Guletyat.com


GULET NEDİR

Geleneksel Türk Guleti çok yetenekli ustalar tarafından hazırlanmış ahşaptan oluşan el yapımı bir gemidir. Ayrıca motor denizcileri tarafından bilinir, Guletler kıyıya yakın gezilerde olduğu kadar uzun deniz seyahatlerinde de oldukça rahat ve idealdir.
Guletlerin kökeni Türkiye de Bodrum bölgesine kadar izi sürülebilir fakat Pazar marketinin büyümesi inşalarına Bozburun, Marmaris, Fethiye ve İstanbul’ da başlatılmasına neden oldu. Yüksek kaliteli ve tik ağacı, maun ve iroko gibi dayanıklı ahşaplar esas güzel ve sağlam Guletler oluşturmak için kullanılır.

GULET ÇEŞİTLERİ

Gulet: Geleneksel yatın en popüler çeşidi "Mavi Yolculuk" guletidir. Rahatlıkla yemek yemek ve dinlenmek için geniş, yuvarlak kıç alanıyla bir yolculuk yatıdır. Guletler genellikle keç yani iki yelkene (marconi) veya geminin-yelken donanımları, bir, iki ya da üç trinketa yelkenine sahiptir. Uzunlukları 15-55 metre arasında değişir ve 6-24 kişiye kadar 3-12 kamaraya kadar değişen ve her birinde özel duşu ve tuvaleti bulunan kamaralarında misafir eder.

Aynakic (Keç): Aşağıdaki bir gulete göre ek kabinler içermesiyle yer sağlayan bir yükseltilmiş kare şeklinde kıç kısmı vardır. Kıçta geniş bir ana kamara bulunabilir. 6-24 kişiye kadar özel duşu ve tuvaleti olan iki yataklı 3-12 kamarada misafirler konaklayabilir. Genellikle keç (marconi)-donanımlı ve 15-55 metre uzunluğundadır.

Tirhandil: Ege sularında yolculuk için en uygun olan sivri kıç kısımlı yerel ahşap tekne en eski türdür.  Orijinal olarak çoğu üç köşe yelkenlidir; günümüzde donanım şalopadan filika ondan da yelkene değişmiştir. Ölçüleri normal olarak 11-30 metreye kadar değişebilmektedir ve 6-16 kişiyi özel duşlu ve tuvaletli iki yataklı 3-8 kamarada konaklatabilmektedir.

GULET KİRALAMA ÇEŞİTLERİ

Gulet Yat Kiralama: Gulet Yat Kiralayarak aileniz ve yakın dostlarınızla denizde lüks özel bir tatilin keyfini çıkarın. İndirimli, standart, lüks veya süper lüks Gulet Yat arasından bütçenize uygun olan hangisini kiralarsanız kiralayın, unutulmaz bir tatil deneyimini bir kez daha yaşayabilmenin heyecanıyla tekrar gelebilmek için sabırsızlanacaksınız!

Kamara Kiralama : Kendiniz için tam bir Gulet kiralayamıyor musunuz? Endişelenmeyin! Aileniz ya da arkadaşlarınızla güzel bir seyahat deneyimi paylaşmak ya da ağınızı genişletmek ve gemide yeni arkadaşlar edinmek için bir kamara kiralayarak tatilinizi hala en iyi şekilde geçirebilirsiniz!

GULET ÖZELLİKLERİ

Geleneksel Türk Guletleri’ nin tasarımı gerçekten yıllar boyunca gelişti ve günümüzün modern Guleti 11-55 metre (36-180 feet) arasında değişebilen konforlu ve lüks bir mavi yolculuk yatıdır. Gulet uzunluğu yolcu kapasitesi ile orantılıdır. Guletler gemide yolculara maksimum konfor ve olanak sunmak için harika bir zevk ve tarz ile döşenmiştir. Guletteki her standart kamara, kamara penceresi, dolap, ayna, klima sistemi, süit duş ve tuvalete sahiptir. Ana kamaralar koltuk takımları, komodin, çalışma masası ve misafirlerimizi şımartmak için jakuzi veya hidra masajlı duş ile güzelce döşenmiştir. Mürettebat için ayrı kamaralar bulunmaktadır.

Güverte alanı, son derece geniş ve en iyi yelken ekipmanları, güneş yatakları ve yastıkları donatılmıştır böylece yolcularımız denizde muhteşem bir tatilin keyfini çıkarabileceklerdir! Konuklar, ister güneşin tadını çıkarmak istesin ister adrenalin dolu denizde sörf keyfini yaşamak istesin, zamandan kazanmak ve zamanın boşa harcanmaması için kiralama ile ilgili her türlü mevcut düzenleme vardır. Ayrıca yolcular arka kısımda geleneksel olarak döşenmiş geniş bir alanda dinlenebilir veya ferah bir alanı olan yemek salonunda yemek zevkini yaşayabilir veya tam donanımlı mutfak kısmında yemek zevkini tadabilirsiniz.

GULET DE GÜVENLİK

Guletlerde yolcu güvenliği ve konforu en önceliklidir. Her Gulet tatlı su ve yakıt bol depolama alanına sahiptir. Ek olarak, TV ve DVD oynatıcı, buzdolabı, buz makinesi, derin dondurucu, tam donanımlı mutfak ve oluşacak herhangi bir kriz anında kullanmanız için joker bot ile VHF radyo, GSM telefonlar, navigasyon ve cankurtaran salı, can yelekleri ve yangın söndürücüler gibi güvenlik ekipmanları da denizde tatilinizin keyfini sonuna kadar çıkarmanız için bahsi geçen diğer yardımcı gereçlerdir.

GULET MÜRETTEBATI

Her Gulet deneyimli ve bilgili Türk kaptanı, şefi ve güverte tayfası ile size eşlik edecek ve yatın sorumluluğuna sahip olacaktır. Sizlere demir atılacak en iyi yeri sunabilir, tekneyi kullanabilir, yelkenleri açabilir, çapayı atabilir, rüzgâr sörfü ekipmanlarını hazırlayabilir, tekneyi temizleyebilir, provizyon sağlayabilir, leziz öğünler hazırlayabilir, yemekleri servis edebilir ve hatta size eğlenceli zamanlar geçirtebilirler!

Biz yalnızca en iyi deneyimli ve tam donanımlı mürettebatı istihdam ederiz ve birçoğu bizimle daha önce denize açılmış çalışmaya istekli geniş bir mürettebat veritabanına sahibiz. Mürettebatımız çoğunlukla Türklerden oluşmaktadır ve seyir bölgesi ile yerel yaşam hakkında geniş bilgiye sahiptirler. Buna rağmen, mürettebatımızdan en az bir tanesi ikinci bir dili akıcı bir şekilde konuşabilmektedir.

Kaptanınız yatınızın en iyi hızda olmasını sağlayacaktır. Hareket ve yemek saatleri yatta hava koşullarına olduğu kadar grubun durumuna, hangi günde olduğunuza da bağlıdır. Kaptanınız her şeyin güvenliğinden sorumlu olsa da, misafirlerimiz güzergâhı ihtiyaç duyulduğu herhangi bir zamanda değiştirebilirler.

Mürettebatımız oldukça sorumluluk sahibi ve samimidir. Yolcularımız tüm soru ve endişelerini onları derhal ele alacak olan kaptanımıza doğrudan iletebilirler. (Aslında, akşam yemeğinden ardından basit bir kahve daveti sırasında, ondan size yatın nasıl kullanıldığını öğretmesini veya gemide herhangi ilginç bir iş için görev vermesini isteyebilirsiniz!)

 • İletişim
 • Talep Formu
 • E-posta gönderin
 • Bizi arayın
 • Biz sizi arayalım
 • Canlı Destek
 • Türkiye de yat kiralama ve mavi tur konusunda 10 yılı aşkın tecrübemiz ve uluslararası referanslarımızla sektörün en çok tercih edilen firmalarından biri oluşumuzla gurur duyuyoruz. Uzman personelimiz hayalinizdeki mavi turu gerçekleştirmek için size her konuda yardıma hazır.
 • SIRRIBIR OKUMUS
  Genel Müdür

 • Sizin için en iyi gulet yatı bulmanız için lütfen bize isteklerinizi bildiriniz
 • Talep Formu
 • Destek Ekibi
 • S.OkumusS.Okumus
  Founder & CEO
  soguletyacht.net

 • I.OkumusI.Okumus
  Müşteri İlişkileri
  ioguletyacht.net

 • E.KantarmisE.Kantarmis
  Operasyon Müdürü
  ekguletyacht.net

 • E.AriE.Ari
  Satış Müdürü
  eaguletyacht.net

 • A.KantarmisA.Kantarmis
  Satış Danışmanı
  akguletyacht.net

 • K.Cemal DikK.Cemal Dik
  Satış Danışmanı
  kdguletyacht.net

 • S.Ates DogangunS.Ates Dogangun
  Muhasebe Müdürü
  saguletyacht.net

 • O.PorkarO.Porkar
  IT Müdür
  opguletyacht.net

 • F.CelikF.Celik
  Ofis Asistanı
  fcguletyacht.net