Lütfen giriş yapın

Bu özellik için kayıt olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.


YAT KİRALAMA SÜRECİ

Her yıl yaz sezonu sonunda ( Ekim ayı sonu) yeni sezon için yat kiralama dönemi başlar. Cruise Gemileri ve otellerin aksine her yat’dan sadece bir tane olması ve sizin kiralamak istediğiniz tarihlerin bir başka kiracı tarafından sizden önce kiralanma ihtimaline karşı, ne kadar erken rezervasyon yaparsanız o kadar çok şansınız olacaktır. Ayrıca aklınızda belirli bir yat yoksa, talepleriniz doğrultusunda erkan rezervasyon durumunda daha çok alternatif sunma şansımız olmaktadır. Ve erken rezervasyon indirimleri de sizin için ayrıca iyi bir tasarruf sağlayacaktır. Fakat bu erken rezervasyon yapmazsanız hiçbir müsait yat bulamazsınız anlamına gelmez. Tura çıkmaz istediğiniz tarihin bir gün öncesinde bile rezervasyon yapabilirsiniz. Bu gibi yakın tarihli kiralamalarda da son dakika indirimlerinden faydalanabilirsiniz.

Yat kiralama süreci bizimle ilk iletişim kurduğunuz anda başlar, tatiliniz bitip problemsiz evinize döndüğünüz zaman sona erer.

1. Yat Kiralama Talebi

Web sitemizde bulunan yatları inceleyebilir ve beğendiğiniz yat / yatlar için iletişim modüllerimizi kullanarak bize taleplerinizi gönderebilirsiniz. Talepleriniz en geç 24 saat içinde cevaplanacaktır. Bu formalarını kullanırken lütfen sizinle telefon mu yoksa e-posta yoluyla mı iletişim kurmamızı istediğinizi belirtiniz. Ayrıca çalışma saatlerimiz için bizlere direk telefon açarak taleplerinizi iletebilir ve bizden teklif isteyebilirsiniz. GMT+2 ofis çalışma saatlerimiz sabah 09:00am ila 22:00pm arasıdır.

Talebiniz bize ulaştıktan sonra bizden belirttiğiniz detaylara uygun olan yat alternatiflerini içeren bir e-posta alacaksınız. Öncelikle bu alternatifler birden fazlaysa içlerinden size en uygun olanları belirleyip, seçtikleriniz içerisinden hangisinin sizin için daha iyi olacağı konusunda bizden fikir alabilirsiniz. Satış temsilcilerimiz sizi en iyi şekilde yönlendireceklerdir.

Doğru yata karar verdikten sonra ikinci aşamaya geçebiliriz.

2. Detayların Kararlaştırılması ve Yat Kiralama Sözleşmesi

İzlenilecek olan rota, yemek ve içecek detayları, özel organizasyonlar, havalimanı transfer detayları sizin talepleriniz doğrultusunda oluşturularak yat kiralama sözleşmesi hazırlanacaktır. Bütün detaylar sözleşmede belirtilmesine rağmen, başlangıç ve bitiş noktası değişmemek üzere rota detayları, yemek ve içecek detayları, organizasyon ve transfer detayları son ana kadar sizin talepleriniz doğrultusunda değiştirilebilmektedir.

Tarafımızca son hali oluşturulup imzalanan yat kiralama sözleşmesi size e-posta yoluyla gönderilecektir. Bu sözleşmeyi yazıcı çıktısı alıp, imzalayarak bize e-posta veya faks yolu ile geri göndermeniz gerekmektedir.

Sözleşmenin geçerli olabilmesi için toplam kiralama bedelinin %40’nın banka havalesi yolu ile ödenmesi gerekmektedir. Ödeme dekontu elimize ulaştığı anda tura son konfirme verip talep etmiş olduğunuz yatı, talep etmiş olduğunuz tarihlerde size kiralamış oluruz.

İptal ve İade Koşulları

Herhangi bir sebeple turunuzu iptal etmek isteyebilir veya tarih değişikliği talep edebilirsiniz. Şayet değiştirmek istediğiniz tarihlerde yat başka bir rezervasyon almadıysa, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Kiralama iptalleri durumunda ise iptal politikamız şu şekildedir. Tur tarihinden;
90 gün ve daha öncesi için yapılan iptallerde ön ödemenin %25’i
89 - 60 gün öncesi için yapılan iptallerde ön ödemenin %50’si
59 - 40 gün öncesi için yapılan iptallerde ön ödemenin %75’i
39-0 gün öncesi için yapılan ödemelerde toplam tutarın %100’ü
İptal bedeli olarak tahsil edilmektedir.

Her yattan sadece bir tane olması ve aynı tarihleri tur tarihine yakın bir dönemde satılmasının zor olması sebebi ile bu iptal politikası, bütün yat sahipleri ve acentaları tarafından uygulanmaktadır.

Buna rağmen, hastalık, felaket, savaş vb. durumlarda kiralanan yatın sahibi ile iyi niyet ilişkisi içerisinde görüşülerek, yat sahibinin onayı alınması durumunda %100 geri ödeme yapılabilmektedir. Fakat bu karar tamamen yat sahibinin insiyatifindedir.

3. Turun Tamamlanması

Şayet firmamızdan havalimanı transferi talep ettiyseniz, turunuz havalimanında sizi karşılamamızla başlar. Uçuş saatiniz turunuzun başlama saatinden erkense, bekleme süreniz için bir aktivite organize edebilir veya valizlerinizi ofislerimizden birinde bırakarak, serbest bir şehir turu atabilirsiniz.

Tur başlangıç saati gelene kadar, ekibimiz yat için gereken bütün hazırlıkları tamamlamış olur ve turunuza başlarsınız. Kiralamış olduğunuz yata giriş yapmanız bizim sorumluluğumuzun bittiği anlamına gelmez. Kiralama süreniz boyunca her türlü talebinizi müşteri temsilcinize gerek direk, gerekse yat kaptanı aracılığı ile iletebilirsiniz.

Kiralama süresinin sonunda, şayet daha önceden belirlendiyse transfer için araçlarımızdan biri sizi yattan alır ve havalimanına götürür.

Güven ve mutlu bir şekilde evine dönen her misafirimiz, şirketimiz için birer gurur kaynağıdır…

 • İletişim
 • Talep Formu
 • E-posta gönderin
 • Bizi arayın
 • Biz sizi arayalım
 • Canlı Destek
 • Türkiye de yat kiralama ve mavi tur konusunda 10 yılı aşkın tecrübemiz ve uluslararası referanslarımızla sektörün en çok tercih edilen firmalarından biri oluşumuzla gurur duyuyoruz. Uzman personelimiz hayalinizdeki mavi turu gerçekleştirmek için size her konuda yardıma hazır.
 • SIRRIBIR OKUMUS
  Genel Müdür

 • Sizin için en iyi gulet yatı bulmanız için lütfen bize isteklerinizi bildiriniz
 • Talep Formu
 • Destek Ekibi
 • S.OkumusS.Okumus
  Founder & CEO
  soguletyacht.net

 • I.OkumusI.Okumus
  Müşteri İlişkileri
  ioguletyacht.net

 • E.KantarmisE.Kantarmis
  Operasyon Müdürü
  ekguletyacht.net

 • E.AriE.Ari
  Satış Müdürü
  eaguletyacht.net

 • A.KantarmisA.Kantarmis
  Satış Danışmanı
  akguletyacht.net

 • K.Cemal DikK.Cemal Dik
  Satış Danışmanı
  kdguletyacht.net

 • S.Ates DogangunS.Ates Dogangun
  Muhasebe Müdürü
  saguletyacht.net

 • O.PorkarO.Porkar
  IT Müdür
  opguletyacht.net

 • F.CelikF.Celik
  Ofis Asistanı
  fcguletyacht.net