir ve yerel ürünler, taze yakalanan deniz ürünlerinin yanında toplanıp servis edilmektedir. Hepsi harika bir yerel şarabın yanında hazırlanır ve sunulur.

Günün Turu
30 Miles
3:00 Saat
Gün 4
Dirsekbuku

Hisonaru Körfezi ve Ege Denizi arasında yer alan Dirsekbuku. Bu bölge çok sayıda korunaklı koy ve gizli koylara sahiptir ve Bodrum'dan Marmaris'e yelken açmak için harika bir mekandır. Yüzmek için yelken edip yüzmek için çok sayıda küçük ada var ya da sadece mükemmel bir manzara eşliğinde zamanın tadını çıkarmak için.

Bozburun

Bozburun, Marmaris'in 45km batısındaki küçük ve şirin bir kasabadır. Küçük ama modern bir yat limanına ev sahipliği yapmaktadır ve kasaba gemi yapım endüstrisi ile ünlüdür. Dünyanın en güzel ahşap teknelerinin ve Guletlerin üretildiği yer burasıdır. Bu oldukça liman şehridir ve ona ulaşmanın yolu da kasaba kadar pitoresktir. Boxburun dinlendirici bir akşam için harika, bu, burada gece hayatı bulamayacağınız anlamına gelir. En taze deniz mahsullerini ve yerel olarak yetiştirilen ürünleri kullanarak yöresel yemekler sunan muhteşem oteller, kafeler, barlar ve restoranlar bulacaksınız.

Günün Turu
11 Miles
1:15 Saat
Gün 5
Bozukkale (Loryma)

Bozukkale, tarihi yeniden inşa edilmiş dokuz kuleli kale ile kalp şeklinde bir koyda yer alan sevimli bir antik kenttir. Marmaris'in güneybatısında yer almaktadır ve antik limana veya Lorima'ya ev sahipliği yapmaktadır. Eski Atina donanması (Lorima) Bozukkale'yi 305-395 MÖ arası yüzyılı aşkın bir süre boyunca üs olarak kullandı. Bu mazing kasabası tüm Ege'nin muhteşem manzarasına sahiptir ve bu yüzden filolar için kalıcı bir yer olarak seçilmiştir. Bugün, yolcularının ziyaret etmesi için harika bir yer arayan Yatlar için durgun bir yer. Birçok antik bölge ve modern olanaklar, Bozukkale kasabasını deniz yolculuğunuz boyunca mükemmel bir ziyaret noktası haline getirmektedir.

Serce Bay

Blue Cruises için popüler ve sık kullanılan sitelerden biri Serce. Bu sevimli kasaba, muhteşem bir korunaklı limana sahiptir ve bozulmamış berrak suların nedeni budur. Bölge antik tarihle doludur ve yerel buluntuların çoğu şimdi Bodrum'un sualtı arkeoloji müzesinde bulunmaktadır. Sadece Serce'e yelken açmak, beklemeye değer bir deneyimdir ve bu arada, birçok şaşırtıcı ve akılda kalıcı görünüm sağlanır. Yakındaki Serce, bu bölgenin sakinlerine temiz su sağlayan 40'ın üzerinde sarnıç bulacağınız antik Kirkkuylar ve Sidilli kentleridir.

Günün Turu
31 Miles
3:15 Saat
Gün 6
Kadirga Horbor

Marmaris'in hemen batısında ödüllü mavi bayrağa gelin ve Kadirga Limanı'na sığının. Aptly, berrak sularına sahip olduğu ve hızlı bir dalış için güzel bir soluklanma sağladığı için ödüllendirildi.

Kumlubuku

Kumlubükü, Türk sahilinde uzanıp rahatlayabileceğiniz güzel yerlerden biri. Kumlu plajları ve soğuk suları ile. Denizin, kumun tadını çıkarabilir veya birçok yerel tavernada gölgenin altında oturabilir ve yerel şarabın desteklediği enfes bir yerel yemek şölenine katılabilirsiniz.

Günün Turu
19 Miles
2:00 Saat
Gün 7
Aquarium Bay

Akvaryum Koyu, görüntüsü nedeniyle Pamukkale'de bulunan travertenleri andırıyor. Buraya gelen turistler vazgeçilmez çünkü bu travertenlerde hoş ve keyifli zaman geçiriyorlar. Eğer doğa aşığıysanız, Aquarium Körfezi'nin kristal suyu sizi büyüleyecek.

Star Island (Nimara)

Marmaris yakınlarındaki en güzel yarımadalardan biri Yıldız Adası. Bu ada, ziyaretçilerine birçok ziyaretçiye ada etrafında yer alan birçok kafe ve restoran sunmaktadır. Bu, tam anlamıyla bütün gününü geçirebileceğiniz ve asla sıkılmadığınız adalardan biridir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda yüzme ve şnorkel olanakları var. Geceleri bir kanala benzemesi nedeniyle “yanlış kanal” adı verilen bir koy alanı da var ve birçok denizci, aşağı inme hatası yaptı, kayalık ucunda çöküyor.

Günün Turu
5 Miles
0:30 Saat
Gün 8
Marmaris

Akdeniz'deki, belki Ege ve Adriyatik'teki uzun ve heyecan verici yolculuğunuzu bitirdikten sonra, Marmaris'e geri dönüyorsunuz ve eve dönüş evinize hazırlanıyorsunuz. Bu muhteşem şehirde bir gün geçirmenin tadını çıkarmak için harika bir an. Marmaris bir mücevher, adı uygun “Turkuaz sahili” ve evden ayrılmadan önce Akdeniz'in ve Türkiye'nin her zevki sunuyor. Bu son alışveriş yürüyüşüne çıkma ve ayrılmadan önce unutulmaz eşyaları ve yerel eşyaları toplama zamanı.

Günün Turu
3 Miles
0:30 Saat

Bu rota için bir gulet yatı kiralamak ister misiniz?

Aşağıdaki düğmeleri kullanarak talep gönderin ve mükemmel bir tatil için en iyi teklifi alın.

+90 252 316 9616

Mon - Fri: 9am - 20pm | Sat - Sun: 9am - 14pm

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Bodrum'dan Marmaris'e Tek Yön