%100 Covid-19 İade GarantisiGörüntüle
Canlı Destek
Guletyat.com

Tek yön Bodrum - Göcek Gulet kiralama rotası

7 Gece / 8 Gün
Başlangıç / Bitiş: Bodrum / Göcek
Tur Süresi: 7 Gece / 8 Gün
Seyir Bölgesi: Türkiye
Toplam seyir
Calculating... Miles
Calculating Saat
Gün 1
Bodrum

Antik tarihinde batmış bir şehir olan Bodrum, aynı zamanda Türkiye'nin önde gelen turistik mekanlarından biridir. Tarih bilimcileri, onu eski dünyanın yedi harikasından biri olan Mausolus Mozolesi'ne ev sahipliği yapan Halikarnas olarak bilecekler. Modern "türbe" terimi onun adından geliyor. Maalesef bu siteyi göremiyoruz, çünkü Knights Hospitalier, etkileyici bir yapı olan Bodrum Kalesi gibi etkileyici bir yapı inşa etmek için türbe taşlarını kullandı. 15. yüzyıldan kalma bu yapı su kenarında yer alır ve bugün Bodrum olan Petronium şehrinin kuruluş noktasıdır. Kale, Bodrum'un sualtı arkeoloji müzesini içermektedir.

Aquarium Bay (Adabogazi)

Akvaryum Koyu, uzun kumsalları ve akuamarin suları ile el değmemiş bir koydur. Bitez ile Gümbet arasındaki bu muhteşem koy, Mavi Yolculuk yolculuğunuz sırasında harika bir soluklanma sağlar. Körfez bölgesindeki keşfedilebilir bir koyda dinlendirici bir soluklanmanın tadını çıkarın ve bu muhteşem sularda ördek ve kazların size eşlik ettiğini görün.

Günün Turu
1 Miles
0:15 Saat
Gün 2
Knidos (Cnidus)

Türkiye'nin aşırı güneybatısında, Datça yarımAdasında, küçük arkeolojik kent Knidos şehridir. Bu, muhteşem durumda korunmuş Türkiye'nin en iyi tarihi efsanelerinden biridir. Demeter Heykeli'ni tek bir yerde buluyorsunuz ve antik limanda gardiyan ancak şu anda Londra'daki British Museum'da bulunan iki Aslan vardı. Başlıca ilgi çekici yerler Afrodit tapınağı ve Nekropolis'tir. Kazılar devam etmekte ve yarım asırdan fazla bir süredir şaşırtıcı bulgular keşfediyor. Knidos'un uzak olduğu düşünüldüğü için, ona ulaşmanın en iyi yolu yatçılıktır. Bu, tüm yat kiralama araçlarında ve fotoğraflarda olduğu kadar harika anılar da barındıran bir site için bir zorunluluktur.

Palamutbuku

Türkiye'nin Datça YarımAdası'nın güney sahilinin ucunda, güzel Palamutbükü kasabası yer almaktadır. Knidos'un tarihi kalıntılarına yakın olan bu muhteşem sessiz şehir, en çok arzu edilen uzun ve sessiz plajlara, yeşil caddelere ve duvarlarla çevrili bahçelere ev sahipliği yapar. Bir peri masalı kasabası gibi, deniz kıyısında yürürken ve Ege'deki en temiz sulardan bazılarına bakarken, hayat buluyor. Aslında, denizin içinde iyi yürüyebilir, suların tepesine indiğinde bile ayaklarınızın etrafındaki tüm taşları ve balıkları görebilirsiniz. Deniz balıklarla doludur ve çoğu akşam yemeği tabağınıza gelmeden birkaç dakika önce yakalanır, olağanüstü lezzetli yerel ürünlerle birlikte servis edilir. Harika olan şey şu ki, bu sahil tüm beklenen turizmden hala bakir ve kasaba birçok harika taverna ve restorana ev sahipliği yapıyor.konaklamanızı daha da unutulmaz kılan muhteşem sakinlerin yanı sıra.

Datca

Popüler sahil duraklarından biri, Marmaris'in batısındaki 75km'nin üzerinde duran küçük bir güney sahil yat yeri olan Datça'dır. Datça, yarımada boyunca birçok küçük örtünün bulunduğu bir bölgede yer almaktadır, böylece sahil şeridi boyunca demirleyebilir ve kendi koyunuzun mahremiyetinde yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. Kıyı küçük balıkçı köyleri ve tarım kasabalarıyla çevrilidir ve yerel domates ve zeytin lezzetleri derinliği ile ünlüdür. Datça'yı ziyaret ederken, bazı yerel ürünlerin tadını çıkarın ve hatta şefinizden bunu temel bir içerik maddesi olarak kullanmasını isteyin.

Günün Turu
41 Miles
4:15 Saat
Gün 3
Aktur Bay

Datça YarımAdası'ndaki Aktur Koyu, Türkiye'nin en iyi körfezi olarak inanılmaz bir itibar kazanmıştır. Bu bir başarıdır ve indirimli olmamalıdır. Aktur, Datça ve Kurucabuk arasında yer almaktadır ve yarımadanın en dar kısmıdır. İki küre su, ince bir dilim dilim tarafından körfezde tutuluyordu. 550BC’deki Pers ordusu (Xerxes ve 300) bir tünel inşa etti, böylece filolara saldırma yeteneklerini hızlandırmak için doğrudan Gökova Körfezi’ne bağlanabilirdi. Bugün Aktur Koyu, birçoğunun taklit etmeye çalıştığı bir güzellik vizyonudur, belki de bu yüzden bu kadar çok ödüllendirildi.

Dirsekbuku

Hisonaru Körfezi ve Ege Denizi arasında yer alan Dirsekbuku. Bu bölge çok sayıda korunaklı koy ve gizli koylara sahiptir ve Bodrum'dan Marmaris'e yelken açmak için harika bir mekandır. Yüzmek için yelken edip yüzmek için çok sayıda küçük ada var ya da sadece mükemmel bir manzara eşliğinde zamanın tadını çıkarmak için.

Bozburun

Bozburun, Marmaris'in 45km batısındaki küçük ve şirin bir kasabadır. Küçük ama modern bir yat limanına ev sahipliği yapmaktadır ve kasaba gemi yapım endüstrisi ile ünlüdür. Dünyanın en güzel ahşap teknelerinin ve Guletlerin üretildiği yer burasıdır. Bu oldukça liman şehridir ve ona ulaşmanın yolu da kasaba kadar pitoresktir. Boxburun dinlendirici bir akşam için harika, bu, burada gece hayatı bulamayacağınız anlamına gelir. En taze deniz mahsullerini ve yerel olarak yetiştirilen ürünleri kullanarak yöresel yemekler sunan muhteşem oteller, kafeler, barlar ve restoranlar bulacaksınız.

Günün Turu
22 Miles
2:15 Saat
Gün 4
Serce Bay

Blue Cruises için popüler ve sık kullanılan sitelerden biri Serce. Bu sevimli kasaba, muhteşem bir korunaklı limana sahiptir ve bozulmamış berrak suların nedeni budur. Bölge antik tarihle doludur ve yerel buluntuların çoğu şimdi Bodrum'un sualtı arkeoloji müzesinde bulunmaktadır. Sadece Serce'e yelken açmak, beklemeye değer bir deneyimdir ve bu arada, birçok şaşırtıcı ve akılda kalıcı görünüm sağlanır. Yakındaki Serce, bu bölgenin sakinlerine temiz su sağlayan 40'ın üzerinde sarnıç bulacağınız antik Kirkkuylar ve Sidilli kentleridir.

Arap Island

Kahvaltıdan sonra, seyir programı ve tekne hakkında bilgilendirileceksiniz. Öğle yemeğinin servis edileceği Arap Adası'na yelken açtık.

Kadirga Horbor

Marmaris'in hemen batısında ödüllü mavi bayrağa gelin ve Kadirga Limanı'na sığının. Aptly, berrak sularına sahip olduğu ve hızlı bir dalış için güzel bir soluklanma sağladığı için ödüllendirildi.

Günün Turu
25 Miles
2:30 Saat
Gün 5
Ekincik (Dalyan)

Marmaris ile Dalyan arasında muhteşem Ekincik Koyu bulunur. Bu koyda en güzel olanı küçük İztuzu Plajı. Deniz kaplumbağası için bir yuvalama alanı olduğundan İztuzu Plajı geceleri kapalıdır, aksi takdirde gün boyunca kaygısız bir çakıl ve kum plajı ortamı sağlar, günümüzde sadece birkaç yat yan yana demirlenir. Plajın hemen ardından Dalyan Deltası'nı bulacaksınız ve bu Likya mezarları ve harap olmuş antik Kaunos kenti ile keşfedilmeyi hayal ediyor. Daha aktif bir soluklanma tercih ederseniz, Ekincik koyunda sunulan su sporlarından bazılarına binin. Yeterli olması gereken bu üç faaliyetin yanı sıra, Delta'nın batı kıyıları boyunca size yemek yiyecek arayan bir yaban domuzu bulma şansı verecek kısa bir yürüyüş de var.

Günün Turu
16 Miles
1:45 Saat
Gün 6
Gokgemile Bay

Ölüdeniz'den kısa bir yelken uzakta Gökemile Koyu var. Bu, ziyaret etmek için güzel bir yer ve adanın tepesine kısa bir yürüyüş mesafesinde, tüm koyları ve koyları ile tüm alanı panoramik olarak göreceksiniz.

Aga Limani

Fethiye Körfezi içinde Aga Limani'nin ikiz koyları bulunmaktadır. Burası demirlemek için harika bir yer ve yüzmek, balık tutmak ve sadece günün tadını çıkarmak için mükemmel bir yer. Buradaki sular soğuktur çünkü dağlardan inen bir su altı tatlı su akıntısına bağlıdırlar. Buradaki deniz suyu berraktır, ancak iç kesimleri gezmeyi tercih ediyorsanız, Lyda antik kentine bir saat yürüyüş yapın. Orada birçok arkeolojik keşif bulacaksınız ve oraya giden yol son derece keyifli.

Günün Turu
24 Miles
2:30 Saat
Gün 7
Tersane Island

Fthiye Körfezi'ndeki en büyük ada Tersane Adası olarak da bilinir. Bu koy, Osmanlı donanması tarafından kullanılan 100 metre derinliğinde bir kanala, yani tersane Adasına sahiptir. Körfez bölgesinde pek çok koy vardır ve doğuya doğru Yaz Limanı uzanmaktadır. Körfezin batı cephesi, yılların çoğunda hakim olan sert rüzgarlardan dolayı pek kullanılmaz. Yakınlarda Telandria adında eski yıkık bir kasaba var ve bacaklarınızı uzatmak istiyorsanız burası harika bir yer.

Yassica Islands

Fethiye Körfezi'nde Yasica adaları bulunur, bunlar yüzmek, ziyaret etmek ve sadece yelkenle gezmek için mükemmel olan ıssız adalardır. Bu adaların çoğu, özel bir rahatlama ortamı sağlayan tenha plajlara sahiptir ve saatlerce uzakta yüzerek ve sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Dinlenmenin yanı sıra, burada, çocuklarınız için harika bir gündüz aktivitesi sağlayan, çocuk güvenli su sporları gibi birçok su sporunun keyfini çıkarabilirsiniz. Plajlar ve deniz kıyıları taşlıktır, bu nedenle uygun deniz ayakkabısı ile hazırlanmalısınız. Adaların bazıları birbirine çok yakındır, birbirlerinden yüzebilir, bu da çok fazla neşe ve rekabet gücü sağlar. En yakın liman Göcek'tedir ve aynı zamanda çoğu gün tripper'ın geldiği yerdir. Gün batımı için kalmaya çalış.kameralar çıktığında ve en romantik ve nefes kesici çekimlerin bazıları geç saatlerin bu saatlerinde çekilebilir.

Gocek Island

Göcek, yerel 12 Adalar Turu için bir başlangıç ​​noktasıdır ve aynı adı taşıyan bir ada, limana en yakın, belki de 10 dakika yelken açıyor mu? Yelken açmak istemeyenler ada turları sırasında duracakları plajı ziyaret edebilirler. Göcek Adası'nda yelken mevsimi boyunca serinletici içecekler mevcuttur. Dilerseniz ağaçların altında güvenle güvenle kamp kurabilirsiniz ve dinlendirici bir zaman geçirebilirsiniz.

Günün Turu
7 Miles
0:45 Saat
Gün 8
Gocek

Akdeniz'in tüm mucizelerini, belki de Ege ve Adriyatik'i aldıktan sonra yolculuğunuzun sonunda Göcek'e varıyorsunuz. Göcek'te yanaşırken, havaalanına gitmeden önce biraz zaman ayırın. Bu güzel kasabanın harikalarının tadını çıkarın ve Türkiye'nin sunduğu her şeyin son tadını çıkarın. Gezinti yürüyüşü ve gün batımının tadını çıkarın. Belki geldiğinde gördüğün halı hala onu almanı ve evine yerleştirmeni bekliyor, ekstra sıcak, antik sahil şeridi ve sıcak mucizelerle ve deneyimlerle dolu toprakların hatıralarını sunuyor.

Günün Turu
3 Miles
0:30 Saat

Bu rota için bir gulet yatı kiralamak ister misiniz?

Aşağıdaki düğmeleri kullanarak talep gönderin ve mükemmel bir tatil için en iyi teklifi alın.

+90 252 316 9616

Mon - Fri: 9am - 20pm | Sat - Sun: 9am - 14pm

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Fiyat Teklifi Al

Ara

Bu formu göndererek gizlilik ve iptal politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Tek yön Bodrum - Göcek