Lütfen giriş yapın

Bu özellik için kayıt olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.


GULET NEDİR

Geleneksel Türk Guleti, çok yetenekli ustalar tarafından hazırlanmış ahşaptan oluşan el yapımı bir gemidir. Guletler kıyıya yakın gezilerde olduğu kadar uzun deniz seyahatlerinde  de oldukça rahat ve idealdir. 

Guletlerin kökeni, Türkiye'de Bodrum bölgesine kadar izi sürülebilir fakat marketin büyümesi gulet inşalarına Bozburun, Marmaris, Fethiye ve İstanbul’ da da başlatılmasına sebep olmuştur. Yüksek kaliteli ve tik ağacı, maun ve iroko gibi dayanıklı ahşaplar; güzel ve sağlam guletler oluşturmak için kullanılır.

GULET ÇEŞİTLERİ

Gulet: Geleneksel yatın en popüler çeşidi "Mavi Yolculuk" guletidir. Rahatlıkla yemek yemek ve dinlenmek için geniş, yuvarlak kıç alanıyla bir yolculuk yatıdır. Uzunlukları 15-55 metre arasında değişir ve 6-24 kişiye kadar 3-12 kamaraya kadar değişen ve herbirinde özel duşu ve tuvaleti bulunan kamaralarında misafir eder.

Aynakıç (Ketch): Aşağıdaki bir gulete göre ek kabinler içermesiyle yer sağlayan bir yükseltilmiş kare şeklinde kıç kısmı vardır. Kıçta geniş bir ana kamara bulunabilir. 6-24 kişiye kadar özel duşu ve tuvaleti olan iki yataklı 3-12 kamarada misafirler konaklayabilir. Genellikle 15-55 metre uzunluğundadır.

Tirhandil: Ege sularında yolculuk için en uygun olan sivri kıç kısımlı yerel ahşap tekne olup guletlerin en eski türüdür.  Orijinal olarak çoğu üç köşe yelkenlidir; günümüzde donanım şalopadan filika ondan da yelkene değişmiştir. Ölçüleri normal olarak 11-30 metreye kadar değişebilmektedir ve 6-16 kişiyi özel duşlu ve tuvaletli iki yataklı 3-8 kamarada konaklatabilmektedir.

GULET KİRALAMA ÇEŞİTLERİ

Gulet Yat Kiralama: Gulet Yat Kiralayarak aileniz ve yakın dostlarınızla denizde lüks özel bir tatilin keyfini çıkarın. İndirimli, standart, lüks veya süper lüks Gulet Yat arasından bütçenize uygun olan hangisini kiralarsanız kiralayın, unutulmaz bir tatil deneyimini bir kez daha yaşayabilmenin heyecanıyla tekrar gelebilmek için sabırsızlanacaksınız!

Kabin Kiralama : Kendiniz için özel bir Gulet kiralayamıyor musunuz? Endişelenmeyin! Aileniz ya da arkadaşlarınızla güzel bir seyahat deneyimi paylaşmak ya da sosyal çevrenizi genişletmek ve gemide yeni arkadaşlar edinmek için bir kabin kiralayarak tatilinizi en iyi şekilde geçirebilirsiniz!

GULET ÖZELLİKLERİ

Geleneksel Türk Guletleri tasarımı yıllar boyunca çok gelişti ve artık günümüzün modern guleti; 15-55 metre (36-180 feet) arasında değişebilen konforlu ve lüks bir mavi yolculuk yatına dönüştü. Gulet uzunluğu yolcu kapasitesi ile orantılıdır. Guletler gemide yolculara maksimum konfor ve olanak sunmak için harika bir zevk ve tarz ile döşenmiştir. Guletteki her standart kamara; kamara penceresi, dolap, ayna, klima sistemi, süit duş ve tuvalete sahiptir. Ana kamaralar; koltuk takımları, komodin, çalışma masası ve misafirlerimizi şımartmak için jakuzi veya hidro masajlı duş gibi detaylarla döşenmiştir. Mürettebat için ayrı kamaralar bulunmaktadır.

Güverte alanı; son derece geniş olup, en iyi yelken ekipmanları, güneş yatakları ve yastıkları ile donatılmıştır böylece yolcularımız denizde muhteşem bir tatilin keyfini çıkarabileceklerdir.Konuklar, ister güneşin tadını çıkarmak, ister adrenalin dolu sörf keyfini yaşamak istesin, her detay onlar için düşünülmüştür. Arka kısımda geleneksel olarak döşenmiş geniş bir alanda dinlenebilir veya ferah bir alanı olan yemek salonunda yemek zevkini yaşayabilirler. Zamandan kazanmak ve ve herhangi bir aksilik yaşamadan tatilinizi planlamak için kiralama ile ilgili her türlü bilgi web sitemizde mevcuttur


GULETTE GÜVENLİK VE TEKNİK DONANIM

uletlerde yolcu güvenliği ve konforu en öncelikli unsurdur .Her gulet yeterli kullanma suyu ve yakıt depolama alanına sahiptir. Ek olarak, TV ve DVD oynatıcı, buzdolabı, buz makinesi, derin dondurucu, tam donanımlı mutfak ve oluşacak herhangi bir kriz anında kullanmanız için  joker bot ile VHF radyo, GSM telefonlar, navigasyon ve cankurtaran salı, can yelekleri ve yangın söndürücüler gibi güvenlik ekipmanları da denizde tatilinizi en güvenli şekilde tamamlamanız için bahsi geçen diğer yardımcı gereçlerdir.

GULET MÜRETTEBATI

Tüm Guletlerin deneyimli ve bilgili kaptanı, şefi ve güverte tayfası size eşlik edecek ve yatın tüm sorumluluğunu üstlenecektir. Sizlere demir atılacak en iyi yeri sunabilir, tekneyi kullanabilir, yelkenleri açabilir, çapayı atabilir, rüzgâr sörfü ekipmanlarını hazırlayabilir, tekneyi temizleyebilir, leziz öğünler hazırlayabilir, yemekleri servis edebilir ve  size eğlenceli zamanlar geçirtebilirler!

Biz yalnızca en deneyimli ve tam donanımlı mürettebatı istihdam ederiz. Birçoğu bizimle daha önce denize açılmış , geniş bir mürettebat veri tabanına sahibiz. Mürettebatımız çoğunlukla Türklerden oluşmaktadır ve seyir bölgesi ile yerel yaşam hakkında geniş bilgiye sahiptirler. Ayrıca mürettebatımızdan en az bir tanesi ikinci bir dili akıcı bir şekilde konuşabilmektedir.

Kaptanınız yatınızın en iyi hızda olmasını sağlayacaktır. Hareket ve yemek saatleri yatta hava koşullarına olduğu kadar grubun durumuna, hangi günde olduğunuza da bağlıdır. Kaptanınız her şeyin güvenliğinden sorumlu olsa da, misafirlerimiz güzergâhı ihtiyaç duyulduğu herhangi bir zamanda değiştirebilirler.

Mürettebatımız oldukça sorumluluk sahibi ve samimidir. Yolcularımız tüm soru ve endişelerini onları derhal ele alacak olan kaptanımıza doğrudan iletebilirler.

Aslında, akşam yemeğinin ardından basit bir kahve daveti sırasında, kaptanınızdan size yatın nasıl kullanıldığını öğretmesini veya gemide herhangi ilginç bir iş için görev vermesini isteyebilirsiniz.

 • İletişim
 • Talep Formu
 • E-posta gönderin
 • Bizi arayın
 • Biz sizi arayalım
 • Canlı Destek
 • Türkiye de yat kiralama ve mavi tur konusunda 10 yılı aşkın tecrübemiz ve uluslararası referanslarımızla sektörün en çok tercih edilen firmalarından biri oluşumuzla gurur duyuyoruz. Uzman personelimiz hayalinizdeki mavi turu gerçekleştirmek için size her konuda yardıma hazır.
 • SIRRIBIR OKUMUS
  Genel Müdür

 • Sizin için en iyi gulet yatı bulmanız için lütfen bize isteklerinizi bildiriniz
 • Talep Formu
 • Destek Ekibi
 • S.OkumusS.Okumus
  Founder & CEO
  soguletyacht.net

 • I.OkumusI.Okumus
  Müşteri İlişkileri
  ioguletyacht.net

 • E.KantarmisE.Kantarmis
  Operasyon Müdürü
  ekguletyacht.net

 • E.AriE.Ari
  Satış Müdürü
  eaguletyacht.net

 • A.KantarmisA.Kantarmis
  Satış Danışmanı
  akguletyacht.net

 • K.Cemal DikK.Cemal Dik
  Satış Danışmanı
  kdguletyacht.net

 • S.Ates DogangunS.Ates Dogangun
  Muhasebe Müdürü
  saguletyacht.net

 • O.PorkarO.Porkar
  IT Müdür
  opguletyacht.net

 • F.CelikF.Celik
  Ofis Asistanı
  fcguletyacht.net