Lütfen giriş yapın

Bu özellik için kayıt olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

Bodrum - Yunan Adaları ( Kiklad ) - Bodrum

Mavi Yolculuk Rotaları Bodrum Mavi Yolculuk Tur Programı
Gün 1 - Kos Island , Bodrum

Kos (İstanköy) Adası gerçekten görülmeye değer bir yerdir. Kos tıbbın babası Hipokrat'ı dünyaya kazandıran adadır. Oniki Ada'nın üçüncü büyük adası olan Kos, palmiye ağaçları ile kaplı mükemmel bir altyapı ve geniş yollar ile çok yeşil bir adadır. Kos Adası'na yapacağınız ziyaret sırasında, çok sayıda ve önemli olan kentin antik kalıntılarını, "Asklipios" kalıntılarını, "Şövalyeler Kalesi"ni ve büyük Hipokrat ağacını (gövde çapı 11,5 metre!) kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Yunanistan'ın Oniki Ada'sındaki adaların en güzel plajlarından bazılarını Kosa'ta bulabilirsiniz. Şehir içindeki ve çevresindeki çok sayıda arkeolojik siteler ile Kos yürüyüş veya bisiklet için ideal bir yerdir. Kos Adası'nda akşam yemeği ve geceleme olacaktır.

Yat’a ilk giriş esnasında kaptan ve yat personeli ile tanışma ve mavi tur hakkında bilgilerin verilmesi amaçlı “Hoşgeldin Kokteyl’i” yapılır. Akşam yemeği ve geceleme Bodrum Limanı'nda yapılır.
Bodrum, Türkiye'nin Ege kıyılarında deniz yolculuğu için ideal bir başlangıç noktasıdır. Gökova Körfezi Avrupa'nın en iyi deniz gezisi alanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Bol güneşi, berrak suları, sürekli mavi gökyüzü, uygun demirleme alanları ve dost canlısı insanlarıyla, bu sahil birçok çeşitlilik sunmaktadır. Sahil şeridindeki yerleşim alanlarında ve köylerde doğal güzelliği bozulmamış birçok yer vardır.
Bodrum, Türkiye’nin güney batı Ege Bölgesi’nde bulunan Muğla İli’nin bir liman şehridir. Gökova Körfezi’ne girişleri kontrol eden Bodrum Yarımadası’nın güney kıyısında bulunmaktadır. Bu şehir antik zamanlarda “Karya-Halikarnas” olarak adlandırılmıştır ve Antik Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri olarak içerisinde bulunan Mausolus Mozolesi’yle ünlüdür. Haçlılar tarafından 15. yüzyılda inşa edilen Bodrum Kalesi limana ve marinaya tepeden bakmaktadır. Bu kalede bir Sualtı Arkeolojisi Müzesi bulunmaktadır ve yıl boyunca birçok kültürel festivallere ev sahipliği yapmaktadır.

Koy Fotoğrafları > Kos Island Bodrum
Gün 2 - Pserimos Island , Leros Island

Pserimos Adası, İstanköy ve Kilimli arasında yer alan bir adacıktır ve İstanköy'ün yaklaşık altı deniz mili kuzeyinde yer alır ve Türk kıyılarına yakındır. Toplam alanı sadece 15 km karedir ve balıkçılık ve turizmle geçinen yaklaşık 100 kişilik bir avuç kadar sürekli ikamet eden bir nüsusu vardır. Yaz boyunca her gün gelen küçük gezi tekneleriyle veya özel turist gemileriyle İstanköy veya Kilimli'den gelen turistler için burası popüler bir yerdir. İstanköy veya Kilimli'nin düzenli plajlarından kaçmak isteyenler için Pserimos Adası iyi bir kısa gezi yeri olacaktır, ancak plajı büyük olmasına rağmen günlük gezi teknelerinin hepsi geldiği zaman kalabalık olabilir. Plajı geniş, derin, çok kumlu ve derin koyda iyi korunmuş sığ suları vardır ve sahili ise günlük ticareti çeken taverna ve kafelerle kaplıdır. Tekne bağlama için küçük bir liman bulunmaktadır. Kayalık ağaçsız tepeler üzerinde küçük koylara giden yollar olsa da, tek kumlu plajının yanı sıra görülecek çok fazla birşey yoktur.

Leros (İleryoz), sessiz bir tatil için çok uygun bir ortamı olan ideal bir adadır. Davetkar koyları ve güzel kumlu plajlarıyla daima yeşil olan Leros adası huzur verici manzarasıyla ziyaretçilerini rahatlatır. Çok turistik olmayan esas Lakki limanı Yunanistan’daki Art Deco mimarisinin en iyi örneklerinden biridir. Burası 1923’te Mussolini’nin mimarları tarafından tasarlanmıştır ve diktatörün isteklerine aykırı olmasına rağmen, şehir merkezi daha sonra Platanos köyünün yukarısına taşınmıştır. Adanın geri kalanı muhteşem plajları ve büyük koylarıyla yeşildir. Leros Adası, Türkiye kıyılarına ve diğer Oniki adaya deniz yolculuğu yapacaklar için ideal bir merkezdir.

Gün 3 - Lipsi Island

Beyaz badanalı evleri ve mavi kubbeli küçük kiliseleri olan Lipsi Adası küçük bir adadır. Burada hemen hemen hiç araba yok ve yöre halkının büyük bir kısmı adanın limanında yaşamaktadır. Lipsi, küçük limanda bulunan birçok kafeden birinde bu gece hizmetinize sunulacak olan ahtapotların rıhtımlarda balıkçılar tarafından avlamasını gün boyunca izleyebileceğiniz güzel ve otantik bir adadır.

Koy Fotoğrafları > Lipsi Island
Gün 4 - Patmos Island

St. John’un İncili’nin Son Bölümleri’nin yazıldığı yer olan ve Ege’nin Kudüs’ü olarak bilinen Patmos (Batnaz) adası Hıristiyanların kutsal adasıdır. Bu Oniki ada grubu içindeki adayı ziyaret edenler iki gruba ayrılmaktadır, birinci grup adaya hala buranın dini öneminden dolayı gelmektedir, diğer yarısı ise güzel plajların, sessizliğin ve adanın ve insanlarının eşsiz özelliklerinin keyfini çıkarmaya gelmektedirler. Batnaz adası geceleri sessiz bir yerdir, gündüzleri ise birçok tur gemisinin uğranılacak bir liman olarak kabul ettiği yoğun bir yerdir. Patmos büyük plajları ve eşsiz manzarası olan, bu zamana kadar turizmin az olduğu ancak şu anda adım adım arttığı muhteşem bir adadır. İsa'nın Son Akşam Yemeği’nin sahnelenmesini de görme şansını yakalayacağınız eşsiz Paskalya kutlamalarını (Rum Ortodoks Paskalyası) kaçırmayın. Ayrıca, Hora veya Chora’nın dar sokaklarında bir akşam yürüyüşü yapın ve Kastelli tepesinden güneşin batışını izleyin.

Koy Fotoğrafları > Patmos Island
Gün 5 - Ikaria Island

Ikaria island is situated in the north-eastern Aegean Sea, between the islands of Samos and Patmos. According to the Greek Mythology, Icarus, a mythical figure with wax wings, fell into the sea and was drowned, while flying close to the sun. The island was thus named after him. Ikaria island has rich past, which can be seen in the Byzantine and Roman archeological remains.The Castle of Koskina built in the 11th century A.D, during the Byzantine rule, is found on top of a mountain peak. Inside the castle is the church of Saint George. Drakano Fortress is another fine example of the island's military past. It was built by the Athenians, during the time of Alexander the Great. This 44 foot high limestone military fortification served as observation point for traffic in the Aegean Sea. The tourists can also find the remains of a Byzantine Odeon (small theatre) in Kampos village, used by noblemen in ancient times for musical and theatrical events.The Roman baths of Therma also deserve a visit. During the Roman times, hot spring water with curative properties flowed out and people cured themselves of their diseases by bathing in it. After an earthquake, the Therma springs of Ikaria island stopped working and the city slid under the sea. The remains are visible with snorkeling in the region. Nearby, along the tourists can follow a paved path that leads them to an active hot water spring, from which the hot water with healing properties flows out into the sea. They can bath in it to cure themselves, of any rheumatic or skin disease. In Nas, visitors can also explore the remains of an ancient temple of Goddess Artemis built around the 6th century B.C.For nature lovers, the island is a paradise. It is covered with Pine and Oaks forests. Tourists can hike through the beautiful countryside, on stony and earthen paths to enjoy the natural splendors. Ikaria island is one of the most beautiful places in the Mediterranean region. The mountains, lakes, rivers and lush green forests of Ikaria island form a unique natural beauty.

Koy Fotoğrafları > Ikaria Island
Gün 6 - Mykonos Island

Mykonos adasının aşırı popüler olmasının nedenlerinden biri de buradaki birçok kumsal ve kristal berraklığındaki sularıdır. En popüler kumsallar ise adanın güney sahilinde bulunan Paradise, Super Paradise, Elia, Platis Gialos, Psarou, Agios Ioannis, Agrari, Paranga, Kalo Livadi, Ftelia ve daha birçoğudur ve bunlar çok iyi bir şekilde düzenlenmiş olmakla birlikte bunların Yunanistan’daki en iyiler arasında olduğu düşünülmektedir.
Mykonos adasındaki gece hayatı tüm dünyada ünlüdür ve bu adanın çok popüler olmasının ve çok turist almasının başlıca nedeni budur. Beyaz badanalı şehir merkezi Chora veya Kasaba’da insanlarla dolu yüzlerce bar ve klüp vardır, ayrıca ünlü sahil tatil yerlerinde büyük gece klüpleri ve canlı plaj barları vardır. Parti ve eğlence tüm gece boyunca devam etmektedir. Burası ayrıca Avrupa’daki en iyi eşcinsel ve lezbiyen mekanı olarak bilinmektedir.

Koy Fotoğrafları > Mykonos Island
Gün 7 - Paros Island

Paros adasının popüler olmasının bir nedeni burada bulunan mükemmel plajlardır. Rüzgar sörfü veya parti yapabileceğiniz plajları, şezlong ve şemsiyeleri olan otantik veya düzenli kumsalların hepsi sadece sizin ziyaretinizi bekliyor... Bunların en ünlüleri ise Golden Beach, Kolimbithres, Parasporos, Santa Maria, Pounda ve daha birçoğudur…
Paros Adası’nda çok sevimli köyler de vardır. Adanın şehir merkezi Parikia, burada yoğunlaşan birçok etkinlikle çekici bir kasabadır. Adanın en önemli ikinci köyü ise kozmopolit yaşamıyla bilinen ve Yunanistan’daki en güzel köylerden biri olarak bilinen Naoussa’dır.
Parkos adasının gece hayatı eğlence bakımından Mykonos ve Ios’tan sonra Kiklad adaları içinde üçüncü sıradadır. Parikia ve Naoussa’da bir sürü bar ve gece klübü bulabilirsiniz.

Koy Fotoğrafları > Paros Island
Gün 8 - Naxos Island

Naxos dağlık bir adadır. Burada, beyaz badanalı evleri, dar parlak renkli pencere ve kapıları ve taş veya kiremit çatıları olan birçok güzel ve sevimli köyler vardır. Bunlar: Apiranthos, Apollonas, Halki, Potamia, Koronos, Tripodes ve daha birçoğudur. Adanın şehir merkezi, Yunanistan’daki büyük ve eşsiz bir köy olan Hora’dır. Burada iyi korunaklı bir Venedik kalesi vardır ve burası bir sürü küçük penceresi olan, taşla döşeli dar sokaklarla çevrili, beyaz badanalı evlerle doludur.
98 km’den fazla olan güzel altın kumsallar bu güzel Naxos adasının etrafını sarmıştır. Parlak Akdeniz güneşinin altında parıldayan tüm kumsallarda muhteşem kristal berraklığında turkuaz sular vardır. Bu cennet gibi kumsalların bazılarında kalacak yerlerin yanı sıra şemsiye, şezlong ve su sporları tesisleri bulabilirsiniz. En ünlüleri ise şunlardır: Agios Prokopios, Plaka, Agia Anna, Mikri Vigla, Sahara, Saint Georgios... Plajların bazıları rüzgar sörfü ve uçurtma sörfü yapmak için mükemmel rüzgar koşulları sunmaktadır. Kimileri de dalış için adeta bir cennettir.

Koy Fotoğrafları > Naxos Island
Gün 9 - Iraklia Island

Iraklia adasının iki köyü vardır, bunlardan biri adanın merkezinde bulunan Panagia, diğeri ise adanın ana limanı olan Agios Georgios’dur. Bu köylerin her ikisinde de geleneksel mimari vardır, ancak Agios Georgios daha çok turistik olarak gelişmektedir, bu nedenle burada kiralık odalar ve iki tane hoş taverna vardır.
Iraklia adasının sahilinde birçok güzel plaj vardır. Bu plajlardan bazılarına yürüyerek gidebilirsiniz, bazıları ise daha uzaktır, bu nedenle oraya gitmek ve gizliliğin keyfini çıkarmak için ziyaretçilerin limandan gezi teknesine binmesi gerekmektedir.
Iraklia adasındaki en ünlü ve etkileyici plaj Livadi’dir. Burası adanın doğusunda bulunan ve kristal suları olan uzun bir kumsaldır. Ancak, Agios Georgios plajı limana daha yakın olduğu için daha popülerdir.

Koy Fotoğrafları > Iraklia Island
Gün 10 - Koufonisia Island

Koufonisia adasının güney batısında Chora köyü vardır. Burada muhteşem plajlar, lezzetli yemekler, iyi insanlar ve buraya aşık olmaktan kendinizi alamayacağınız birçok doğal güzellikle karşılaşacaksınız. Balıkçılık adanın geçim kaynağı olduğu için burada birçok balık ve diğer deniz ürünleri çeşidinin keyfini çıkarabilirsiniz.
Yunanistan’daki Koufonisia adası muhteşem güzelliği, kristal berraklığında deniz mavisi renginde suları ve etkileyici kaya ve mağara oluşumlarından yapılmış eşsiz manzarasıyla ünlüdür. Buradaki plajların birçoğuna farklı yolları kullanarak yürüyerek ulaşabilirsiniz. Doğayla ve kendisiyle uyum içinde olarak geçmişe gitmek isteyenler için burası ideal bir yerdir. Bunun için uygun olan yerlerde bazıları Fanos, Finikas, Gala, Nero ve daha birçoğudur.
Koufonisia adası huzur ve sükunet arayanlar için idealdir. Ancak, Ancak adada bazı ilginç ve sıcak barlar da vardır. Bu huzur dolu adadaki gece hayatını biraz sınırlı bulabilirsiniz. Chora'da, her zamanki pizza ve makarnaların yanı sıra, geleneksel Yunan yemeklerini tatmak için çok sayıda restoran vardır. Yunanistan’daki en iyi gece klüplerinden bazılarını burada tavernalarda bulabilirsiniz.

Koy Fotoğrafları > Koufonisia Island
Gün 11 - Amorgos Island

Amorgos Adası’ndaki en ilginç köy Chora’dır. Adanın şehir merkezi olan bu köy denizden 400 metre yüksekte bulunmaktadır. Burası, beyaz badanalı evler, yel değirmenleri, Venedik Kalesi, kiliseler ve labirent döşeli sokaklarının oluşturduğu eşsiz bir atmosferi olan şirin bir köydür.
Yunanistan’ın bu Amorgos adası plajlarının muhteşem renkleriyle ünlüdür. Bu nedenle Fransız film yapımcısı olan Luc Besson "The Big Blue" (Derinlik Sarhoşluğu) filminin önemli sahneler için bu adayı seçmiştir. Bu adada ıssız, şaşırtıcı bir tutkunluk ve kumsallar vardır.
Amorgos’ta hareketli bir gece hayatı vardır. Bu ada çoğunlukla sıcak küçük barlar, restoranlar ve dans klübü veya her ikisinden oluşmaktadır.

Koy Fotoğrafları > Amorgos Island
Gün 12 - Astypalea Island

İstanbulya da çok az yabancı turist alan gizli adalardan biridir, ancak burası Yunanlılar için popülerdir. Oniki adadan biri olan ve yerel geleneklerin hala yaşatıldığı bu muhteşem İstanbulya adasındaki tatiliniz bir sürü balık yemekten (adadaki birçok balık tavernasının dayattığı) ve güzel ıssız koylarında yüzmekten oluşacaktır (evet böyle yerler hale var!). İstanbulya'dayken buranın şehir merkezi olan ve güzel beyaz badanalı evler ile burayı taçlandıran bir Venedik kalesi bulunan Chora'yı ve özellikle balıkçıların geri dönüp teknelerinden balık ve kerevit sattıkları vakit olan akşam 7 ve 9 arasında küçük Maltezana limanını ziyaret etmeyi unutmayın (geleneksel yaşamın tadına varın).

Koy Fotoğrafları > Astypalea Island
Gün 13 - Kalymnos Island

Kalimnos adası, dünyanın en iyi bazı süngercilerinin adası olarak bilinir. Kalimnos gelişen bir turizm merkezi olsa da, bu gün bile çalışan sünger avcıları görebilirsiniz ve hala daha adalıların geleneksel yaşam tarzlarını tadabilirsiniz. Oniki ada içerisinde bulunan bu güzel Kalimnos adasında güzel yürüyüşler yapabilir, güzel koylarda yüzebilir ve güzel yeşil bir vadiye gizlenmiş olan otantik Vathi köyü gibi bozulmamış manzaraları ve güzel plajları keşfedebilirsiniz. Dağlık yer şekillerinden dolayı Kalimnos dağcılık için en uygun yerlerden biridir. Ayrıca, çoğu Kalimnos plajında su sporları imkanı bulunmaktadır. Küçük bir ada olan Telendos üzerinden güneşin o muhteşem doğuşu kaçırılmamalıdır, çünkü bu manzara Santorini’dekiyle eşittir!

Koy Fotoğrafları > Kalymnos Island
Gün 14 - Turgutreis , Karaincir

Karaincir, tüm aile için muhteşem olan yumuşak altın kumsaldan oluşan 500 metrelik bir alandır. Huzurlu mavi suları davetkarca sakin ve aynı zamanda muz teknelerinden su bisikletlerine kadar bir dizi su sporu etkinliği sunmaktadır. Ayrıca, satıcıların birinden aldığınız serinletici bri çeceğinizi yudumlarken, aynı zamanda hazır bulunan birçok şezlongdan birinde plaj çevresindeki rahatlatıcı atmosferi içinize çekebilirsiniz.

Koy Fotoğrafları > Turgutreis Karaincir
Gün 15 - Bodrum

Yat’a ilk giriş esnasında kaptan ve yat personeli ile tanışma ve mavi tur hakkında bilgilerin verilmesi amaçlı “Hoşgeldin Kokteyl’i” yapılır. Akşam yemeği ve geceleme Bodrum Limanı'nda yapılır.
Bodrum, Türkiye'nin Ege kıyılarında deniz yolculuğu için ideal bir başlangıç noktasıdır. Gökova Körfezi Avrupa'nın en iyi deniz gezisi alanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Bol güneşi, berrak suları, sürekli mavi gökyüzü, uygun demirleme alanları ve dost canlısı insanlarıyla, bu sahil birçok çeşitlilik sunmaktadır. Sahil şeridindeki yerleşim alanlarında ve köylerde doğal güzelliği bozulmamış birçok yer vardır.
Bodrum, Türkiye’nin güney batı Ege Bölgesi’nde bulunan Muğla İli’nin bir liman şehridir. Gökova Körfezi’ne girişleri kontrol eden Bodrum Yarımadası’nın güney kıyısında bulunmaktadır. Bu şehir antik zamanlarda “Karya-Halikarnas” olarak adlandırılmıştır ve Antik Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri olarak içerisinde bulunan Mausolus Mozolesi’yle ünlüdür. Haçlılar tarafından 15. yüzyılda inşa edilen Bodrum Kalesi limana ve marinaya tepeden bakmaktadır. Bu kalede bir Sualtı Arkeolojisi Müzesi bulunmaktadır ve yıl boyunca birçok kültürel festivallere ev sahipliği yapmaktadır.

Koy Fotoğrafları > Bodrum
 • İletişim
 • Talep Formu
 • E-posta gönderin
 • Bizi arayın
 • Biz sizi arayalım
 • Canlı Destek
 • Türkiye de yat kiralama ve mavi tur konusunda 10 yılı aşkın tecrübemiz ve uluslararası referanslarımızla sektörün en çok tercih edilen firmalarından biri oluşumuzla gurur duyuyoruz. Uzman personelimiz hayalinizdeki mavi turu gerçekleştirmek için size her konuda yardıma hazır.
 • SIRRIBIR OKUMUS
  Genel Müdür

 • Sizin için en iyi gulet yatı bulmanız için lütfen bize isteklerinizi bildiriniz
 • Talep Formu
 • Destek Ekibi
 • S.OkumusS.Okumus
  Founder & CEO
  soguletyacht.net

 • I.OkumusI.Okumus
  Müşteri İlişkileri
  ioguletyacht.net

 • E.KantarmisE.Kantarmis
  Operasyon Müdürü
  ekguletyacht.net

 • E.AriE.Ari
  Satış Müdürü
  eaguletyacht.net

 • A.KantarmisA.Kantarmis
  Satış Danışmanı
  akguletyacht.net

 • K.Cemal DikK.Cemal Dik
  Satış Danışmanı
  kdguletyacht.net

 • S.Ates DogangunS.Ates Dogangun
  Muhasebe Müdürü
  saguletyacht.net

 • O.PorkarO.Porkar
  IT Müdür
  opguletyacht.net

 • F.CelikF.Celik
  Ofis Asistanı
  fcguletyacht.net