Lütfen giriş yapın

Bu özellik için kayıt olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

Mikanos - Bodrum

Mavi Tur - Kabin Kiralama Mikanos - Bodrum Kabin Kiralama Tur Programı
Gün 1 - Mykonos Island
Mikanos - Bodrum - Gün 1 Yunanistan’ın Mikonos adasından birkaç mil uzaklıkta bulunan Delos küçük bir adacıktır. Delos Antikçağ’da Yunanistan’ın en önemli tapınaklarından biriydi. Burası Apollo ve Artemis’in doğduğu yer olarak düşünülmekteydi. Burada tarihteki en büyük medeniyetlerin birinden kalan bazı tapınak, tiyatro ve evlerin kalıntılarını ziyaret edebilirsiniz.

Mikonos adasının aşırı popüler olmasının nedenlerinden biri de buradaki birçok kumsal ve kristal berraklığındaki sularıdır. En popüler kumsallar ise adanın güney sahilinde bulunan Paradise, Super Paradise, Elia, Platis Gialos, Psarou, Agios Ioannis, Agrari, Paranga, Kalo Livadi, Ftelia ve daha birçoğudur ve bunlar çok iyi bir şekilde düzenlenmiş olmakla birlikte bunların Yunanistan’daki en iyiler arasında olduğu düşünülmektedir.

Mikonos adasındaki gece hayatı tüm dünyada ünlüdür ve bu adanın çok popüler olmasının ve çok turist almasının başlıca nedeni budur. Beyaz badanalı şehir merkezi Chora veya Kasaba’da insanlarla dolu yüzlerce bar ve klüp vardır, ayrıca ünlü sahil tatil yerlerinde büyük gece klüpleri ve canlı plaj barları vardır. Parti ve eğlence tüm gece boyunca devam etmektedir.
Koy Fotoğrafları > Mykonos Island
Gün 2 - Naxos Island
Mikanos - Bodrum - Gün 2 Bu Paros adasının popüler olmasının bir nedeni burada bulunan mükemmel plajlardır. Rüzgar sörfü veya parti yapabileceğiniz plajları, şezlong ve şemsiyeleri olan otantik veya düzenli kumsalların hepsi sadece sizin ziyaretinizi bekliyor... Bunların en ünlüleri ise Golden Beach, Kolimbithres, Parasporos, Santa Maria, Pounda ve daha birçoğudur…

Paros Adası’nda çok sevimli köyler de vardır. Adanın şehir merkezi Parikia, burada yoğunlaşan birçok etkinlikle çekici bir kasabadır. Adanın en önemli ikinci köyü ise kozmopolit yaşamıyla bilinen ve Yunanistan’daki en güzel köylerden biri olarak bilinen Naoussa’dır.

Parkos adasının gece hayatı eğlence bakımından Mykonos ve Ios’tan sonra Kiklad adaları içinde üçüncü sıradadır. Parikia ve Naoussa’da bir sürü bar ve gece klübü bulabilirsiniz.

Naxos dağlık bir adadır. Burada, beyaz badanalı evleri, dar parlak renkli pencere ve kapıları ve taş veya kiremit çatıları olan birçok güzel ve sevimli köyler vardır. Bunlar: Apiranthos, Apollonas, Halki, Potamia, Koronos, Tripodes ve daha birçoğudur. Adanın şehir merkezi, Yunanistan’daki büyük ve eşsiz bir köy olan Hora’dır. Burada iyi korunaklı bir Venedik kalesi vardır ve burası bir sürü küçük penceresi olan, taşla döşeli dar sokaklarla çevrili, beyaz badanalı evlerle doludur.

98 km’den fazla olan güzel altın kumsallar bu güzel Naxos adasının etrafını sarmıştır. Parlak Akdeniz güneşinin altında parıldayan tüm kumsallarda muhteşem kristal berraklığında turkuaz sular vardır. Bu cennet gibi kumsalların bazılarında kalacak yerlerin yanı sıra şemsiye, şezlong ve su sporları tesisleri bulabilirsiniz. En ünlüleri ise şunlardır: Agios Prokopios, Plaka, Agia Anna, Mikri Vigla, Sahara, Saint Georgios... Plajların bazıları rüzgar sörfü ve uçurtma sörfü yapmak için mükemmel rüzgar koşulları sunmaktadır. Kimileri de dalış için adeta bir cennettir…
Koy Fotoğrafları > Naxos Island
Gün 3 - Ios Island
Mikanos - Bodrum - Gün 3 Ios’un şehir merkezi Hora’dır ve burası adanın tek ana yerleşim yeri olmakla birlikte, aynı zamanda sürekli bir yerleşim yeri olan tek yerdir. Burası çok hoş beyaz badanalı küp biçiminde evlerle dolu geleneksel güzel bir Kiklad köyüdür.

Ios adası huzur verici plajlarla doludur ve bu plajlar berrak suların saf zümrüt rengini kendi altın rengi kumlarıyla birleştirerek kilometrelerce uzayıp gitmektedir. Bu plajların neredeyse tamamı terk edilmiştir ve burada bu plajların vahşi güzelliğini bozacak hiçbir kiralık ekipman veya turistik tesis yoktur. Bu günlerde Yunanistan’da böyle bir şey çok nadirdir. Ayrıca her türlü su sporuna imkan tanıyan tam teçhizatlı plajlar da vardır. Bunların en ünlüsü ise Mylopotas ve Manganari’dir.

Ios’un gece hayatı yoğunluğunun yanı sıra Yunanistan’daki ve tüm dünyadaki çeşitliliğiyle ünlüdür. Adadaki klüplerin ve barların sunmuş olduğu zevk ve eğlenceyi yaşamak için buraya binlerce turist gelmektedir.
Koy Fotoğrafları > Ios Island
Gün 4 - Santorini Island
Mikanos - Bodrum - Gün 4 M.Ö. 1500 civarında Yunanistan’daki Santorini adası volkanı patlamıştır ve patlama o kadar büyüktü ki adanın merkezi batmış ve şu anda görülebilen kaldera şeklini almıştır. Ayrıca, Girit Adası’ndaki Minos medeniyetinin yıkımı da bu patlama yüzünden olmuş olabilir.Son patlama 1956 yılında olmuş ve burası hala daha aktiftir…

Santorini adası en güzel adalardan biri olarak kabul edilmektedir ve burada birçok plaj vardır.

Bunların en ünlüleri ise: Perissa, Kamari ve Red Beach’tir.
Perissa ve Kamari’de büyük ve sonsuz siyah kumsallar vardır, ünlü Red (Kırmızı) kumsal ise siyah ve kırmızı volkanik kayalardan oluşmaktadır.

Santorini adası en çok muhteşem köyleriyle bilinmektedir. Bu geleneksel köyler Kiklad adalarında diğer köyler gibidir, ancak bunlar etkileyici kayalıkların üzerine kuruldukları için farklıdırlar. Bu köylerden volkanın olduğu yere doğru, güneşin batışında ve Thirassia’ya doğru muhteşem bir manzara vardır. En güzel lüks otellerden bazıları burada bulunmaktadır. Adanın en ünlü kumsalları ise Oia, Fira, Messaria ve Imerovigli’dir.
Koy Fotoğrafları > Santorini Island
Gün 5 - Amorgos Island
Mikanos - Bodrum - Gün 5 Amorgos Adası’ndaki en ilginç köy Chora’dır. Adanın şehir merkezi olan bu köy denizden 400 metre yüksekte bulunmaktadır. Burası, beyaz badanalı evler, yel değirmenleri, Venedik Kalesi, kiliseler ve labirent döşeli sokaklarının oluşturduğu eşsiz bir atmosferi olan şirin bir köydür.

Yunanistan’ın bu Amorgos adası plajlarının muhteşem renkleriyle ünlüdür. Bu nedenle Fransız film yapımcısı olan Luc Besson "The Big Blue" (Derinlik Sarhoşluğu) filminin önemli sahneler için bu adayı seçmiştir. Bu adada ıssız, şaşırtıcı bir tutkunluk ve kumsallar vardır.

Amorgos’ta hareketli bir gece hayatı vardır. Bu ada çoğunlukla sıcak küçük barlar, restoranlar ve dans klübü veya her ikisinden oluşmaktadır.
Koy Fotoğrafları > Amorgos Island
Gün 6 - Levita Island
Mikanos - Bodrum - Gün 6 Huzurlu atmosferi, uzun kumsalları ve beyaz evleri ile bilinen bu şirin Yunan Adası Levita'da keyifli bir gün geçirebilirsiniz.
Koy Fotoğrafları > Levita Island
Gün 7 - Kos Island
Mikanos - Bodrum - Gün 7 Kos (İstanköy) Adası gerçekten görülmeye değer bir yerdir. Kos tıbbın babası Hipokrat'ı dünyaya kazandıran adadır. Oniki Ada'nın üçüncü büyük adası olan Kos, palmiye ağaçları ile kaplı mükemmel bir altyapı ve geniş yollar ile çok yeşil bir adadır. Kos Adası'na yapacağınız ziyaret sırasında, çok sayıda ve önemli olan kentin antik kalıntılarını, "Asklipios" kalıntılarını, "Şövalyeler Kalesi"ni ve büyük Hipokrat ağacını (gövde çapı 11,5 metre!) kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Yunanistan'ın Oniki Ada'sındaki adaların en güzel plajlarından bazılarını Kosa'ta bulabilirsiniz. Şehir içindeki ve çevresindeki çok sayıda arkeolojik siteler ile Kos yürüyüş veya bisiklet için ideal bir yerdir. Akşam saatlerinde son geceleme için Bodrum Limanına doğru hareket edilir.
Koy Fotoğrafları > Kos Island
Gün 8 - Bodrum
Mikanos - Bodrum - Gün 8 8'inci gün kahvaltının ardından saat 10:30'da mavi turumuz sona erer.
Koy Fotoğrafları > Bodrum
 • İletişim
 • Talep Formu
 • E-posta gönderin
 • Bizi arayın
 • Biz sizi arayalım
 • Canlı Destek
 • Türkiye de yat kiralama ve mavi tur konusunda 10 yılı aşkın tecrübemiz ve uluslararası referanslarımızla sektörün en çok tercih edilen firmalarından biri oluşumuzla gurur duyuyoruz. Uzman personelimiz hayalinizdeki mavi turu gerçekleştirmek için size her konuda yardıma hazır.
 • SIRRIBIR OKUMUS
  Genel Müdür

 • Sizin için en iyi gulet yatı bulmanız için lütfen bize isteklerinizi bildiriniz
 • Talep Formu
 • Destek Ekibi
 • S.OkumusS.Okumus
  Founder & CEO
  soguletyacht.net

 • I.OkumusI.Okumus
  Müşteri İlişkileri
  ioguletyacht.net

 • E.KantarmisE.Kantarmis
  Operasyon Müdürü
  ekguletyacht.net

 • E.AriE.Ari
  Satış Müdürü
  eaguletyacht.net

 • A.KantarmisA.Kantarmis
  Satış Danışmanı
  akguletyacht.net

 • K.Cemal DikK.Cemal Dik
  Satış Danışmanı
  kdguletyacht.net

 • S.Ates DogangunS.Ates Dogangun
  Muhasebe Müdürü
  saguletyacht.net

 • O.PorkarO.Porkar
  IT Müdür
  opguletyacht.net

 • F.CelikF.Celik
  Ofis Asistanı
  fcguletyacht.net