Lütfen giriş yapın

Bu özellik için kayıt olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.


TEKNELERDE YAŞAM

Mavi yolculuk deniz, doğa, güneş, orman, tarih, insanlar ve yemeğin birleşimi bir açık hava turudur. Dünyanın en güzel suları size yüzmeyi, aşçınız Türk ve Akdeniz mutfağının en güzel örneklerini, doğa ve güneş iş hayatından ve günlük koşuşturmaların getirdiği stres ten kaçmanızın fırsatını sunar size. Dağlarda ve sahillerde yürüyüş, binlerce yıllık tarihi yerleri ziyaret, Türkiye'nin en önemli tatil şehirlerini gezip, dilerseniz gece hayatının tadına varma mavi turda yapabileceğiniz birçok şeyi özetler. Mavi yolculuk 7 den 70 e herkes için mükemmel bir tatildir.

MAVİ YOLCULUĞA BAŞLARKEN

Türkiye'nin Güney Ege ve Akdeniz kıyılarında yaklaşık 180 güneşli gün vardır. Haziran ve Eylül ayları arası Güney Ege ve Akdeniz kıyıları için en yoğun aylardır. Temmuz ve Ağustos ta günler daha uzun ve sıcaktır. Haziran, Temmuz başları ve bütün Eylül sıcak günler ve serin akşamlar ile daha iyi bir birleşim sunar. Özellikle Eylül de deniz oldukça sıcaktır. Mayıs ve Ekim mükemmel yelken seyirleri, dağ yürüyüşü ve balık tutmak için en iyi zamanlardır. Nisan ve Kasım ayları da 8–9 saatlik gündüz zamanlarıyla hala mavi tur için elverişlidir.

ORTALAMA HAVA SICAKLIKLARI ( °C)
      Nisanl     Mayıs     Haziran     Temmuz     Ağustos     Eylül     Ekim
Hava Sıcaklıkığı     21/70     26/79     30/86     33/91     33/91     29/84     24/75
Su Sıcaklığı     15/60     18/65     21/70     24/75     25/77     23/74     21/70


RÜZGARLAR
      Nisan     Mayıs     Haziran     Temmuz     Ağustos     Eylül     Eki
Yön     BKB     BKB     KB     KB     KB     KB     BKB
Su Sıcaklığı     13.6     13.0     13.0     13.0     13.6     13.6     11.4

Yanınızda getirmeniz gerekenler: Deniz ve banyo havlusu, güneş kremi, sabun hariç kişisel bakim ürünleri, opsiyonel kara turları ve dağ yürüyüşleri için spor ayakkabı ve kıyafetler, serin günler için bir sweat-shirt.

Havalimanı Transferleri : Turunuzun başladığı limana kendi imkanlarınızla ulaşabileceğiniz gibi, firmamız tarafından sağlanan transfer hizmetinden ekstra olarak yararlanabilirsiniz.

TEKNEYE HOŞ GELDİNİZ

Teknede gün erken baslar. Saat 09.00'da kahvaltı verildikten kısa bir süre sonra tekne demir alarak bir sonraki koya hareket eder.( Kabin kiralamalarda, yolcular farklı saatlerde giriş- çıkış yaptığı için, ilk gün ve son gün geceleme limanda yapılır.) Gün içinde ortalama 2–3 kez demir alınır, toplam 2–3 saat seyir yapılır, donanım ve hava koşulları uygun ise yelken yapılabilir. Bir gün içinde 3 veya 4 çeşit koyda mola verilir, saat 13.00'da öğle yemeği 17.00'da ikindi çayı servisleri yapılır. Akşamüstü tekne gece kalacağı koya yanaşır. Akşam yemeği verildikten sonra, grubun istekleri doğrultusunda eğlenceler düzenlenebileceği gibi, dileyenler doğanın ve manzaranın tadını çıkarabilirler. Teknenin kumanya, yakıt ve kullanma suyu ihtiyaçları doğrultusunda haftanın en az bir günü, (çoğunlukla dördüncü gün) limana girilir. Kaptan, hava koşulları, teknik detaylar ve ihtiyaçlar doğrultusunda programı değiştirme yetkisine sahiptir.

Mürettebat : Genellikle bir kaptan, bir asçı, bir veya ihtiyaç durumunda iki gemiciden oluşur. Personel, tekneyle ilgili görevlerinin dışında, misafirlerin rahat edebilmeleri için gerekli özeni gösterirler.

Yiyecek ve İçecekler : Yemekler personel tarafından hazırlanır ve servis yapılır. Genellikle menüler klasik Türk mutfağı yemekleriyle oluşturulur. Özel Gulet kiralamalarda İçecekler, yolcular tarafından getirilebileceği gibi, anlaşmaya bağlı olarak fatura karşılığında tarafımızca da temin edilmektedir. Bunun için tur başlangıç tarihinden önce tarafımızca satın alınacak içecekler seçilmek üzere misafirlerimize bir içecek listesi gönderilir. Kabin kiralamalarda içecekler tekne barından temin edilir ve kabin numaralarına göre tutulan bir listede takip edilir. Ödeme, tekneden çıkış günü yapılır. Misafirlerin dışarıdan tekneye içecek getirilmesine müsaade edilmemektedir.
Bütün teknelerimizin fırınlı ocakları vardır. Ekonomik yatlarda soğutma için genellikle büyük buz kalıpları doldurulan buzluklar kullanılır. Jeneratörü olan yatlarda ise ev tipi buzdolapları ve derin dondurucular bulunur.

İletişim : Tekneler arasında ve sahildeki istasyonlarla haberleşme için her teknede bir VHF Deniz Telsizi ve bazılarında mobil telefon bulunur. Kendi cep telefonunuzu tatilde yanınıza alırsanız telefonunuz genellikle tekne bir koydan diğerine seyir yaparken kapsama alanında olacak; bazı kapalı koylarda çalışmayacaktır.

Elektirik : Elektrik çoğu teknede 12 veya 24 voltluk akülerden sağlanır. 220 V elektrik yalnızca jeneratörlü teknelerde vardır. Ancak diğer tüm teknelerde de sahile bağlantı olan akşamlarda (genellikle haftada 2 - 4 gece) 220 V elektrikten yararlanma imkanı bulunur.

Kabinler : Genellikle kabinler Double veya Twin yataklıdır. Her kabinin kendi banyo ve tuvaleti mevcuttur. Tuvaletlere asla tuvalet kağıdı – saç – çöp – izmarit – vs atmayınız. Kabinlerde sigara içilmesi güvenlik sebebiyle yasaktır.

Güvenlik : Tüm teknelerin dizaynı ve ekipman seçimlerinde güvenlik ön planda tutulmaktadır. Tekne üzerinde özellikle çocuklar ebeveynleri tarafından takip edilmelidir. Genellikle can yelekleri kabinlerde yatakların altında bulunur. Ufak bot, teknenin servis ve güvenlik botudur. Kaptan tarafından gerekli görülmeyen durumlar dışında müşteriler tarafından kullanılamaz.

TEKNELERDE SU SPORLARI

Bütün teknelerimizde standart olarak şnorkel ve balık tutma ekipmanları mevcut ve misafirlerimizin kullanımındadır. Bununla birlikte bazı teknelerimizde kano, rüzgar sörfü, su kayağı, jetski gibi su sporu ekipmanları da bulunmaktadır. Dalış programları isteğe bağlı olarak organize edilirken, koylarda ekstra ücret karşılığında jetski, banana, ringo gibi aktivitelerden yararlanmak mümkündür.

KARA TURLARI

Mavi Yolculuğunuz boyunca organize edilen kara turlarına ekstra olarak katılabilir, turunuzu daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Bodrum - Gökova - Bodrum rotasında Marmaris turuna katılabilir ya da Marmaris - Fethiye - Marmaris rotasında Dalyan turuna katılabilirsiniz.

 • İletişim
 • Talep Formu
 • E-posta gönderin
 • Bizi arayın
 • Biz sizi arayalım
 • Canlı Destek
 • Türkiye de yat kiralama ve mavi tur konusunda 10 yılı aşkın tecrübemiz ve uluslararası referanslarımızla sektörün en çok tercih edilen firmalarından biri oluşumuzla gurur duyuyoruz. Uzman personelimiz hayalinizdeki mavi turu gerçekleştirmek için size her konuda yardıma hazır.
 • SIRRIBIR OKUMUS
  Genel Müdür

 • Sizin için en iyi gulet yatı bulmanız için lütfen bize isteklerinizi bildiriniz
 • Talep Formu
 • Destek Ekibi
 • S.OkumusS.Okumus
  Founder & CEO
  soguletyacht.net

 • I.OkumusI.Okumus
  Müşteri İlişkileri
  ioguletyacht.net

 • E.KantarmisE.Kantarmis
  Operasyon Müdürü
  ekguletyacht.net

 • E.AriE.Ari
  Satış Müdürü
  eaguletyacht.net

 • A.KantarmisA.Kantarmis
  Satış Danışmanı
  akguletyacht.net

 • K.Cemal DikK.Cemal Dik
  Satış Danışmanı
  kdguletyacht.net

 • S.Ates DogangunS.Ates Dogangun
  Muhasebe Müdürü
  saguletyacht.net

 • O.PorkarO.Porkar
  IT Müdür
  opguletyacht.net

 • F.CelikF.Celik
  Ofis Asistanı
  fcguletyacht.net