%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

Bodrum Hisarönü Körfezi Gulet kiralama rotası

7 Gece / 8 Gün
Başlangıç / Bitiş: Bodrum / Bodrum
Tur Süresi: 7 Gece / 8 Gün
Seyir Bölgesi: Türkiye
Toplam seyir
Calculating... Miles
Calculating Saat
Gün 1
Bodrum

Bodrum'dan ayrılırken, tatilinizi başlatmak için sansasyonel bir şeyle başlamak için elinden gelenin en iyisi, neden doğusundaki ve yakınlardaki Hisonaru Körfezi'ne ve ardından Kos'a yelken açmak, tüm harikalar için iştahınızı açmanın harika bir yoludur. önde yatan gizemler. Odysseus'u hayal edin ve yatınız bin yıl boyunca insanlığa hizmet etmiş olan ufuklar üzerinde gezinirken berrak mavi denize bakın. Bir zamanlar Neptün bahçesi şimdi sizin otlak alanınızdı.

Gün 2
Palamutbuku

Türkiye'nin Datça YarımAdası'nın güney sahilinin ucunda, güzel Palamutbükü kasabası yer almaktadır. Knidos'un tarihi kalıntılarına yakın olan bu muhteşem sessiz şehir, en çok arzu edilen uzun ve sessiz plajlara, yeşil caddelere ve duvarlarla çevrili bahçelere ev sahipliği yapar. Bir peri masalı kasabası gibi, deniz kıyısında yürürken ve Ege'deki en temiz sulardan bazılarına bakarken, hayat buluyor. Aslında, denizin içinde iyi yürüyebilir, suların tepesine indiğinde bile ayaklarınızın etrafındaki tüm taşları ve balıkları görebilirsiniz. Deniz balıklarla doludur ve çoğu akşam yemeği tabağınıza gelmeden birkaç dakika önce yakalanır, olağanüstü lezzetli yerel ürünlerle birlikte servis edilir. Harika olan şey şu ki, bu sahil tüm beklenen turizmden hala bakir ve kasaba birçok harika taverna ve restorana ev sahipliği yapıyor.konaklamanızı daha da unutulmaz kılan muhteşem sakinlerin yanı sıra.

Günün Turu
26 Miles
2:45 Saat
Gün 3
Aktur Bay

Datça YarımAdası'ndaki Aktur Koyu, Türkiye'nin en iyi körfezi olarak inanılmaz bir itibar kazanmıştır. Bu bir başarıdır ve indirimli olmamalıdır. Aktur, Datça ve Kurucabuk arasında yer almaktadır ve yarımadanın en dar kısmıdır. İki küre su, ince bir dilim dilim tarafından körfezde tutuluyordu. 550BC’deki Pers ordusu (Xerxes ve 300) bir tünel inşa etti, böylece filolara saldırma yeteneklerini hızlandırmak için doğrudan Gökova Körfezi’ne bağlanabilirdi. Bugün Aktur Koyu, birçoğunun taklit etmeye çalıştığı bir güzellik vizyonudur, belki de bu yüzden bu kadar çok ödüllendirildi.

Bencik Bay

Hisarönü Körfezi'ndeki Selimiye'nin tam karşısında küçük Bencik Koyu var. Bu sadece Gökova körfezinin etrafında ve tesislerin yetersizliğinden dolayı sitenin tadını çıkaramasanız bile görülmeye değer. Bu konumun doğal güzelliği birçok unutulmaz fotoğraf çekimi sağlar.

Günün Turu
30 Miles
3:00 Saat
Gün 4
Emel Sayin Bay

Ünlü Türk şarkıcı olarak adlandırılan Emil Sayin koyu, etrafındaki araziyi kaplayan kalın çam ağaçlarıyla zıtlık veren, kristal berraklığında bir akuamarin koyudur. Koya, güzel mavi gözlerinin ardından seçildi ve hoş bir yüzme ve brunch için unutulmaz bir yer.

Orhaniye Bay

Orhaniye, Marmaris yakınlarındaki Bozburun yarımAdasında olup, Türkiye'nin en çekici plajlarından biri olan Kızkumu plajına ev sahipliği yapmaktadır. Orhaniye, size kara gecenin ünlü kalesine ve derin kültürel mirasa sahip güzel bir köye erişim imkanı sunar. Köy ayrıca uzak ve geniş turistleri çeken inanılmaz yemek çeşitliliği ile ünlüdür. Rıhtım her zaman meşgul ve koy her zaman bu birinci sınıf tesisten gelen ve giden yatlarla doludur.

Selimiye Bay

Hisarönü Körfezi'nde Selimiye köyü yatıyor. Zaten bu şaşırtıcı konumu öven kelimelerin panteonuna ne eklenebilir. En belirgin ve ayırt edici doğal olaylardan biri, köylerin renginin koyu kırmızıya dönüştüğü gün batımı sırasında ortaya çıkar. Köyün güneyinde eski bir Hellenistik kale var ve sahile 100 metre mesafede bir mezar var. Türbe yüzyıllardır nakliye için bir rehber olmuştur. Selimiye, bir deniz feneri, tiyatro ve manastırın yanı sıra, tertemiz suları ve muhteşem yerel mutfağı sunar. Köy aynı zamanda bir tarım kentidir ve yerel ürünler, taze yakalanan deniz ürünlerinin yanında toplanıp servis edilmektedir. Hepsi harika bir yerel şarabın yanında hazırlanır ve sunulur.

Günün Turu
11 Miles
1:15 Saat
Gün 5
Bozburun

Bozburun, Marmaris'in 45km batısındaki küçük ve şirin bir kasabadır. Küçük ama modern bir yat limanına ev sahipliği yapmaktadır ve kasaba gemi yapım endüstrisi ile ünlüdür. Dünyanın en güzel ahşap teknelerinin ve Guletlerin üretildiği yer burasıdır. Bu oldukça liman şehridir ve ona ulaşmanın yolu da kasaba kadar pitoresktir. Boxburun dinlendirici bir akşam için harika, bu, burada gece hayatı bulamayacağınız anlamına gelir. En taze deniz mahsullerini ve yerel olarak yetiştirilen ürünleri kullanarak yöresel yemekler sunan muhteşem oteller, kafeler, barlar ve restoranlar bulacaksınız.

Dirsekbuku

Hisonaru Körfezi ve Ege Denizi arasında yer alan Dirsekbuku. Bu bölge çok sayıda korunaklı koy ve gizli koylara sahiptir ve Bodrum'dan Marmaris'e yelken açmak için harika bir mekandır. Yüzmek için yelken edip yüzmek için çok sayıda küçük ada var ya da sadece mükemmel bir manzara eşliğinde zamanın tadını çıkarmak için.

Günün Turu
7 Miles
0:45 Saat
Gün 6
Datca

Popüler sahil duraklarından biri, Marmaris'in batısındaki 75km'nin üzerinde duran küçük bir güney sahil yat yeri olan Datça'dır. Datça, yarımada boyunca birçok küçük örtünün bulunduğu bir bölgede yer almaktadır, böylece sahil şeridi boyunca demirleyebilir ve kendi koyunuzun mahremiyetinde yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. Kıyı küçük balıkçı köyleri ve tarım kasabalarıyla çevrilidir ve yerel domates ve zeytin lezzetleri derinliği ile ünlüdür. Datça'yı ziyaret ederken, bazı yerel ürünlerin tadını çıkarın ve hatta şefinizden bunu temel bir içerik maddesi olarak kullanmasını isteyin.

Knidos (Cnidus)

Türkiye'nin aşırı güneybatısında, Datça yarımAdasında, küçük arkeolojik kent Knidos şehridir. Bu, muhteşem durumda korunmuş Türkiye'nin en iyi tarihi efsanelerinden biridir. Demeter Heykeli'ni tek bir yerde buluyorsunuz ve antik limanda gardiyan ancak şu anda Londra'daki British Museum'da bulunan iki Aslan vardı. Başlıca ilgi çekici yerler Afrodit tapınağı ve Nekropolis'tir. Kazılar devam etmekte ve yarım asırdan fazla bir süredir şaşırtıcı bulgular keşfediyor. Knidos'un uzak olduğu düşünüldüğü için, ona ulaşmanın en iyi yolu yatçılıktır. Bu, tüm yat kiralama araçlarında ve fotoğraflarda olduğu kadar harika anılar da barındıran bir site için bir zorunluluktur.

Günün Turu
35 Miles
3:30 Saat
Gün 7
Kara Ada

Bodrum'dan yaklaşık 5km, yerel olarak Kara Ada olarak bilinen muhteşem Kara Ada. Kara Ada, iyileştirici özelliklere sahip olduğu düşünülen Kükürt yayları ve çamur yolları ile ünlüdür. Suyun yaklaşık 29 ° C ila 32 ° C arasında olduğunu ve cildinizi kaplayabileceğiniz, kurumaya bıraktıktan ve sonra da terapötik özelliklerini maksimize etmek için yıkayabileceğiniz çamur banyoları yaratarak denize aktığını unutmayın.

Orak Island

Orak Adası deniz yaşamı ve tabii ki berrak suları ile meşhur oldu. Ada, Bodrum'a sadece 10 mil, doğuya doğru gidiyor. Yatlar ve mavi yolculuklar, alternatif bir varış yeri olsalar da düzenli olarak geçer ve dururlar. Zeytinliklerin altında oturan çok sayıda güzel koy vardır. Orak yerleşim yeri değil ancak kesinlikle geceleri demirleyen yatlarda geçici bir nüfusa sahip.

Günün Turu
30 Miles
3:00 Saat
Gün 8
Bodrum

İstisnai bir yat kiralama işleminden sonra, Bodrum'a geri dönün ve uçuş evinize hazırlanın. Bu, bu harika şehri ziyaret etmek ve Türkiye'nin son (ama son değil) lezzetinin tadını çıkarmak için mükemmel bir zaman. Bodrum, altın gün batımları ve masmavi suları ile çevrili bir mücevherdir. Tüm yerel mutfağa, kültürel mekanlara katılmalı ve Halikarnas'taki Mozolesi'nin taşlarından inşa edilen ünlü Bodrum Kalesi'nin dışındaki sahili ziyaret etmelisiniz. Muhteşem bir sualtı arkeoloji müzesine ev sahipliği yapıyor ve Bodrum'da mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Günün Turu
11 Miles
1:15 Saat

Bu rota için bir gulet yatı kiralamak ister misiniz?

Aşağıdaki düğmeleri kullanarak talep gönderin ve mükemmel bir tatil için en iyi teklifi alın.

+90 252 316 9616

Mon - Fri: 9am - 20pm | Sat - Sun: 9am - 14pm

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Bodrum Hisarönü Körfezi