Lütfen giriş yapın

Bu özellik için kayıt olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.

Bodrum - Gökova Körfezi - Bodrum

Mavi Tur - Kabin Kiralama Bodrum - Gökova Körfezi - Bodrum Kabin Kiralama Tur Programı
Gün 1 - Bodrum
Bodrum - Gökova Körfezi - Bodrum - Gün 1 Bodrum Limanı'nda saat 15:30'dan itibaren teknelerinize yerleşebilirsiniz.. Misafirlerimizin seyahat saatleri farklılık gösterdiği için ilk geceleme Bodrum Limanı'nda yapılmaktadır. Bu sebeple mavi turun ilk günü 15:30 itibari ile herhangi bir saate tura katılabilirsiniz.

Bodrum mavi tur için en ideal bir başlangıç noktalarından biridir. Gökova Körfezi Avrupa'nın en iyi deniz gezisi alanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Bol güneşi, berrak suları, sürekli mavi gökyüzü, uygun demirleme alanları ve dost canlısı insanlarıyla, bu sahil birçok çeşitlilik sunmaktadır. Sahil şeridindeki yerleşim alanlarında ve köylerde doğal güzelliği bozulmamış birçok yer vardır.

Bodrum, Türkiye’nin güney batı Ege Bölgesi’nde bulunan Muğla İli’nin bir liman şehridir. Gökova Körfezi’ne girişleri kontrol eden Bodrum Yarımadası’nın güney kıyısında bulunmaktadır. Bu şehir antik zamanlarda “Karya-Halikarnas” olarak adlandırılmıştır ve Antik Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri olarak içerisinde bulunan Mausolus Mozolesi’yle ünlüdür. Haçlılar tarafından 15. yüzyılda inşa edilen Bodrum Kalesi limana ve marinaya tepeden bakmaktadır. Bu kalede bir Sualtı Arkeolojisi Müzesi bulunmaktadır ve yıl boyunca birçok kültürel festivallere ev sahipliği yapmaktadır.

Bodrum aynı zamanda dillere destan gece hayatı, meşhur bar ve klüpleri, benzerini zor bulacağınız kalitede balık restorantları ile de ünlüdür. İlk gece Bodrum'un bu güzeliklerini yaşamak için sizin için harika bir fırsat olabilir.
Koy Fotoğrafları > Bodrum
Gün 2 - Cokertme Bay , Orak Island
Bodrum - Gökova Körfezi - Bodrum - Gün 2 Kahvaltından sonra mavi tur programı ve gulet hakkında bilgilendirlip, Orak Adasına seyir için demir alınır.

Bodrum'um doğusuna 16 km uzaklıkta yer alan Orak Adası zengin deniz yaşamı ve kristal mavi suları ile ünlüdür. Burası Gökova turlarındaki yat ve teknelerin uğramadan geçmedikleri popüler bir yerdir. Bu ada Kargıcık koyunun karşısındadır ve tepelerin eteklerindeki zeytin ağaçları ile kaplı girintili çıkıntılı kıyıları vardır. Adada yerleşim yoktur, ancak kuzey tarafından demirleyebileceğiniz korunaklı koyları vardır. Doğusunda ise deniz bir akvaryum gibi görünmektedir! Burada Orak Adası'nın kristal mavisi sularında yüzme fırsatınız olacak.

Keyifli bir öğle yemeğinden sonra Cökertme'te doğru yelken açılır.

Yerel türkülerde bahsedilen Çökertme, Gökova Körfezi'ni geçtikten önce veya sonra önemli bir mola yeridir. Çökertme Koyu bu adını üzerinde bulunan küçük bir köyden almaktadır. Çökertme Koyu Kepçe Burnu ve Karaburun arasında yer almaktadır ve bir gece geçirmek için korunaklı bir yerdir. Özellikle batı-kuzey ve batı-doğu yönünde esen rüzgarlara karşı tekneleri koruduğu için burası tekneciler arasında ünlü bir yerdir. Çökertme kıyı şeridi uzun ve çam ve zeytin ağaçlarıyla çevrilidir. Burada uygun fiyatlara turistlere lezzetli yemekler sunan birçok yerel restoran vardır.
Koy Fotoğrafları > Cokertme Bay Orak Island
Gün 3 - English Harbour , Long Port , Kufre Bay , Seven Islands
Bodrum - Gökova Körfezi - Bodrum - Gün 3 Kahvaltından önce sabah erken saatlerde Yedi Adalara gitmek üzere hareket edilir.

Mavi Yolculuk sırasında ideal duraklardan biri de Tuzla'nın güneyinde Yedi Adalar'daki tenha bir koydur. Burası yüzme, şnorkelle yüzme, balıkçılık ve sünger avcılığı için ideal bir yerdir. Tatilciler burada zıpkınla balık avlamayı ve sünger toplamayı çok severler. Küfre doğal limanını ziyaret edebilir veya Güllük Ormanı kıyısında bir yürüyüş yapabilirsiniz. Dört ada önündeki Gökova Körfezi'nin güney kıyısı, kıyı boyunca kilometrelerce uzanan yemyeşil çam ormanlarıyla kaplıdır ve bunların ikisi arasında da doğal bir körfez oluşmuştur. Bu adalar arasında veya bir koy içerisinde demir atabilir ve her türlü hava koşulunda huzur içinde dinlenebilirsiniz. Batıda ise bomboş Martil adası vardır. Güneyde ve doğuda güneşin keyfini çıkararak yüzebileceğiniz veya sadece dinlenebileceğiniz güzel plajlar vardır.

Ziyaret edilebilecek diğer adalar, Uzun Ada, Zeytin Adası ve Küçük Adalardır. Bu adalar kısmen olmakla birlikte plajları dik ve kayalıktır. Eğer doğa sever biriyseniz sık çam ormanlarında bir yürüşüşten keyif alabilirsiniz.
Çamaltı, Gökağaç, Karaağaç Limanı, Uzun Liman ve Küfre Koyu Yedi Adalar bölgesinin en önemli demirleme noktalarıdır. Tüm bu koylar birbirleri ile bağlantılıdır.

Bu güzel adalara yaptığımız ziyaret sonrası akşam yemeği ve geceleme için İngiliz Limanına doğru hareket edilir.

Yerli halka göre II. Dünya Savaşı sırasında İngiliz donanma gemileri bu İngiliz Limanı'na gizlenmişlerdir. Yunan Adaları'nın Alman işgali sırasında, iki İngiliz askeri uçağı ve piloyların iskeletleri Türk dalgıçlar tarafından İngiliz limanı'nda bulunmuştur. Bu iki uçağın Alman uçaksavarları tarafından 1942 yılında Yunan Adaları'nın yanından vurulduğu ileri sürülmektedir.
Gün 4 - Karacasogut , Sedir Island
Bodrum - Gökova Körfezi - Bodrum - Gün 4 Sabah saatlerinde Sedir Adası'na demir atılır. Kleopatra adası olarak da bilinen Sedir Adası Marmaris'in 18km kuzeyindedir.Sedir Adası altın kum plajı ile ünlüdür. Söylentiye göre Kleopatra ve Antonius gemilerle Kuzey Afrikadan getirtilen bu kumların içinde denize girerlermiş. Bazı görüşler ise bu kumun sadece Mısır'da olduğunu savunur.Ayrıca bölgede Roma döneminden kalma bir takım kalıntılarda vardır.

Sedir Adası ziyaretimiz sonrası akşam yemeği ve geceleme için Karacasöğüt limanına hareket edilir.
Koy Fotoğrafları > Karacasogut Sedir Island
Gün 5 - Tuzlu Bay , Longoz
Bodrum - Gökova Körfezi - Bodrum - Gün 5 Kahvaltıdan sonra Lögöz Koyuna hareket edilir. Löngöz Gökova Körfezi'ndeki en güzel koylardan birine sahiptir. Bunlar sarp tepelerden gelmektedir ve kendi çevresini sulardan ayıran ağaçların uzun bir sırası haricinde denize yuvarlanıyormuş gibi gözükmektedir. Burada en iyi şekilde doğanın tadını çıkarabilirsiniz! Rüzgarlar her yönden esmektedir ve tuzlu su gölü ya da adada demirlemek için yer arayan orta büyüklükteki yatlar için mükemmel koşullar sunmaktadır.

Sonrasında guletimiz Tuzla Koyuna demirler. Bu koyun tertemiz ve turkuaz sularında yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Tuzla Koyunda.
Koy Fotoğrafları > Tuzlu Bay Longoz
Gün 6 - Kise Buku , Kargili Bay
Bodrum - Gökova Körfezi - Bodrum - Gün 6 Sabah erken saatlerde Kargili Koyunda olacağız. Öğle yemeğinden sonra yüzme molası için Kisebükü'ne (Alakışla) demirlenir.

Orak Adası'ndan sadece 5 km uzaklıkta yer alan Kisebükü'nün bu adı bu bölgede bulunan Bizans Manastırları'nın kalıntılarından dolayı "kilise" kelimesinden gelmektedir. Bu çok büyük koyda tüm teknelerin demirlemesi kaçınılmaz birşeydir. Nu koyun kuzeyi dağlarla çevrilidir ve batı rüzgarları adanın doğu tarafına karşı esmektedir. Alakışlada Kise Koyu adındaki eski bir manastırın kalıntılarıyla karşılaşacaksınız. Kise adının "kilise" kelimesinden doğduğuna inanılmaktadır. Kisebükü kalıntıları arasında mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler; Yalıköyü, Akarca, Çatal, yazlık, hamam, sarnıç ve kilise kalıntılarının bulunduğu koy. Mavi Yolculuk sırasında bu yerlerde mutlaka durmalısınız. Çevresindeki birkaç koyda soğuk içme suyu gibi harikalar bulabilirsiniz! Işıltılı kumsallara karşı denize aşağı sarkmış Zakkum ağaçlarının bir koru silüeti gerçekten seyretmek için güzel bir manzaradır.
Koy Fotoğrafları > Kise Buku Kargili Bay
Gün 7 - Yaliciftlik , Papuc Burnu
Bodrum - Gökova Körfezi - Bodrum - Gün 7 Kahvaltından sonra Papucburnu'na hareket edilir. Öğlen yemeği bu şirin koyda servis edilir. Şekli bir burnu andıran bu bölge Bodrum'a yakın uygun demirleme bölgelerinden biridir. Beş çayı Yalıçiftlik Koyu'nda.

Sonrasında akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanın'a doğru hareket edilir.
Koy Fotoğrafları > Yaliciftlik Papuc Burnu
Gün 8 - Bodrum
Bodrum - Gökova Körfezi - Bodrum - Gün 8 8'inci gün kahvaltının ardından saat 10:30'da mavi turumuz sona erer.
Koy Fotoğrafları > Bodrum
 • İletişim
 • Talep Formu
 • E-posta gönderin
 • Bizi arayın
 • Biz sizi arayalım
 • Canlı Destek
 • Türkiye de yat kiralama ve mavi tur konusunda 10 yılı aşkın tecrübemiz ve uluslararası referanslarımızla sektörün en çok tercih edilen firmalarından biri oluşumuzla gurur duyuyoruz. Uzman personelimiz hayalinizdeki mavi turu gerçekleştirmek için size her konuda yardıma hazır.
 • SIRRIBIR OKUMUS
  Genel Müdür

 • Sizin için en iyi gulet yatı bulmanız için lütfen bize isteklerinizi bildiriniz
 • Talep Formu
 • Destek Ekibi
 • S.OkumusS.Okumus
  Founder & CEO
  soguletyacht.net

 • I.OkumusI.Okumus
  Müşteri İlişkileri
  ioguletyacht.net

 • E.KantarmisE.Kantarmis
  Operasyon Müdürü
  ekguletyacht.net

 • E.AriE.Ari
  Satış Müdürü
  eaguletyacht.net

 • A.KantarmisA.Kantarmis
  Satış Danışmanı
  akguletyacht.net

 • K.Cemal DikK.Cemal Dik
  Satış Danışmanı
  kdguletyacht.net

 • S.Ates DogangunS.Ates Dogangun
  Muhasebe Müdürü
  saguletyacht.net

 • O.PorkarO.Porkar
  IT Müdür
  opguletyacht.net

 • F.CelikF.Celik
  Ofis Asistanı
  fcguletyacht.net