%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

Bodrum'dan Gökova ve Hisarönü'ne Gulet kiralama rotası

14 Gece / 15 Gün
Başlangıç / Bitiş: Bodrum / Bodrum
Tur Süresi: 14 Gece / 15 Gün
Seyir Bölgesi: Türkiye
Toplam seyir
Calculating... Miles
Calculating Saat
Gün 1
Bodrum

Bodrum'dan ayrılırken, tatilinizi başlatmak için sansasyonel bir şeyle başlamak için elinden gelenin en iyisi, neden doğusundaki ve yakınlardaki Hisonaru Körfezi'ne ve ardından Kos'a yelken açmak, tüm harikalar için iştahınızı açmanın harika bir yoludur. önde yatan gizemler. Odysseus'u hayal edin ve yatınız bin yıl boyunca insanlığa hizmet etmiş olan ufuklar üzerinde gezinirken berrak mavi denize bakın. Bir zamanlar Neptün bahçesi şimdi sizin otlak alanınızdı.

Gün 2
Orak Island

Orak Adası deniz yaşamı ve tabii ki berrak suları ile meşhur oldu. Ada, Bodrum'a sadece 10 mil, doğuya doğru gidiyor. Yatlar ve mavi yolculuklar, alternatif bir varış yeri olsalar da düzenli olarak geçer ve dururlar. Zeytinliklerin altında oturan çok sayıda güzel koy vardır. Orak yerleşim yeri değil ancak kesinlikle geceleri demirleyen yatlarda geçici bir nüfusa sahip.

Çökertme

Gökova Körfezi'ni geçerken, Cokertme köyüne uğramalısınız. Cokertme Körfezi yerel halk şarkılarında ölümsüzleştirildi. Bunun nedeni, körfezin, özellikle Batı-Kuzey ve Batı-Doğu rüzgarları estiği zaman, ticaret rüzgarlarından geniş bir koruma sağlamasıdır. Bu, balıkçıların yanı sıra yatçılar için de sıkça kullanılan bir duraktır ve köyde, ziyaretçilerin sürekli akını ile başa çıkmak için zaman içinde inşa edilmiş çok sayıda restoran ve taverna vardır. Yerel yemek lezzetini şaşırtıcı ve oldukça iyi fiyatlandırılır.

Günün Turu
22 Miles
2:15 Saat
Gün 3
Long Port

Uzun Liman, daha da geniş bir bölme alanına açılan 130 metrelik bir açıklıkla adlandırılmıştır. Bölge güzelliği ile ünlüdür ve birçok ziyaretçi yeniden yelken açmadan önce sakin bir anın tadını çıkarmak için körfezin etrafına veya bir koyda demirlenir.

Kufre Bay

Gökova Körfezi'nin güney sahilinin karşısında, Kufre koyunu da içeren dört ada vardır. Kufre doğal liman ve Güllük ormanlık ormanlık alanlarla çevrilidir. Burası küçük bir koyda veya adalar arasında demirlemek ve su sporlarının, rahatlamanın ve yüzmenin tadını çıkarmak için mükemmel bir yerdir. Burası yatlar için popüler bir destinasyondur, bu yüzden aynı zamanda şirketten de keyif alacaksınız.

Seven Island

Gökova Körfezi'nin güneyindeki yedi ada, Mavi Yolculuk için çok popüler bir durak. Tuzla'nın hemen güneyinde yuvalanmışlar. Adalar demirlemek için mükemmel bir barınak sağlar ve sünger dalıştan şnorkelli yüzmeye, su sporlarına ve yüzmeye kadar hemen hemen istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Hatta bazıları akşam yemeğini zıpkınlamaya çalışır ama diğer yüzücülere dikkat edin. Martil Adası batıda bulunur ve doğuya doğru Long, Olive ve Small adaları bulunur. Bu doğal bir körfezdir ve rüzgar eserken bile güvende olursunuz. Kaşifler için karaya çıkıp Güllük ormanlarına bakabilir veya tenha plajlarda rahatlayabilirsiniz. Başarılı bir gün rekreasyonundan sonra, zıpkınlarken yakaladığınız balık yemeğinin tadını çıkarabilir, kameradaki günün yakalanmasını yakalamayı unutmayın.

English Harbor

Gökova Körfezi'ne doğru giderken, İngiliz Koyu olarak adlandırılan neredeyse kapalı girişi ziyaret etmelisiniz. Adı, körfezin kullanımından kaynaklanıyor, İkinci Dünya Savaşı sırasında torpido botları için İngilizleri satın alıyorlar. Neredeyse topografyaya mühürlendiğinden dolayı, koy temiz bir şekilde mükemmel yüzme koşulları sağlar ve körfezin doğu tarafında iki güzel restoran bulacaksınız.

Günün Turu
30 Miles
3:00 Saat
Gün 4
Karacasogut

Yaprakların ve çam iğnelerinin bolca gölgede bıraktığı bir ağaçlıklı sahil arıyorsanız, o zaman Karacasoğut koyuna gelmelisiniz. Styrax ormanı deniz kıyısına doğru uzanır ve çam ormanları tepeleri örter. Ufuktan güzel bir manzara görmek için tepeye kısa bir yürüyüşten sonra, sahil şeridinde yürüyebilir ve yerel taverna tarafından sağlanan harika bir yemek için rahatlayabilirsiniz.

Günün Turu
2 Miles
0:15 Saat
Gün 5
Longoz (Kargili) Bay

Öğle yemeği için Longoz (Kargili) Koyu'na yelken açacağız; kocaman çam ağaçları ile korunan cennet gibi başka bir yer. Dinlendirici bir atmosfer ile tanınan Kargili Koyu, su kenarında biten çam ağaçlarına sahiptir ve körfez alanı huzurlu bir deniz sağlar. Tam sakinleşmek istiyorsan, gidilecek yer burasıdır ve sadece uzan, yatlar içinde gün geçtikçe yumuşak taşların tadını çıkar. Akşam yemeği ve geceleme için Ballı Su'ya demirlenir.

Günün Turu
6 Miles
0:45 Saat
Gün 6
Tuzla Bay

Tuzla, sahili kucaklayan harika bir küçük balıkçı köyüdür. Epik yerel lezzetleriyle ünlüdür ve yeni ve taze pişmiş deniz ürünleri yemeklerini denemek için harika bir moladır. Sular sığ ve uzundur, bu yüzden pek çok kuşu kendine çeker, aslında bu köyün bu kadar çekici olmasının sebeplerinden biri, başka yerlerde bu tür konsantrasyonlarda bulunmayan bir yaban hayatı bolluğunu desteklemesidir.

Günün Turu
2 Miles
0:15 Saat
Gün 7
Knidos (Cnidus)

Türkiye'nin aşırı güneybatısında, Datça yarımAdasında, küçük arkeolojik kent Knidos şehridir. Bu, muhteşem durumda korunmuş Türkiye'nin en iyi tarihi efsanelerinden biridir. Demeter Heykeli'ni tek bir yerde buluyorsunuz ve antik limanda gardiyan ancak şu anda Londra'daki British Museum'da bulunan iki Aslan vardı. Başlıca ilgi çekici yerler Afrodit tapınağı ve Nekropolis'tir. Kazılar devam etmekte ve yarım asırdan fazla bir süredir şaşırtıcı bulgular keşfediyor. Knidos'un uzak olduğu düşünüldüğü için, ona ulaşmanın en iyi yolu yatçılıktır. Bu, tüm yat kiralama araçlarında ve fotoğraflarda olduğu kadar harika anılar da barındıran bir site için bir zorunluluktur.

Palamutbuku

Türkiye'nin Datça YarımAdası'nın güney sahilinin ucunda, güzel Palamutbükü kasabası yer almaktadır. Knidos'un tarihi kalıntılarına yakın olan bu muhteşem sessiz şehir, en çok arzu edilen uzun ve sessiz plajlara, yeşil caddelere ve duvarlarla çevrili bahçelere ev sahipliği yapar. Bir peri masalı kasabası gibi, deniz kıyısında yürürken ve Ege'deki en temiz sulardan bazılarına bakarken, hayat buluyor. Aslında, denizin içinde iyi yürüyebilir, suların tepesine indiğinde bile ayaklarınızın etrafındaki tüm taşları ve balıkları görebilirsiniz. Deniz balıklarla doludur ve çoğu akşam yemeği tabağınıza gelmeden birkaç dakika önce yakalanır, olağanüstü lezzetli yerel ürünlerle birlikte servis edilir. Harika olan şey şu ki, bu sahil tüm beklenen turizmden hala bakir ve kasaba birçok harika taverna ve restorana ev sahipliği yapıyor.konaklamanızı daha da unutulmaz kılan muhteşem sakinlerin yanı sıra.

Günün Turu
51 Miles
5:15 Saat
Gün 8
Aktur Bay

Datça YarımAdası'ndaki Aktur Koyu, Türkiye'nin en iyi körfezi olarak inanılmaz bir itibar kazanmıştır. Bu bir başarıdır ve indirimli olmamalıdır. Aktur, Datça ve Kurucabuk arasında yer almaktadır ve yarımadanın en dar kısmıdır. İki küre su, ince bir dilim dilim tarafından körfezde tutuluyordu. 550BC’deki Pers ordusu (Xerxes ve 300) bir tünel inşa etti, böylece filolara saldırma yeteneklerini hızlandırmak için doğrudan Gökova Körfezi’ne bağlanabilirdi. Bugün Aktur Koyu, birçoğunun taklit etmeye çalıştığı bir güzellik vizyonudur, belki de bu yüzden bu kadar çok ödüllendirildi.

Bencik Bay

Hisarönü Körfezi'ndeki Selimiye'nin tam karşısında küçük Bencik Koyu var. Bu sadece Gökova körfezinin etrafında ve tesislerin yetersizliğinden dolayı sitenin tadını çıkaramasanız bile görülmeye değer. Bu konumun doğal güzelliği birçok unutulmaz fotoğraf çekimi sağlar.

Günün Turu
30 Miles
3:00 Saat
Gün 9
Emel Sayin Bay

Ünlü Türk şarkıcı olarak adlandırılan Emil Sayin koyu, etrafındaki araziyi kaplayan kalın çam ağaçlarıyla zıtlık veren, kristal berraklığında bir akuamarin koyudur. Koya, güzel mavi gözlerinin ardından seçildi ve hoş bir yüzme ve brunch için unutulmaz bir yer.

Orhaniye Bay

Orhaniye, Marmaris yakınlarındaki Bozburun yarımAdasında olup, Türkiye'nin en çekici plajlarından biri olan Kızkumu plajına ev sahipliği yapmaktadır. Orhaniye, size kara gecenin ünlü kalesine ve derin kültürel mirasa sahip güzel bir köye erişim imkanı sunar. Köy ayrıca uzak ve geniş turistleri çeken inanılmaz yemek çeşitliliği ile ünlüdür. Rıhtım her zaman meşgul ve koy her zaman bu birinci sınıf tesisten gelen ve giden yatlarla doludur.

Selimiye Bay

Hisarönü Körfezi'nde Selimiye köyü yatıyor. Zaten bu şaşırtıcı konumu öven kelimelerin panteonuna ne eklenebilir. En belirgin ve ayırt edici doğal olaylardan biri, köylerin renginin koyu kırmızıya dönüştüğü gün batımı sırasında ortaya çıkar. Köyün güneyinde eski bir Hellenistik kale var ve sahile 100 metre mesafede bir mezar var. Türbe yüzyıllardır nakliye için bir rehber olmuştur. Selimiye, bir deniz feneri, tiyatro ve manastırın yanı sıra, tertemiz suları ve muhteşem yerel mutfağı sunar. Köy aynı zamanda bir tarım kentidir ve yerel ürünler, taze yakalanan deniz ürünlerinin yanında toplanıp servis edilmektedir. Hepsi harika bir yerel şarabın yanında hazırlanır ve sunulur.

Günün Turu
11 Miles
1:15 Saat
Gün 10
Bozburun

Bozburun, Marmaris'in 45km batısındaki küçük ve şirin bir kasabadır. Küçük ama modern bir yat limanına ev sahipliği yapmaktadır ve kasaba gemi yapım endüstrisi ile ünlüdür. Dünyanın en güzel ahşap teknelerinin ve Guletlerin üretildiği yer burasıdır. Bu oldukça liman şehridir ve ona ulaşmanın yolu da kasaba kadar pitoresktir. Boxburun dinlendirici bir akşam için harika, bu, burada gece hayatı bulamayacağınız anlamına gelir. En taze deniz mahsullerini ve yerel olarak yetiştirilen ürünleri kullanarak yöresel yemekler sunan muhteşem oteller, kafeler, barlar ve restoranlar bulacaksınız.

Günün Turu
3 Miles
0:30 Saat
Gün 11
Dirsekbuku

Hisonaru Körfezi ve Ege Denizi arasında yer alan Dirsekbuku. Bu bölge çok sayıda korunaklı koy ve gizli koylara sahiptir ve Bodrum'dan Marmaris'e yelken açmak için harika bir mekandır. Yüzmek için yelken edip yüzmek için çok sayıda küçük ada var ya da sadece mükemmel bir manzara eşliğinde zamanın tadını çıkarmak için.

Günün Turu
4 Miles
0:30 Saat
Gün 12
Datca

Popüler sahil duraklarından biri, Marmaris'in batısındaki 75km'nin üzerinde duran küçük bir güney sahil yat yeri olan Datça'dır. Datça, yarımada boyunca birçok küçük örtünün bulunduğu bir bölgede yer almaktadır, böylece sahil şeridi boyunca demirleyebilir ve kendi koyunuzun mahremiyetinde yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. Kıyı küçük balıkçı köyleri ve tarım kasabalarıyla çevrilidir ve yerel domates ve zeytin lezzetleri derinliği ile ünlüdür. Datça'yı ziyaret ederken, bazı yerel ürünlerin tadını çıkarın ve hatta şefinizden bunu temel bir içerik maddesi olarak kullanmasını isteyin.

Hayitbuku

Hayitbükü mükemmel olanaklara sahip muhteşem bir koy şehridir. Neredeyse mühürlenmiş dairesel bir koyda yer alan, sakin sular, su kenarı boyunca uzanmaktadır. Uzun kumsallar ve her zaman yatlarla dolu hoş bir iskele. Bu Hayitbükü, Datça'ya 17 km. Ve zaten büyük şehirlerin karmaşasını unutuyorsunuz. Dalgaların yatınızın yan tarafındaki kucağını seyrederken ya da su cephesindeki şirin kafelerden birinde otururken. Hayitbükü güzel bir yürüyüş veya kumda güneşlenmek ve karada dinlenmek için mükemmel bir durak.

Günün Turu
24 Miles
2:30 Saat
Gün 13
Mersincik Bay

Datça'nın güney tarafında, ormanlarla çevrili, muhteşem Mersincik Koyu'dur. Sarı kumlu plajları ve en berrak mavi suları ile burası bölgedeki yatçılık sahnelerinin en gözde duraklarından biridir. Yerliler buna Mersincik Limanı diyor ve yelken yapmaktan kısa bir süre alırken bu sulara dalmanın tadını çıkaracaksınız.

Orak Island

Orak Adası deniz yaşamı ve tabii ki berrak suları ile meşhur oldu. Ada, Bodrum'a sadece 10 mil, doğuya doğru gidiyor. Yatlar ve mavi yolculuklar, alternatif bir varış yeri olsalar da düzenli olarak geçer ve dururlar. Zeytinliklerin altında oturan çok sayıda güzel koy vardır. Orak yerleşim yeri değil ancak kesinlikle geceleri demirleyen yatlarda geçici bir nüfusa sahip.

Günün Turu
24 Miles
2:30 Saat
Gün 14
Papuc Burnu

Bodrum'un hemen kuzeyinde burun şeklindeki Pabuc Burnu koyunu bulacaksınız. Burası demirlemek için iyi bir yer olarak kabul edilir, açık mavi sular denizde güzel bir dalış ve karaya kısa bir ziyaret için sağlar.

Poyraz Bay

Çeşitlilik arayan dalgıçlar ve snorkelcular, birçok farklı deniz yaşamının hayatta kalma mücadelesinde bir arada bulunduğu Poyraz Koyu bölgesini seveceklerdir. Burada ahtapot, moray yılan balığı, deniz yıldızı ve birçok farklı boyut ve türde balıkların yanı sıra eski zamanların muhteşem kaya oluşumları ve fragmanlarını bulacaksınız.

Günün Turu
9 Miles
1:00 Saat
Gün 15
Bodrum

İstisnai bir yat kiralama işleminden sonra, Bodrum'a geri dönün ve uçuş evinize hazırlanın. Bu, bu harika şehri ziyaret etmek ve Türkiye'nin son (ama son değil) lezzetinin tadını çıkarmak için mükemmel bir zaman. Bodrum, altın gün batımları ve masmavi suları ile çevrili bir mücevherdir. Tüm yerel mutfağa, kültürel mekanlara katılmalı ve Halikarnas'taki Mozolesi'nin taşlarından inşa edilen ünlü Bodrum Kalesi'nin dışındaki sahili ziyaret etmelisiniz. Muhteşem bir sualtı arkeoloji müzesine ev sahipliği yapıyor ve Bodrum'da mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Günün Turu
4 Miles
0:30 Saat

Bu rota için bir gulet yatı kiralamak ister misiniz?

Aşağıdaki düğmeleri kullanarak talep gönderin ve mükemmel bir tatil için en iyi teklifi alın.

+90 252 316 9616

Mon - Fri: 9am - 20pm | Sat - Sun: 9am - 14pm

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Bodrum'dan Gökova ve Hisarönü'ne